Warszawa

0°C

  Niemcy: muzułmańska policja szariatowa na ulicach. Władze zareagowały (WIDEO)

  Niemcy: muzułmańska policja szariatowa na ulicach. Władze zareagowały (WIDEO)

  wtorek, 09 wrzesień 2014 12:47
  policja szariatowa policja szariatowa fot. bild.de

  Muzułmanie utworzyli grupy szariatowej policji w niemieckim mieście Wuppertal. Władze zareagowały.

  Muzułmanie, nieraz ubrani w pomarańczowe kamizelki z napisem "Policja szariatowa", patrolowali ulice, chcąc "wywrzeć wpływ i zachęcić młodych ludzi". Odwiedzali okolice nocnych lokali, rozdawali ulotki, wzywając młodych do wstrzymania się od picia alkoholu, hazardu, korzystania z usług prostytutek, oglądania pornografii i innych czynności niezgodnych z islamem. W dodatku ogłosili strefę klubów nocnych w Wuppertal "Strefą Kontrolowaną przez Szariat".

  Takie działanie nie spodobało się niemieckiemu rządowi.

  - Prawo szariatu nie będzie tolerowane na niemieckiej ziemi. Nikt nie może naruszać dobrego imienia niemieckiej policji - powiedział minister spraw wewnętrznych Niemiec - Thomas de Maiziere.

  W podobnym tonie wypowiedziała się minister sprawiedliwości Heiko Maas. Oświadczyła, że inicjatywa promująca prawo islamskie nie będzie tolerowana i że "wyłącznie państwo" ma prawo do wymierzania sprawiedliwości.

  Krytyka na patrole spadła nawet ze strony innych muzułmanów.

  - Ci ludzie plamią imię naszej religii. Poprzez tę ostrą i głupią akcję tak naprawdę wyrządzają krzywdę muzułmanom - powiedział Ayman A. Mazyek z Centralnej Rady Muzułmanów w Niemczech.

  Jak poinformowało Deutsche Welle, 11 osób w wieku od 19 do 33 lat patrolujących ulice zostało ostatecznie zatrzymanych przez policję. Możliwe, że teraz usłyszą zarzuty nielegalnego zgromadzenia.

  - Zastraszanie i prowokacje nie będą tolerowane - powiedziała szefowa miejscowej policji Birgitta Rademacher.

  Wuppertal jest dość silnym ośrodkiem salafizmu - radykalnego odłamu islamu. W Nadrenii Północnej-Westfalii mieszka 1,8 tys. jego wyznawców.

  Poniżej filmik pokazujący "policję szariatową".

  Udostępnij

  Źródło: NBC News, The Blaze, Deutsche Welle, Gazeta.pl

  Please publish modules in offcanvas position.