Katolicy krytykują papieża. "Ojciec Święty najwyraźniej nie odróżnia"

Katolicy krytykują papieża. "Ojciec Święty najwyraźniej nie odróżnia"

piątek, 18 styczeń 2019 16:55
papież Franciszek papież Franciszek fot. Flickr

Papież Franciszek znów podpadł wielu katolikom. W przedmowie do kolekcji swoich nauczań na temat migrantów, uchodźców i ofiar przemytu ludzi stwierdził, że uchodźcą był również sam Jezus.

"Także Jezus był uchodźcą i miał dramatyczne doświadczenia" - napisał.

Chodzi o sytuację z dzieciństwa Jezusa, gdy wraz z rodzicami musiał uciekać do Egiptu, by "schronić się przed zabójczą furią Heroda".

Franciszek wskazał, że od wieków miliony ludzi wyruszają w drogę, odczuwając pragnienie znalezienia lepszego życia i podkreślił, że nie można okraść ich z nadziei na wyzwolenie i odkupienie.

Według niego, "również dzisiaj wędrówki ludzi, choć powodują wyzwania i cierpienia, wzbogacają nasze wspólnoty, Kościoły lokalne i społeczeństwa na każdym kontynencie".

Na Facebooku pod artykułem Gosc.pl na ten temat lawinowo posypały się komentarze czytelników tego katolickiego portalu.

W zdecydowanej większości komentujący wyrazili oburzenie słowami papieża, który przecież jest przez Kościół katolicki uznawany za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, a nawet namiestnika Chrystusa na ziemi.

Słów krytyki wobec niego nie brakowało.

"Dlaczego czytając takie i podobne wypowiedzi papieża mam wrażenie jakbym czytała: Nie zamykajcie drzwi przed islamem, toż to religia pokoju?" - pisze Agnieszka Katarzyna Michalak.

"Jezus był uchodźcą nie imigrantem...Bo to nie to samo. Ale Ojciec Święty najwyraźniej nie odróżnia. Przepraszam, że koryguję papieża albo kogoś, kto mu dał ten tekst do przeczytania" - dodaje Włodek Rycerz.

"Nawet nie chcę otwierać tego artykułu" - grzmi Robert Pogorzelski.

"Ale naciąganie - ale naciąganie - może dodasz, że Jezus zmierzał do Niemiec tylko przez nieuwagę skręcił do Egiptu!" - zwraca się wprost do papieża Jakub Forystek.

Czytelnicy zwracają też uwagę na rażącą nieścisłość w porównywaniu Świętej Rodziny do dzisiejszych uchodźców z państw islamskich, a nawet na fałsz w wypowiedzi Franciszka.

"Jest tylko drobna różnica między uchodźcami, jakimi była święta Rodzina z Jezusem, a "uchodźcami", jakimi są te tłumy młodych i silnych mężczyzn... święty Józef też był młody, ale mając malutkie dziecko, jakim był Jezus, nie uciekł sam, ale ratował też Jego i Maryję. Ponadto w Egipcie ciężko pracował na ich utrzymanie... A "nasi uchodźcy" lecą sami po socjal, zostawiając swoje rodziny Bóg wie w jakim niebezpieczństwie" - zwraca uwagę Beata Domańska.

"Tak, Jezus był uchodźcą, ale nie słyszałam na kartach ewangelii, by kogoś zasztyletował, podciął gardło, zgwałcił dzieci, kobiety, dewastował mienie publiczne czy wyciągał rękę po socjal" - pisze Danuta Bant.

"Ponownie powraca fałszywy argument... Czemu to służy?" - pyta Paweł Sowiński.

To nie pierwszy raz, gdy katolicy są oburzeni tym, co mówi papież.

Na podstawie: Gosc.pl/Facebook

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Część 2 .
Gdyby zbawienie było utracalne, to powinnismy głosić tylko na OIOMach, i to po upewnieniu się, że już nie ma ratunku, bo inaczej narażalibyśmy ...
Część 1Należy odróżnić usprawiedliwienie z grzechów (raz na zawsze na krzyżu Wykonało się, doskonale wykonane, bez potrzeby poprawiania, bo należna mi, zgodnie ze sprawiedliwością Bożą, ...
Łał łał łał  --- ależ sensacja! i co z tych "proroczych" spotkań wynika?  Wystarczy zobaczyć na owoce np wielu konferencji proroczych w zamierzchłych czasach organizowanych przez ...
@andwhenidieNiestety z łap szatana trudno się wyzwolić ale Bóg uzdrawia z grzechu ,tak właśnie  stało się z Matthew. Szukajcie a znajdziecie ,pukajcie a otworzą wam,proście ...
Chwała Bogu że wiele dusz ocalonych od piekła,ale nie cieszmy się i spoczywajmy na laurach. Modlitwa różańcowa,Koronka do Miłosierdzia Bożego ,Koronka za konających. Jest jeszcze specjalna ...
Brawo Słowacja ,nie pozwoliła na propagowanie grzechu .
@liberał w kościele zielono?Ta różnica od nauki a może nawet pseudonauki która jest głupotą w oczach Boga,  że trzeba takich ludzi upominać a nie propagować ich grzech . ...
@zielonoświątkowiecRząd szatański  ,  który doprowadzi do całkowitego upadku a konsekwencją będzie rewolucja w Warszawie która doprowadzi do pustyni ,tylko ma zostać jeden kościół . Sodoma ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.