Oto co królowa Elżbieta II mówiła o Jezusie Chrystusie

Oto co królowa Elżbieta II mówiła o Jezusie Chrystusie

niedziela, 18 wrzesień 2022 18:32
królowa Elżbieta II królowa Elżbieta II fot. BBC/YouTube

Tytuły takie jak Obrońca Wiary czy zwierzchnik Kościoła Anglii nie były w przypadku królowej Elżbiety II wyłącznie tytułami. Monarchini była osobą głębokiej wiary, którą praktykowała - podkreślają osoby, które blisko ją znały, jak jej kapelani.

Przez 96 lat swojego życia królowa niejednokrotnie mówiła o swojej wierze.

Prof. Iain Torrance, szkocki teolog, były kapelan Elżbiety II, miał okazję odbywać z nią prywatne rozmowy.

- Mówi się, że polegała na trzech skałach - swoim mężu - księciu Filipie, swoim zdrowiu i wierze - wskazuje Torrance.

Według niego, królowa była osobą "głębokiej wiary".

- To stanowiło fundament wszystkiego, co robiła. Choć nie mogę odnosić się do prywatnych rozmów, mogę wskazać na jej niezwykłe przesłania bożonarodzeniowe, w których często zwracała uwagę na swoje chrześcijańskie przekonania - powiedział.

W 2008 roku podczas przesłania telewizyjnego mówiła:

"Mam nadzieję, że podobnie jak ja, zostaniecie pocieszeni przez przykład Jezusa z Nazaretu, który często w okolicznościach wielkiego sprzeciwu potrafił prowadzić wychodzące naprzeciw, niesamolubne i pełne poświęcenia życie".

"Niezliczone miliony ludzi na całym świecie świętują jego narodziny w Święta Bożego Narodzenia, inspirując się Jego nauczaniem. On mówi wyraźnie, że prawdziwe ludzkie szczęście i satysfakcja pochodzi bardziej z dawania aniżeli brania. Bardziej ze służenia niż przyjmowania usługi" - dodała.

Przypomnijmy też treść jej bożonarodzeniowego orędzia z 2017 roku. Stanowczo przyznała się wtedy do swojej chrześcijańskiej wiary.

Zachęcała do "małych aktów dobroci", które mogą przerodzić się w wielką pomoc dla ludzkości.

Odwołała się przy tym do Chrystusa.

"Był szkalowany i odrzucany przez wielu, choć nie zrobił niczego złego. A jednak dziś miliardy ludzi przestrzegają jego nauczania i znajdują w nim światło, które oświetla ich życie" - powiedziała.

Następnie oświadczyła, że jest jedną z tych osób, bo przykład Chrystusa pomaga jej dostrzegać wartość robienia małych rzeczy z wielką miłością.

"Początki miłości są małe, ale ona zawsze wzrasta" - zwróciła uwagę.

Wątpliwości co do przekonań królowej nie pozostawia także poświęcona jej książka "The Servant Queen and the King She Serves" (Służąca Królowa i Król, któremu służy)? Tym "Królem" miał być Chrystus.

Książka podkreśla centralną rolę, jaką wiara odgrywała w życiu monarchini.

Byłam i pozostaję wam wdzięczna za wasze modlitwy, a Bogu za Jego stałą miłość" - napisała królowa w przedmowie do publikacji.

Dodała, że "widzi Jego wierność".

"Królowa służy nam całe swoje dorosłe życie z niesamowitą konsekwencją w charakterze, troską o innych i jasną zależnością od Chrystusa. Im więcej czytam to, co pisze i rozmawiam z ludźmi, którzy ją znają, tym staje się to wyraźniejsze" - oświadczył w 2016 roku współautor książki - Mark Greene - dyrektor Londyńskiego Instytutu Współczesnego Chrześcijaństwa (LICC).

Na podstawie: World Council of Churches, Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    Anna · 1 lata temu
    Dobitne słowa do niewolników, ale oni nie zrozumieli co ta gadzina miała na myśli. Jakże słowa mogą mylić! Chwała Panu. 

Ostatnie komentarze

@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.
A syndrom sztokholmski w Polsce poszedl i zaglosowal na oredownikow : przyjdzta do Polski i robta co chceta,wy biedni nachodzcy

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.