Oto co królowa Elżbieta II mówiła o Jezusie Chrystusie

Oto co królowa Elżbieta II mówiła o Jezusie Chrystusie

niedziela, 18 wrzesień 2022 18:32
królowa Elżbieta II królowa Elżbieta II fot. BBC/YouTube

Tytuły takie jak Obrońca Wiary czy zwierzchnik Kościoła Anglii nie były w przypadku królowej Elżbiety II wyłącznie tytułami. Monarchini była osobą głębokiej wiary, którą praktykowała - podkreślają osoby, które blisko ją znały, jak jej kapelani.

Przez 96 lat swojego życia królowa niejednokrotnie mówiła o swojej wierze.

Prof. Iain Torrance, szkocki teolog, były kapelan Elżbiety II, miał okazję odbywać z nią prywatne rozmowy.

- Mówi się, że polegała na trzech skałach - swoim mężu - księciu Filipie, swoim zdrowiu i wierze - wskazuje Torrance.

Według niego, królowa była osobą "głębokiej wiary".

- To stanowiło fundament wszystkiego, co robiła. Choć nie mogę odnosić się do prywatnych rozmów, mogę wskazać na jej niezwykłe przesłania bożonarodzeniowe, w których często zwracała uwagę na swoje chrześcijańskie przekonania - powiedział.

W 2008 roku podczas przesłania telewizyjnego mówiła:

"Mam nadzieję, że podobnie jak ja, zostaniecie pocieszeni przez przykład Jezusa z Nazaretu, który często w okolicznościach wielkiego sprzeciwu potrafił prowadzić wychodzące naprzeciw, niesamolubne i pełne poświęcenia życie".

"Niezliczone miliony ludzi na całym świecie świętują jego narodziny w Święta Bożego Narodzenia, inspirując się Jego nauczaniem. On mówi wyraźnie, że prawdziwe ludzkie szczęście i satysfakcja pochodzi bardziej z dawania aniżeli brania. Bardziej ze służenia niż przyjmowania usługi" - dodała.

Przypomnijmy też treść jej bożonarodzeniowego orędzia z 2017 roku. Stanowczo przyznała się wtedy do swojej chrześcijańskiej wiary.

Zachęcała do "małych aktów dobroci", które mogą przerodzić się w wielką pomoc dla ludzkości.

Odwołała się przy tym do Chrystusa.

"Był szkalowany i odrzucany przez wielu, choć nie zrobił niczego złego. A jednak dziś miliardy ludzi przestrzegają jego nauczania i znajdują w nim światło, które oświetla ich życie" - powiedziała.

Następnie oświadczyła, że jest jedną z tych osób, bo przykład Chrystusa pomaga jej dostrzegać wartość robienia małych rzeczy z wielką miłością.

"Początki miłości są małe, ale ona zawsze wzrasta" - zwróciła uwagę.

Reklama

Wątpliwości co do przekonań królowej nie pozostawia także poświęcona jej książka "The Servant Queen and the King She Serves" (Służąca Królowa i Król, któremu służy)? Tym "Królem" miał być Chrystus.

Książka podkreśla centralną rolę, jaką wiara odgrywała w życiu monarchini.

Byłam i pozostaję wam wdzięczna za wasze modlitwy, a Bogu za Jego stałą miłość" - napisała królowa w przedmowie do publikacji.

Dodała, że "widzi Jego wierność".

"Królowa służy nam całe swoje dorosłe życie z niesamowitą konsekwencją w charakterze, troską o innych i jasną zależnością od Chrystusa. Im więcej czytam to, co pisze i rozmawiam z ludźmi, którzy ją znają, tym staje się to wyraźniejsze" - oświadczył w 2016 roku współautor książki - Mark Greene - dyrektor Londyńskiego Instytutu Współczesnego Chrześcijaństwa (LICC).

Na podstawie: World Council of Churches, Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    Anna · 1 lata temu
    Dobitne słowa do niewolników, ale oni nie zrozumieli co ta gadzina miała na myśli. Jakże słowa mogą mylić! Chwała Panu. 

Ostatnie komentarze

@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?
Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.