Warszawa

-1°C

  Najpierw zadeklarował, że nie jest ateistą. Teraz Mark Zuckerberg spotkał się z pastorami

  Najpierw zadeklarował, że nie jest ateistą. Teraz Mark Zuckerberg spotkał się z pastorami

  środa, 01 luty 2017 11:39
  Mark Zuckerberg na spotkaniu z pastorami Mark Zuckerberg na spotkaniu z pastorami fot. Facebook

  Czy założyciel Facebooka Mark Zuckerberg skłania się ku chrześcijaństwu?

  Jak informowaliśmy, niedawno napisał na Facebooku, że nie jest ateistą, bo o ile wcześniej "kwestionował różne rzeczy", to teraz wierzy, że "religia jest bardzo ważna".

  W mieście Waco w Teksasie spotkał się z grupą "liderów społeczności", młodymi matkami i posługującymi, którzy "pomagają swoim wspólnotom znaleźć głębszy sens w zmieniającym się świecie".

  Jak dodał na Facebooku, ta podróż "pomogła mu zrozumieć, jak ważna jest społeczność i jak wszyscy szukamy czegoś, czemu możemy zaufać".

  Pastor John Crowder z Pierwszego Kościoła Baptystów w mieście West uczestniczył w spotkaniu.

  Jak mówi, spodziewał się, że założyciel Facebooka będzie mówił o swoich sprawach. Tymczasem okazało się, że przemawiał tylko przez około minutę, a potem sam zadawał pytania.

  - Sądziłem, że wygłosi przemówienie promujące jakąś akcję dobroczynną albo innowację technologiczną, a on chciał po prostu nas posłuchać - tłumaczy Crowder.

  Zuckerberg pytał o to, jak kościelni liderzy i kościoły pomagają społeczności po trudnych wydarzeniach, jak równoważą służbę wewnętrzną z zewnętrzną i jak kształtują społeczności.

  - Był ciekaw, jak bardzo kościół skupia się na tym, co nazwał "religią", a jak bardzo na służbie społeczności - wyjaśnia pastor.

  Duchowny episkopalny Aaron Zimmerman tłumaczył z kolei twórcy Facebooka, że w kościele jest z jednej strony większa społeczność - duża grupa, która wspólnie się modli, a z drugiej funkcjonują mniejsze grupy, które łączą ludzi między sobą.

  "W ten sposób kształtujemy społeczność" - wytłumaczył.

  Zimmerman podkreśla, że był pod wrażeniem pokornej postawy Marka Zuckerberga.

  Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku Zuckerberg wraz z żoną spotkał się z papieżem Franciszkiem w Watykanie.

  "Powiedzieliśmy mu, jak bardzo podziwiamy jego przesłanie miłosierdzia i łagodności i jak znalazł nowe sposoby komunikowania się z ludźmi różnych religii na świecie" - napisał później założyciel Facebooka.

  Na podstawie: Christian Today, Faith Wire, Baptist Press

  Zobacz także: Szef CIA: Jezus Chrystus, nasz zbawca, jedynym rozwiązaniem dla świata! (WIDEO)

  REKLAMA

  Please publish modules in offcanvas position.