Zapowiedź końca przebudzenia w Asbury

Zapowiedź końca przebudzenia w Asbury

niedziela, 19 luty 2023 20:32
Zapowiedź końca przebudzenia w Asbury fot. Asbury Revival/Facebook

Przebudzenie na chrześcijańskim Uniwersytecie Asbury w amerykańskim stanie Kentucky rozpoczęło się 8 lutego, gdy studenci spotkali się po prostu na kolejnym spotkaniu w kaplicy. Spotkanie to przekształciło się w wielkie Boże poruszenie!

Tamtego dnia chór zaśpiewał na koniec nabożeństwa, a niektórzy studenci pozostali na miejscu.

Niekończące się zgromadzenie z czasem zaczęło budzić zainteresowanie w mediach społecznościowych, a nagrania z Asbury, na których widać ludzi wielbiących Boga, a także płaczących i pokutujących z grzechów, składających świadectwa zyskały miliony wyświetleń.

Przebudzenie to trwa już prawie dwa tygodnie. Tysiące ludzi przybyły do tej miejscowości z nadzieją, by spotkać Boga i zobaczyć, co dzieje się na miejscu.

"Jeśli to "tylko" prorocza chwila, to niech tak będzie. Jeśli to przebudzenie w jednym życiu, jednej szkole, jednej społeczności, radujcie się" - napisał Rob Hoskins - szef biblijnej służby OneHope.

W liście rodziców rektor Uniwersytetu Asbury - Kevin Brown - określił to wydarzenie mianem "pięknego, historycznego momentu duchowej odnowy".

Ostatnio zapowiedział jednak, że spotkania zostaną wkrótce zakończone, ponieważ musi zachodzić równowaga między tym "historycznym" poruszeniem Ducha a akademickimi obowiązkami studentów. Najbliższej nocy polskiego czasu odbędzie się ostatnie wieczorne nabożeństwo. Publiczne uwielbienie będzie odbywało się popołudniami do 22 lutego.

Asbury nie jest jednak jedynym miejscem, gdzie doszło do duchowego poruszenia.

Według chrześcijańskich mediów za oceanem, zaledwie 400 kilometrów od Asbury na Uniwersytecie Lee w Cleveland w stanie Tennessee również trwa przebudzenie - od minionego poniedziałku.

Pojawiają się też doniesienia o spontanicznej modlitwie studentów na Uniwersytecie Cedarville w stanie Ohio i na Uniwersytecie Samford w Birmingham w stanie Alabama.

Na podstawie: CNN, CBN News, Charisma News

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  stęskniony za Jezusem · 1 lata temu
  Chwała BOGU ! Przyjdź Panie Jezu!
 • This commment is unpublished.
  optymista · 1 lata temu
  Dlaczego koniec? Raczej początek, z tego co czytam u nich rozszerza się to na cały kraj a wierzą, że i na narody. Metodysci stamtąd mięli podobne historie na tym Uniwerku od 1905, a takie znaczące miało miejsce w 1970 t.
 • This commment is unpublished.
  Blue · 1 lata temu
  Jestem w Stanach. To jest poruszenie Ducha, ale nie jest to przebudzenie. Musimy uswiadomiv.sobie, że to, co Bóg zapowiada (jakiekolwiek jest Twoje zrozumienie przebudzenia) nie będzie skontrolowane przez żadnego człowieka. 

  W tym czasie Bóg zbiera robotników na żniwo!
 • This commment is unpublished.
  Maria Jordan · 1 lata temu
  Nieaktualne! Nic sie nie skonczylo, dzis jest 27 lutego. Tysiace ludzi przybywa do tego miejsca w Kentucky a poza tym podobne zgromadzenia trwajace w Uwielbieniu i modlitwie rozpoczely sie w kilku innych stanach, ogarniaja Uniwersytety i Colleges. 
 • This commment is unpublished.
  Catty · 1 lata temu
  https://www.truthkeepers.com/?p=2246 warto przeczytać ...w tym temacie ...kilka istotnych uwag
  • This commment is unpublished.
   nisan · 1 lata temu
   @Catty ah to ta strona od faryzeuszy 21 wieku ;d
  • This commment is unpublished.
   Mocny w Duchu · 1 lata temu
   @Catty Diabeł przekonuje o grzechu czy Duch Święty? Moim zdaniem to jedynie Duch Święty jest sprawcą pokuty tych młodych ludzi, bo w życiu diabeł nigdy by nie skłonił serca kogokolwiek do pokuty. Diabeł jest dobry jedynie w oskarżeniu, czyli niszczeniu okradają i zabijaniu ale nigdy nie skłania człowieka do pokuty. Jedynie Duch Święty przekonuje świat o grzechu o Sprawiedliwości i sądzie zastanów się nad tym drogi łowco herezi i heretyków. 
  • This commment is unpublished.
   Niereligijny · 1 lata temu
   @Catty Catty a tobie co nie pasuje? Wolisz widzieć młodych w knajpach chlejacych piwsko?
 • This commment is unpublished.
  przebudzony · 1 lata temu
  Tego przebudzenia nikt nie zatrzyma, Revival in Asbury choć jest właśnie wśród metodystów czyli chrześcijan wyznających Arminianizm Ale bez żadnych przegięć i dziwnych śmiechów i manifestacji ducha bez kontrowersji wcześniej Przebudzenie w Toronto było wśród chyba kalwinistów baptystów w Vineyard w latach 90 siątych .  Przebudzenia w  Asbury nikt się nie czepi bo nie ma ocoo jedynei prosta modlitwa, pokuta szczera proste uwielbienie bez nie zawsze głośne instrumenty a jedynie gitara i śpiew i nie jedynie chóru ale całej społeczności wypełniającej audytorium. Co ciekawe zaczynają się przyłączać inne społeczności do nich nawet kalwinistyczne. :) Byle by tego nie rozwalili dziwnymi językami.

Ostatnie komentarze

Na wybory NA KONFEDERACJĘ 9.06.24 tam sa jeszcze normalne Boze wartosci,mozemy jeszcze stanac za wsrtosciami naszego Ojca w niebie,idz na wybory
"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.