Warszawa

5°C

  Małżeństwa homoseksualne legalne w kraju sąsiadującym z Polską?

  Małżeństwa homoseksualne legalne w kraju sąsiadującym z Polską?

  poniedziałek, 08 czerwiec 2015 17:06
  Małżeństwa homoseksualne legalne w kraju sąsiadującym z Polską? fot. thescanpost.lu

  Rząd sąsiada Polski określił się w sprawie małżeństw homoseksualnych.

  W związku z niedawnym referendum w Irlandii, w którym mieszkańcy tego kraju opowiedzieli się za legalizacją tzw. małżeństw homoseksualnych, pod presją w tej sprawie znalazł się rząd Angeli Merkel w Niemczech.

  - Nadszedł ten czas. To wspaniały sygnał z Irlandii - powiedziała przywódczyni niemieckiej Partii Zielonych - Katrin Goring-Eckardt i wezwała Merkel, by poszła w ślady Zielonej Wyspy.

  Angela MerkelJednak rzecznik pani kanclerz powiedział agencji Reutera, że gabinet Merkel, chrześcijańskiej demokratki, nie ma takich planów.

  - To był ważny krok (referendum w Irlandii, red.) na drodze do likwidacji dyskryminacji i pani kanclerz się z tego cieszy, ale małżeństwa homoseksualne nie są celem tego rządu - powiedział.

  To wszystko przy wielkim poparciu, jakim pomysł redefinicji małżeństwa cieszy się u naszych zachodnich sąsiadów. Legalizacji małżeństw homoseksualnych chce tam aż 75 proc. wyborców.

  Rząd Merkel zwiększył co prawda prawa par jednopłciowych, ale i tak jest krytykowany za zbyt małe kroki w tej dziedzinie, zwłaszcza, że Niemcy w 2001 roku jako pierwsze w Europie zalegalizowały związki partnerskie.

  Takie zbyt "nieśmiałe" stanowisko nie podoba się choćby koalicjantowi chadeków - SPD.

  Czytaj także: Angela Merkel: musimy zwalczać wszelką formę nietolerancji. Islam jest częścią Niemiec

  Źródło: The Independent, Reuters

  Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

   

  Dodaj komentarz

  Please publish modules in offcanvas position.