Warszawa

0°C

  Kijów: przywódcy ewangelicznych kościołów modlili się na Majdanie w imieniu Jezusa (WIDEO)

  Kijów: przywódcy ewangelicznych kościołów modlili się na Majdanie w imieniu Jezusa (WIDEO)

  wtorek, 11 marzec 2014 17:20
  bp Mychajło Panoczko bp Mychajło Panoczko fot. YouTube

  Na słynnym już Majdanie Niepodległości tysiące ludzi wzięły udział w modlitwach w imieniu Jezusa.

  Ewangeliczni duchowni modlili się za przyszłość kraju, pokój i duchową odnowę narodu.

  - To nie czas na wojnę, a na przekucie mieczy na lemiesze. Każdy osobiście odpowiada przed Bogiem i ludzkością - mówił zwierzchnik Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan-Baptystów - Wiaczesław Nesteruk.

  Z kolei Mychajło Panoczko, biskup Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej Ukrainy, wyraził opinię, że jeśli Ukraińcy będą polegać na Bogu, to On się za nimi wstawi.

  - Boże, naucz nas się modlić. Jezus na Golgocie poniósł grzechy moje i twoje, żeby mnie i ciebie uwolnić od wewnętrznej i zewnętrznej niewoli - głosił.

  modlitewny wiec na Majdanie fot. prochurch.infoBiskup kościołów "Zbawienie", Filip Sawoczka, mówił:

  "Pokój jest drogocenny, droższy niż wojna. Aby zachować pokój i jedność w rodzinie, trzeba dokładać wielu starań, ale żeby rodzina się rozpadła, nic nie trzeba robić. Bóg powiedział, że pokój jest Jego darem. W Biblii jest napisane, że o pokój trzeba Go prosić".

  W spotkaniu na Majdanie wzięli udział m.in. również: Anatolij Gawryluk - przewodniczący Sojuszu Niezależnych Chrześcijańskich Kościołów Charyzmatycznych, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Misyjnego - Walerij Reszetinskij i przedstawiciel Niezależnych Ewangelicznych Kościołów Ukrainy - Oleg Abaturow.

  Modlitewny wiec był transmitowany na antenie telewizji internetowej Espreso.tv znanej z wielu innych transmisji z Majdanu.

  Poniżej wideo z wystąpień duchownych na kijowskim Majdanie.

  Udostępnij

  Źródło: prochurch.info

  Please publish modules in offcanvas position.