Warszawa

0°C

  Weszli z krzyżami do dzielnicy muzułmanów. Zobacz, co się działo (WIDEO)

  Weszli z krzyżami do dzielnicy muzułmanów. Zobacz, co się działo (WIDEO)

  środa, 27 styczeń 2016 14:20
  Weszli z krzyżami do dzielnicy muzułmanów. Zobacz, co się działo (WIDEO)

  Organizacja Britain First przeprowadziła, jak to określiła, chrześcijański patrol, w zdominowanej przez muzułmanów dzielnicy Bury Park w mieście Luton.

  Marsz zorganizowano po tym, jak sąd uznał za winnych popierania Państwa Islamskiego dwóch muzułmanów z miejscowej dzielnicy Bury Park.

  Britain First zdecydowanie sprzeciwia się imigracji, multikulturalizmowi i islamizacji.

  Jak widać na wideorelacji z marszu, około 20 członków grupy weszło do Bury Park, trzymając w rękach krzyże i rozdając gazety.

  - Przechodzimy przez centrum miasta. Spotkaliśmy się już z pewną wrogością, ale przechodzimy. To jest brytyjskie miasto. Jesteśmy dumni z bycia Brytyjczykami - mówi na opublikowanym przez "Britain First" filmie Jayda Fransen, zastępca szefa organizacji.

  W pewnym momencie wokół uczestników pochodu zebrała się grupa mężczyzn, prawdopodobnie muzułmańskich imigrantów. Mówili, że przejmują Luton i Wielką Brytanię. Co stało się dalej? Zobaczysz na wideo poniżej.

  Uwaga, na filmie słychać wulgaryzmy.

  Film z marszu Britain First stał się bardzo popularny w Internecie.

  W związku z tymi wydarzeniami, głos postanowili zabrać inni chrześcijanie, którzy oświadczyli, że Britain First nie reprezentuje wiary w Chrystusa.

  Wyjaśnienia złożyła także brytyjska muzułmanka, która, jak widać na filmie, pokłóciła się o ubiór z aktywistką organizacji.

  Britain First na swojej stronie skrytykowała chrześcijan, którzy wystąpili przeciwko jej akcji, zarzucając im poprawność polityczną, próby ugłaskania islamu i troskę o multikulturalizm. Nazwała ich też "pożytecznymi idiotami".

  Jak podaje "Daily Mail", muzułmanie stanowią obecnie jedną piątą mieszkańców Luton. W Bury Park ich odsetek jest jednak znacznie wyższy. To właśnie tam znajduje się centralny meczet miasta.

  Zobacz, jak ten odważny człowiek ewangelizuje muzułmanów i co oni robią (WIDEO)

  Please publish modules in offcanvas position.