Hinduista premierem W. Brytanii. Terlikowski: cieszy mnie...

Hinduista premierem W. Brytanii. Terlikowski: cieszy mnie...

poniedziałek, 24 październik 2022 18:41
Tomasz Terlikowski, Rishi Sunak Tomasz Terlikowski, Rishi Sunak fot. Wikipedia

Rishi Sunak, były minister finansów w rządzie Borisa Johnsona zostanie premierem Wielkiej Brytanii. Dziś został wybrany na szefa rządzącej Partii Konserwatywnej.

Rodzice 42-latka są z pochodzenia Hindusami, choć urodzili się w Afryce. On sam przyszedł na świat w Wielkiej Brytanii, ale nie zapomniał o hinduskich korzeniach.

Jest praktykującym hinduistą.

- Jako wyznawca hinduizmu co tydzień chodziłem do świątyni - podkreślał w rozmowie z BBC w 2019 roku.

Po wyborach w 2017 roku przysięgę w parlamencie złożył na hinduski tekst religijny Bhagavad Gita.

Właśnie do kwestii wiary nowego brytyjskiego premiera odniósł się określany jako katolicki publicysta Tomasz Terlikowski.

"Cieszy mnie, gdy istotne funkcje pełni człowiek otwarcie mówiący o swoim wyznaniu, swojej religii, swoim światopoglądzie. Hinduista, Żyd, wyznawca islamu, buddysta czy chrześcijanin - łączy nas wiara w coś ponad nami, jakiś głębszy cel czy sens. Gratulacje dla Rishiego Sunaka" - napisał.

W innym wpisie stwierdził, że "nie ma nic zaskakującego" w tym, że premierem Wielkiej Brytanii został pierwszy wyznawca hinduizmu, który w tej religii chce wychować swoje dzieci.

"Wielka Brytania jest już społeczeństwem wielokulturowym i wieloreligijnym, postchrześcijańskim raczej niż chrześcijańskim" - stwierdził.

Terlikowski przepowiada, że "Polska też stanie się dokładnie takim miejscem".

"Może zajmie nam to jeszcze kilkanaście, może kilkadziesiąt lat, ale też tak będzie. Ten proces, jak się zdaje, jest nieunikniony. A tym, co trzeba zrobić, jest nie tyle przestrzeganie przed nieuchronnym, ile mądre przygotowanie. Zarówno polityczne, jak i religijne".

Terlikowski nie po raz pierwszy zastanawia swoją wypowiedzią.

Przed rokiem za "niedopuszczalny, nieskuteczny i szkodliwy" uznał projekt ustawy "Stop LGBT", który przewiduje zakaz tzw. Parad Równości.

Z kolei w kwietniu 2021 roku oświadczył, że jest zwolennikiem paszportów szczepionkowych.

"Tak wiem, że oznaczają one dyskryminację osób, które nie chcą się szczepić" - stwierdził zupełnie otwarcie.

Na podstawie: The Guardian, Gazeta.pl, TVN24.pl, Tomasz Terlikowski/Facebook

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  T.D · 1 lata temu
  Człowiek który ma takie przekonania i wypowiedzi to albo nie czytał biblii albo nie uznaje jej autorytetu.
 • This commment is unpublished.
  Bolesław · 1 lata temu
  Terlikowski ma rację, i odwagę wyrażania swoich poglądów. Brawo
  • This commment is unpublished.
   Jerzy · 1 lata temu
   @Bolesław W sprawach wiary w Boga Najwyższego ma rację tylko Biblia nie żaden Terlikowski,którego życie zależy właśnie od Boga Najwyższego. Widocznie p. Terlikowski nie wie o tym i wygaduje to w co sam wierzy.
  • This commment is unpublished.
   zwykły Polak · 1 lata temu
   @Bolesław Pan Terlikowski zmienia przekonania i dostosowuje swoje wypowiedzi do aktualnej mody. To nie ma nic wspólnego z jego przekonaniami. Jakie one są - decydują chyba pieniądze, które może dostać za swoje wypowiedzi! Żałosny typ!
 • This commment is unpublished.
  Ziut · 1 lata temu
  Był czas - na szczęście przeszły - kiedy uznawałem Tomka Terlikowskiego za betonowego oszołoma (przepraszam kolego po fachu za tę szczerość). Dziś jednak uważam go za publicystę, którego opinie warto śledzić i dać im posłuch. I nie wiem czy jest to efekt ewolucji poglądów red. Terlikowskiego, czy moich... 
  • This commment is unpublished.
   stec · 1 lata temu
   @Ziut T. Terlikowski to katolicki harcownik. On wie, że mu się religia  wali, że już nie będzie tak jak było i on ratuje co się da ! Chce, żeby istota katolicyzmu pozostała niezmieniona, np. prymat papieża, sakramenty i ich zbacza rola, na którą katoliccy księża mają monopol itp.Także nie daj się nabrać.
 • This commment is unpublished.
  Robert · 1 lata temu
  Takim ludziom którzy siebie nazywają chrześcijanami a obojętnie są i prawdy Ewangelii, nie obchodzi ich w co kto wierzy byłe tylko zbudować religię która pod prymatem Watykanie wchłonie jak najwięcej ludzi. A gdy wystarczająco urosną w siłę to wezmą się za przejęcie kontroli nad światem by ustanowić "pokój i bezpieczeństwo" a tych co im się nie podporządkują będą eksterminować. Jeśli będziemy popierać te ekumeniczne inicjatywy to tylko przyspieszymy ten proces. Biblii nas ostrzega przed tym co ma się wyważyć. 
 • This commment is unpublished.
  Jurek. · 1 lata temu
  Wypowiedzi p.Terlikowskiego są takie same jak poglądy Kuby Wojewódzkiego,więc nie ma czemu się dziwić.
 • This commment is unpublished.
  Mat · 1 lata temu
  Myślę, że to zagrywka rządu U.K. w celu pozyskania Indii, które oderwały się ostatnio od przyjaźni z USA /Anglosasami/i balansują pomiędzy Zachodem, a Rosją. Jego ojciec jest potężnie bogatym biznesmenem w Indiach.
 • This commment is unpublished.
  Mat · 1 lata temu
  Nic dziwnego, Anglia od dawna jest wielokulturowa. To nie przeszkadza królowi chronić wiary anglikańskiej na podstawie tytułu nadanego Henrykowi VIII jeszcze przez Rzym - "Defender of the Faith" i zachowanemu po oderwaniu się Anglii od papiestwa. Nowy król Karol III interesuje się oprócz tego szczególnie chrześcijaństwem ortodoksyjnym, a także islamem i judaizmem.
  A czy Polskę czeka to samo, t.j. multi-kulti i sekularyzacja? Sekularyzacja wśród młodzieży już jest, choć próbuje się wepchnąć lekcje religii do środka zajęć, ten rząd hamuje też napływ cudzoziemców bardzo innych kulturowo i etnicznie, ale będzie musiał to zmienić jeśli chce pozostać w U.E.
  • This commment is unpublished.
   Natasza · 1 lata temu
   @Mat Polska była kiedyś wielokulturowa. Niemalże zostałaby  krajem protestanckim, bo szlachta, mająca decydujący głos w państwie, masowo konwertowała.
   Apostoł Paweł działał w warunkach multi-kulti; inne wtedy nie istniały.  Więcej zła przyniosło urzędowe rozprzestrzenianie chrześcijaństwa. 
   Młodzież się sekularyzuje, bo nie lubi obłudy. Od ponad 30 lat mamy religię w szkołach i niewiele to zmieniło. Przykucie uczniów do ławek łańcuchami też niewiele zmieni.
   Na imigrantów, jako starzejące się społeczeństwo jesteśmy skazani. Chodzi o to, żeby ich asymilować, a nie trzymać w "gettach". Nawet Ukraińcy pracujący w PL słabo się integrują... Z tego co wiem, w niektórych firmach bywał zakaz kontaktu Polaków i pracowników agencyjnych zza wschodniej granicy.  Czyjaś polityka, która  wystawi rachunek.
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @Natasza To oczywiste, że młodzież widzi hipokryzję również w zawłaszczaniu przez KRK przestrzeni publicznej. Gdyby szkoła była neutralna światopoglądowo to w salach nie wisiałyby znaki religijne przynajmniej, na stałe. Ale tu Tradycja ma więcej do powiedzenia, niż prawo i zdrowy rozsądek. Zachowanie młodzieży pokazuje, że każdy potrzebuje się świadomie nawrócić, a wtedy na pewno będzie ogólnie lepiej w Polsce, dlatego dobrze, że są ruchy Odnowy.
   Nie nakażesz też na siłę integrować się Ukraińcom z nami, jeśli przyjedzie ich więcej i zostaną, to stworzą swoje enklawy, tak jest na Zachodzie. Będzie nas łączył tylko pieniądz, infrastruktura, socjal. Będą firmy i miasta niemal tylko z obcokrajowcami. To jest trochę niebezpieczne.
 • This commment is unpublished.
  Mat · 1 lata temu
  "A foreigner shall lead them" Proroctwo Tomi Arayomi z lipca wypełniło się w Wlk. Brytanii.
  https://www.youtube.com/watch?v=kfjGH198VCs
 • This commment is unpublished.
  Katolik · 1 lata temu
  Terlikowski jest jak mason, ukryty za maską dziennikarza katolickiego ukrywa prawdziwą twarz wroga katolicyzmu, chrześcijaństwa, tradycji i wolności.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.