Warszawa

0°C

  Radosław Sikorski: Izrael ma prawo do obrony

  Radosław Sikorski: Izrael ma prawo do obrony

  poniedziałek, 03 czerwiec 2013 11:30
  minister Radosław Sikorski na konferencji AJC minister Radosław Sikorski na konferencji AJC fot. 7sky.pl

  Minister Sikorski wystąpił w USA na konferencji Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego (AJC).

  Szef polskiej dyplomacji określił w Waszyngtonie stanowisko RP w sprawie obecnej sytuacji państwa żydowskiego. Zaznaczył, że "Izrael ma prawo do istnienia w zabezpieczonych granicach i ma prawo do obrony". Dodał, że po tym, co wydarzyło się w czasie II Wojny Światowej, "nikt nie może oczekiwać od Izraela, by siedział potulnie i czekał aż zostanie zaatakowany". Jednocześnie minister wyraził wątpliwości w sprawie niektórych posunięć rządu w Jerozolimie.

  - Polska nie popiera i nie musi popierać wszystkiego, co Izrael robi, by zapewnić swe bezpieczeństwo. Nie popieramy budowy izraelskich osiedli na palestyńskich terytoriach. Jednakże całkowicie odrzucamy islamski ekstremizm - zaznaczył.

  Odnosząc się do sytuacji Żydów w Polsce, Radosław Sikorski zapewnił, że wspólnoty żydowskie są w naszym kraju "bezpieczne, mile widziane i szanowane". Przypomniał też, że władze wspierają ich działalność przez organizowanie wielu wydarzeń, takich jak Festiwal Kultury Żydowskiej czy otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich.

  Opracowanie: ChnNews.pl
  Źródło: Interia.pl

  Please publish modules in offcanvas position.