Pastor Jarosław Bagiński o krwawym zamachu w Manchesterze

Pastor Jarosław Bagiński o krwawym zamachu w Manchesterze

wtorek, 23 maj 2017 09:38
ludzie uciekający w Manchesterze i Jarosław Bagiński ludzie uciekający w Manchesterze i Jarosław Bagiński

Pastor Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Zielonej Górze Jarosław Bagiński zabrał głos po krwawym zamachu terrorystycznym w Manchesterze.

Do silnej eksplozji doszło w wczoraj wieczorem w hali Manchester Arena po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande. Liczba ofiar to obecnie 22. Są też 59 osoby ranne.

Wśród zabitych są dzieci. Ataku dokonał zamachowiec samobójca.

Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Atak początkowo określano w światowych mediach jako "incydent".

Między innymi do tego w swoim wpisie na Facebooku odnosi się pastor Bagiński.

Jak stwierdza, takie nazewnictwo go "zszokowało".

Podkreśla, że bez względu na stosunek do obecnego polskiego rządu czy "naturalną chęć niesienia pomocy potrzebującym", należy "zrozumieć", że zagrożenie atakami jest tym większe, gdy z powodu poprawności politycznej masakrę nazywa się incydentem.

Bagiński wyraża zaniepokojenie zachowaniem mainstreamowych mediów i niektórych polityków, którzy "po raz kolejny poprzez poprawność polityczną starają się ukryć rolę islamistycznej ideologii w motywowaniu tych ataków terrorystycznych i dalej zachęcają do przyjmowania imigrantów islamskich".

Za "ogromny błąd" pastor uznaje "oddzielanie radykalnej idei islamistycznej od terroryzmu" czy "przyzwyczajanie" Polaków do takich zdarzeń, aby wciąż prowadzić "nieprzemyślaną i niebezpieczną" politykę imigracyjną.

Ta, według niego, sprowadza się w rzeczywistości do "otwarcia szeroko granic i przyjmowania wszystkich jak leci".

Bagiński podkreśla, że błędem jest również "zastraszanie" osób, które nie zgadzają się na taką politykę. Chodzi o oskarżanie ich o rasizm i islamofobię, podważanie ich wiary czy chrześcijaństwa, "tylko dlatego, że chcą chronić życie swoich dzieci i najbliższych oraz obywateli przed tego typu masakrami".

Za głupie i naiwne pastor uznaje ograniczenie się do wyrażenia solidarności z ofiarami bez głębszej analizy przyczyn.

Wskazuje, że pomimo ogromnego wysiłku służb, dochodzi do tysięcy aktów terroru motywowanych ideologią islamistyczną.

Apeluje, by zwrócić uwagę na to, co mówią osoby przygotowujące zamach i popierający ich islamscy duchowni, a więc, że terror jest dla nich "narzędziem, poprzez który chcą zniszczyć cywilizację zachodnią od wewnątrz, aby wprowadzić tutaj kalifat z prawem szariatu".

Temu, jak zauważa Bagiński, sprzyja polityka migracyjna prowadzona przez kraje Zachodu.

Na koniec pastor Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Zielonej Górze ostrzega przed "zaślepieniem" spowodowanym "niechęcią do prawicy".

"Strategia, która wiąże się z hegemonią politycznej poprawności Zachodu, niechęć do prawicy, a może nawet nienawiść do PiSu dalej zaślepia wielu Polaków, nawet wierzących. Módlmy się i wspierajmy rząd, aby powiedział "nie" poprawności politycznej i narzucaniu nam złej europejskiej polityki imigracyjnej, której katastrofalne skutki odczuwają wszyscy jej obywatele!" - zaznacza.

Poniżej wideo z momentu ataku.

Zobacz także: Dlaczego liberałowie stają po stronie islamu? Jest odpowiedź

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.