Po paszporcie covidowym portfel cyfrowy? Też ma być dobrowolny...

Po paszporcie covidowym portfel cyfrowy? Też ma być dobrowolny...

wtorek, 22 czerwiec 2021 14:32
Po paszporcie covidowym portfel cyfrowy? Też ma być dobrowolny... fot. Pixabay

Portfel cyfrowy to kolejna propozycja Brukseli. Ma to być uniwersalny system potwierdzający tożsamość. Specjalna aplikacja ma umożliwić dostęp do różnych usług, prywatnych i publicznych, które wymagają potwierdzenia tożsamości właśnie.

Komisja Europejska zapewnia, że korzystanie z tej aplikacji ma być dobrowolne. Już gdzieś to słyszeliśmy? Jak się przekonaliśmy, szczepienia i tzw. paszporty szczepionkowe również teoretycznie nie są obowiązkowe, ale podejmowane są kroki, które mają utrudnić życie osobom, które ich nie posiadają...

Wracając do wspomnianego portfela, zakłada on, że jednym kliknięciem w telefonie obywatele będą mogli udowodnić swoją tożsamość i udostępniać dokumenty elektroniczne z portfela tożsamości cyfrowej, jak prawo jazdy, dyplomy czy rachunek bankowy.

"Duże platformy internetowe będą zobowiązane do akceptowania portfeli tożsamości cyfrowej. Będą z nich mogły korzystać też unijne przedsiębiorstwa" - pisze RMF24.pl.

"Europejska tożsamość cyfrowa pozwoli nam wykonywać te same czynności w każdym państwie członkowskim, bez dodatkowych kosztów i przeszkód. Może to być wynajem mieszkania lub otwarcie rachunku bankowego poza naszym krajem pochodzenia" - czytamy.

"Financial Times" pisze z kolei: "portfel cyfrowy będzie bezpiecznie przechowywać szczegóły płatności i hasła i pozwoli obywatelo, ze wszystkich 27 państw członkowskich logować się na stronach rządowych albo opłacać rachunki, używając pojedynczej rozpoznawalnej tożsamości".

KE chce, aby cyfrowy portfel został wdrożony jak najszybciej. Wezwała kraje członkowskie, by porozumiały się w tej sprawie do września 2022 roku.

Pomysł, podobnie jak paszporty covidowe, które stały się narzędziem do dyskryminacji osób niezaszczepionych, wywołuje kontrowersje.

- Należy się spodziewać, że tak jak polityka klimatyczna prowadzi do centralizacji, tak również cała strategia cyfrowa może prowadzić tym kierunku - mówi prof. Zdzisław Krasnodębski - europoseł PiS.

Internauci dostrzegają zarówno w tym kroku, jak i we wprowadzeniu paszportów covidowych coraz większe podobieństwo do środków wprowadzanych w Chinach.

"Bo nie o szprycę w tym chodzi. Krok po kroku realizują chiński wzorzec i likwidację elementów państw narodowych" - pisze na Twitterze Cassandra Ilion.

"Kroczek po kroczku (...) Jak myślicie co będzie po "portfelu cyfrowym"?" - złowieszczo pyta EwaL.

"Później zrobią portfel cyfrowy podskórny" - przewiduje z kolei Luiza.

Czy to może oznaczać, że jesteśmy coraz bliżej wypełnienia biblijnego proroctwa o znamieniu bestii?

W Objawieniu św. Jana czytamy:

"On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia. Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć." (Obj. 13,16-18).

Andrzej Cyrikas, pastor Chrześcijańskiej Wspólnoty Ewangelicznej w Bielsku-Białej, już przy okazji wprowadzenia masowych szczepień na Covid-19 i paszportów covidowych ostrzegał:

"Coraz bardziej widać, że te niby szczepionki i brak wyboru to jakby preludium do przyjęcia znaku bestii".

Więcej o tym tutaj: Polski pastor: preludium do przyjęcia znaku bestii

Jak będzie? Oczywiście, jak zawsze, czas pokaże...

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?
Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.