Warszawa

0°C

  Królowa Wielkiej Brytanii o Jezusie. Zobacz, co powiedziała (WIDEO)

  Królowa Wielkiej Brytanii o Jezusie. Zobacz, co powiedziała (WIDEO)

  piątek, 25 grudzień 2015 19:31
  Elżbieta II Elżbieta II fot. YouTube

  Rzadko się zdarza, by wypowiedź tak wysoko postawionej osoby jak królowa Wielkiej Brytanii, była tak mocno przesiąknięta chrześcijaństwem.

  Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że to, co powiedziała Elżbieta II, nie było poprawne politycznie w coraz bardziej świeckiej Europie.

  Królowa przemówiła do narodu w związku ze Świętami Bożego Narodzenia. Zacytowała między innymi Ewangelię Jana.

  - To prawda, że w tym roku świat musiał konfrontować momenty ciemności, ale Ewangelia Jana zawiera werset wielkiej nadziei, często czytany na nabożeństwach z kolędami: "światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła." (J. 1,5)

  Jak stwierdziła, niewiele widoków przynosi więcej uczuć radości i życzliwości niż widok migoczących światełek choinki bożonarodzeniowej.

  89-letnia monarchini odniosła się także do biblijnej historii rodziców Jezusa - Marii i Józefa - którzy uciekli do Egiptu przed rzezią niewiniątek zarządzoną przez króla Heroda.

  - Dla Józefa i Marii okoliczności narodzin Jezusa w stajence były dalekie od ideału. Gorsze nadeszło jednak później, gdy rodzina musiała uciekać z kraju. Nic dziwnego, że tak ludzka historia nadal ogarnia naszą wyobraźnię i inspiruje wszystkich tych z nas, którzy są chrześcijanami, na całym świecie - stwierdziła.

  Zaznaczyła, że choć Chrystus był prześladowany w swoim "krótkim życiu" na ziemi, jego "niezmiennym przesłaniem nie była zemsta czy przemoc, a po prostu to, byśmy wzajemnie się kochali".

  - Choć przestrzeganie tego przesłania nie jest łatwe, nie powinniśmy się zniechęcać. Inspiruje nas ono raczej, by jeszcze mocniej się starać, być wdzięcznym ludziom, którzy przynoszą miłość i szczęście do naszego życia i szukać sposobów niesienia tej miłości innym, gdziekolwiek i kiedykolwiek możemy - oświadczyła.

  Zacytowała też powiedzenie angielskiego prawnika Petera Benensona, który przed laty założył broniącą praw człowieka organizację Amnesty International. Brzmi ono: "lepiej jest zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność".

  - Dziś na świecie miliony ludzi zapalają świece nadziei - podkreśliła Elżbieta II i życzyła Brytyjczykom "bardzo szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia".

  Jej wystąpienie można obejrzeć poniżej (w jęz. angielskim).

  Zobacz także: Choinka bałwochwalstwem czy nie? Co ze Świętym Mikołajem? Wyjaśnienie

  Źródło: Christian Today

  Please publish modules in offcanvas position.