Warszawa

0°C

  Rick Warren prosi o modlitwę. Jego syn popełnił samobójstwo

  Rick Warren prosi o modlitwę. Jego syn popełnił samobójstwo

  poniedziałek, 08 kwiecień 2013 12:15
  Rick Warren Rick Warren fot. Charisma News

  Matthew, 27-letni syn pastora Ricka Warrena, odebrał sobie życie.

  W związku z tym tragicznym wydarzeniem, pastor megakościoła Saddleback i autor znanej książki "Życie świadome celu" zwrócił się do swojej wspólnoty o wsparcie.

  Rick Warren napisał:

  Potrzebujemy dziś waszej modlitwy. Żadne słowa nie będą w stanie wyrazić bólu i smutku, jaki teraz odczuwamy. Nasz najmłodszy syn zmarł.

  Jak widzieliśmy, Matthew był niesamowicie uprzejmym, delikatnym i pełnym troski człowiekiem. Cechował się wspaniałym intelektem. Miał też dar wyczuwania, kto w jego otoczeniu odczuwał ból. Pomagał takim osobom i dodawał im zachęty.

  Tylko najblżsi mu wiedzieli, że od dziecka zmagał się z chorobą umysłową, miewał okresy depresji, a nawet myśli samobójcze. Pomimo opieki najlepszych lekarzy, doradców i modlitw o uzdrowienie, cierpienie wynikające z tej umysłowej choroby nigdy nie ustąpiło. Dziś po miłym wieczorze z Kay i ze mną w chwili desperacji w swoim domu popełnił samobójstwo.

  Kay i ja nieraz podziwialiśmy jego odwagę, by iść naprzód pomimo niesłabnącego bólu. Nigdy nie zapomnę, jak wiele lat temu po kolejnej nieudanej próbie znalezienia ulgi Matthew powiedział: "Tato, wiem, że idę do nieba. Dlaczego nie mogę po prostu umrzeć i skończyć ten ból?". Mimo to szedł przed siebie przez kolejnych 10 lat.

  Dziękuję za waszą miłość i modlitwy. Kochamy was.

  Pastor Rick

  Źródło: Charisma News

  Please publish modules in offcanvas position.