Warszawa

5°C

  Prezydent Barack Obama wychwala aborcjonistów za ich praktyki

  Prezydent Barack Obama wychwala aborcjonistów za ich praktyki

  poniedziałek, 29 kwiecień 2013 18:58
  Barack Obama Barack Obama fot: Screengrab/C-SPAN.org

  Prezydent USA, Barack Obama, pochwalił proaborcyjną organizację Planned Parenthood.

  Podczas konferencji w Waszyngtonie wyliczył jej liczne "zasługi". Przypomnijmy, że Planned Parenthood to organizacja propagująca tzw. świadome rodzicielstwo, edukację seksualną i oferująca w swoich klinikach między innymi aborcje. Krytycy oskarżają ją o dokonywanie prawie 335 tys. zabiegów przerywania ciąży rocznie.

  Prezydent Stanów Zjednoczonych nie pozostawił złudzeń, po czyjej jest stronie w sprawie ochrony życia poczętego.

  Chwaląc Planned Parenthood, powiedział:

  "Już prawie od wieku jedna główna zasada leży u podstaw tego, co robicie: kobieta powinna mieć prawo podejmować decyzję odnośnie swojego zdrowia. To prosta zasada. Chciałbym wszystkim wam podziękować za niesamowitą pracę, jaką codziennie wykonujecie, zapewniając jakościową opiekę zdrowotną kobietom w całych Stanach Zjednoczonych. Jesteście tymi, na których panie w różnym wieku mogą liczyć. Jesteśmy wam naprawdę wdzięczni. To dzięki wam kobieta, która rozpoczyna karierę, może samodzielnie zdecydować, kiedy chce założyć rodzinę".

  Nie bacząc na krytykę aktywistów pro-life, Obama stwierdził:

  "Kiedy politycy starają się uczynić z Planned Parenthood worek treningowy, mówią nie tylko o was, ale o milionach kobiet, którym służycie".

  Prezydent wyraził opinię, że ustawy poważnie ograniczające prawo kobiet do wyboru stanowią "atak na ich prawa" i są "absurdalne" zwłaszcza wobec faktu, że żyjemy w XXI wieku.

  Na koniec swego przemówienia Barack Obama odwołał się do Boga.

  - Dziękuję Wam, Planned Parenthood. Niech Bóg was błogosławi. Niech Bóg błogosławi Amerykę. Dziękuję - powiedział.  Źródło: Christian Post

  Dodaj komentarz

  Please publish modules in offcanvas position.