Kolenda: oto klucz do wielkiego żniwa czasów ostatecznych

Kolenda: oto klucz do wielkiego żniwa czasów ostatecznych

piątek, 23 kwiecień 2021 05:08
Kolenda: oto klucz do wielkiego żniwa czasów ostatecznych fot. CfaN.eu

Ewangelista Daniel Kolenda, stojący na czele służby Chrystus dla Wszystkich Narodów (CfaN), wskazał klucz do wielkiego żniwa dusz czasów ostatecznych.

W wywiadzie dla polskiego magazynu "Głos przebudzenia" powiedział, że Kościół bardziej niż kiedykolwiek wcześniej powinien uznać za swój priorytet moc i wylanie Ducha Świętego, bo właśnie to jest "rozwiązaniem problemów tego świata".

Przypomniał słowa Jezusa z Ewangelii Jana 16,7: "Lepiej dla was, żebym Ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie".

- Jezus uważał, że to jest niezwykle ważne, by Duch Święty był między nami i działał w nas i przez nas. Zdaniem Jezusa, ważniejsze było, żebyśmy mieli Ducha Świętego, niż by Jezus był obecny z nami w ciele. A skoro to jest tak istotne dla Niego, my również powinniśmy uważać to za coś wyjątkowo ważnego" - podkreślił.

Ewangelista przekazał także bardzo dobre wieści. Otóż, pomimo utrudnień związanych z pandemią, dobra nowina wciąż dociera do rzesz ludzi.

- Nie pozwalamy, żeby pandemia nas powstrzymała. W ubiegłym roku udało nam się przyprowadzić do Chrystusa blisko milion osób. Zrealizowaliśmy ponad tysiąc projektów ewangelizacyjnych - wyjawił.

Co więcej, CfaN rozpoczyna szkolenia o nazwie "Evangelism Bootcamp". Dzięki nim zamierza przygotować do posługi 20 tysięcy ewangelistów. Kolenda liczy, że również oni będą co roku przyprowadzać miliony ludzi do Pana.

W wywiadzie dla "Głosu przebudzenia" podzielił się także niezwykłym świadectwem pierwszego cudu, jakiego naocznie był świadkiem podczas swojej posługi przed laty. Modlił się wówczas o cierpiącą na głuchotę dziewczynkę pochodzącą z hinduistycznej rodziny. Świadectwo porusza...

- Pomodliłem się o nią i nic się nie wydarzyło. Pomodliłem się po raz drugi - bez rezultatów. Pamiętam, jak patrzyła na mnie oczyma wyrażającymi desperację i smutek. Serce mi się ścisnęło. Pamiętam, że pomodliłem się wówczas w myślach: "Panie, jeśli dzisiaj miałbyś uzdrowić tylko jedną osobę, proszę, niech będzie to ta dziewczynka". W moim sercu było silne wołanie do Boga i wypełniało mnie współczucie. Jeszcze raz położyłem ręce na tę dziewczynkę, pomodliłem się znowu i krzyknąłem jej do ucha. Ku zaskoczeniu nas obojga, coś błysnęło w jej oczach, spojrzała na mnie i natychmiast wybuchła głośnym płaczem. Jej uszy stały się zdrowe - powiedział.

Po tamtym uzdrowieniu cała rodzina dziewczynki nawróciła się do Chrystusa!

Ze wspomnianego wywiadu z Danielem Kolendą można dowiedzieć się także wielu interesujących szczegółów dotyczących relacji, jakie utrzymywał ze swoim mentorem - śp. ewangelistą Reinhardem Bonnkem, który przyprowadził do Pana dziesiątki milionów ludzi, przede wszystkim w Afryce. Bonnke wyznaczył go na swojego następcę.

- Reinhard Bonnke często zwracał się do mnie - niekiedy w połowie kazania - przerywał głoszenie, wskazywał palcem na mnie, siedzącego w pierwszym rzędzie i mówił: "Danielu, nie bądź strażnikiem mojego dziedzictwa. Głoś ewangelię". (...) Nie chciał, bym mu budował pomnik albo opowiadał, co się działo w starych dobrych czasach, stawiał mu muzeum, pisał o nim książki czy coś takiego. Chciał, bym żebym rzeczywiście kontynuował dzieło, które on rozpoczął wiele lat wcześniej czyli bym aktywnie docierał do ludzi, głosił ewangelię i zdobywał dusze dla Chrystusa - mówi Kolenda.

Jako osoba, która spędzała z Bonnkem niezliczone ilości godzin Kolenda opisuje, czego nauczył się od swojego nauczyciela, na czym polegała niezwykła mądrość tego kaznodziei, a także jak doszło do tego, że to on został jego następcą.

Więcej na ten temat w "Głosie przebudzenia" - TUTAJ lub w: Empik, Inmedio, Ruch.

Reklama

Ostatnio zmieniany piątek, 23 kwiecień 2021 05:44
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?
Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.