Dlaczego liberałowie stają po stronie islamu? Jest odpowiedź

Dlaczego liberałowie stają po stronie islamu? Jest odpowiedź

sobota, 25 luty 2017 07:47
Dlaczego liberałowie stają po stronie islamu? Jest odpowiedź fot. Pixabay.com

Liberałowie często widzą w islamie sojusznika. Dlaczego tak jest i na czym polega problem z tą religią? Jest odpowiedź.

Nahid Darwish była gorliwą muzułmanką. Przyjęła Chrystusa 20 lat temu i teraz wzywa do rozróżniania między wartościami islamskimi a biblijnymi. Jest ekspertką. Napisała książkę na ten temat.

Urodziła się w Kairze i została wychowana na gorliwą muzułmankę. Dziś mieszka w Los Angeles i jest chrześcijanką. Nawróciła się w 1997 roku. Jak wspomina, zawsze czuła się dobrze wśród chrześcijan, a kiedy przyszła do kościoła, została poruszona do łez. Spotkała Jezusa.

Dziś apeluje do Zachodu.

Uważa, że problem, jaki ma on z islamem, nie ogranicza się do radykalnych grup takich jak Państwo Islamskie czy Al-Kaida.

Jej zdaniem, idee stojące za atakami terrorystycznymi przeprowadzanymi przez muzułmanów trzeba traktować całościowo.

- Nie chodzi o to czy muzułmanie są dobrymi czy złymi ludźmi. Mówimy o ideologii, nie o ludziach - podkreśla.

Przypomina, że gdy świat miał do czynienia z faszyzmem czy sowieckim komunizmem, nie uznawaliśmy z założenia każdego Niemca czy Rosjanina za złego.

- Ideologia jest wszystkim. Ona definiuje kulturę i standardy, zgodnie z którymi żyjemy. A islamskie wartości stanowią miarę tego, czym jest dobre zachowanie w muzułmańskim świecie - tłumaczy.

I zaznacza, że te wartości nie są dobre.

- Muzułmanie są często sfrustrowani, gdy nie wiedzą co powiedzieć pytani o to, czym jest dżihad albo takija (zezwolenie na kłamstwo w Szariacie). Żaden gorliwy muzułmanin nie może zaryzykować, by powiedzieć prawdy o tych islamskich doktrynach nawet samemu sobie. Ci, którzy porzucili islam, jak ja, po prostu nie mogli dłużej żyć z tymi kłamstwami - wyjaśnia.

Darwish jest szczególnie zdumiona zachowaniem lewicy, zwłaszcza feministek, które często bronią tej religii, przed którą ona uciekła. Zwłaszcza, że ich wartości są przynajmniej oficjalnie diametralnie inne.

- Lewicowcy na Zachodzie lubią mówić, że są za wolnością, demokracją, wolnością słowa. Ale w rzeczywistości noszą w sobie złość. Ich stanowisko jest stanowiskiem bardziej przeciwko ustanowionej ideologii niż stanowiskiem za czymś innym - wskazuje.

Jak mówi, tym, co jednoczy zachodnią świecką lewicę ze światem islamskim jest wspólny duch sprzeciwu wobec biblijnej prawdy.

- Ponad 60 proc. Koranu mówi o niemuzułmanach w bardzo obraźliwy sposób. Wiele wersetów wzywa do ich zabijania, bo są wrogami Allaha - przypomina.

Na podstawie: Christian Post

Zobacz także: Papież: "muzułmański terroryzm nie istnieje". Gorzki komentarz polskiego publicysty

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Na wybory NA KONFEDERACJĘ 9.06.24 tam sa jeszcze normalne Boze wartosci,mozemy jeszcze stanac za wsrtosciami naszego Ojca w niebie,idz na wybory
"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.