Przyszła premier Włoch twardo broni rodziny i wiary. Spektakularna przemowa

Przyszła premier Włoch twardo broni rodziny i wiary. Spektakularna przemowa

poniedziałek, 03 październik 2022 20:14
Giorgia Meloni Giorgia Meloni fot. Tvp.info/Twitter

Giorgia Meloni, która po zwycięstwie w wyborach parlamentarnych ma wkrótce zostać premierem Włoch, twardo staje w obronie tradycyjnych wartości, wiary i rodziny. Jej wystąpienie z 2019 roku zyskało sławę. Odpowiedziała w nim, dlaczego instytucja rodziny jest tak mocno atakowana. Nagranie do dziś jest masowo udostępniane. W Polsce przetłumaczył je portal Tvp.info.

"Najważniejsze spośród pytań, które dziś sobie stawiamy: dlaczego rodzina jest wrogiem? Dlaczego rodzina wzbudza takie przerażenie? Na wszystkie te pytania jest jedna odpowiedź: ponieważ te kwestie określają naszą tożsamość. Bo to jest nasza tożsamość" - zwróciła się do uczestników wiecu.

Meloni, która stała się prawdziwym koszmarem dla środowisk liberalnych, kontynuowała:

"Wszystko, co określa naszą tożsamość, zostało uznane za wrogie przez tych, którzy chcieliby, abyśmy nie mieli już tożsamości, byli po prostu niewolnikami - konsumentami idealnymi."

Według niej, to dlatego atakowana jest także tożsamość narodowa i religijna, tożsamość płciowa i rodzinna.

"Nie mogę określić się jako Włoszka, chrześcijanka, kobieta, matka. Nie. Muszę być obywatelem x, płcią x, rodzicem 1, rodzicem 2. Muszę być liczbą. Bo kiedy będę tylko liczbą, kiedy nie będę miała już tożsamości ani korzeni, zostanę niewolnikiem idealnym, na łasce finansowych spekulantów" - grzmiała Meloni, wywołując burzę braw.

Zapowiadała obronę wartości każdej istoty ludzkiej, ponieważ, jak wskazywała, każdy człowiek posiada unikalny kod genetyczny, który jest niepowtarzalny.

"A to, czy się to komuś podoba czy nie, jest święte. Będziemy tego bronić. Będziemy bronić Boga, ojczyzny i rodziny. Tych rzeczy, które wywołują u niektórych tak wielką obrazę. Będziemy to czynić, aby bronić naszej wolności, ponieważ nigdy nie będziemy niewolnikami, naiwnymi konsumentami na łasce finansowych spekulantów" - zapowiadała.

Określiła to jako swoją misję. Zacytowała także słynnego pisarza, teologa - Gilberta Keitha Chestertona.

"Chesterton pisał przed ponad wiekiem: "zapłoną stosy, by można było dać świadectwo, że dwa razy dwa to cztery. Rozbłysną miecze, by dowieść, że latem liście są zielone." Proszę Państwa, ten czas właśnie nadszedł. Jesteśmy gotowi" - podkreśliła.

To między innymi na kanwie takich przemówień Giorgia Meloni, stojąc na czele ugrupowania Bracia Włosi, odniosła sukces w niedawnych wyborach parlamentarnych. Jej ugrupowanie zdobyło 26 procent głosów i zwyciężyło.

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Jurek · 1 lata temu
  Wolni  będziemy tylko  w Jezusie Chrystusie ,Panu naszym i Zbawicielu,który umarł  za nas na krzyżu Golgoty,wypełniając wolę Ojca do końca i wyzwolił  nas z niewoli grzechu.Jest to największe wyzwolenie  i najważniejsze wydarzenie  w  całej  historii świata.Pójdzmy za Nim wszyscy,bo  On jest lekiem na całe zło tego świata,który zmierza do przepaści.
 • This commment is unpublished.
  Jurek · 1 lata temu
  Do poprzedniej swojej wypowiedzi,chciałem dodać,że moc tej prawdziwej wolności pochodzi ze zmartwychwstania Pana Jezusa,i ta moc jest silniejsza niż wszystko co jest  lub będzie się działo  na świecie.Dlaczego tak mało ludzi chce  w to uwierzyć?
  • This commment is unpublished.
   Daniel · 1 lata temu
   @Jurek Każde działanie dla dobra tego świata nie ma więc chyba sensu. Bierność jest cnotą religijnych ludzi podpierających to własną teologią.
  • This commment is unpublished.
   Jurek · 1 lata temu
   @Daniel Drogi panie Danielu!Nie jestem ani religijną osobą,ani nie głoszę teologii.Nie należę do żadnego nominowanego kościoła  ,ani do żadnej  sekty religijnej,ani nie jestem bierną jednostką,więc nie może mi pan poczytać tego jako cnotę.Głoszę ludziom Ewangelię według Jezusa Chrystusa,tak jak Jego uczniowie przed wiekami.Bo Jezus nie przyniósł  na świat żadnej religii. .Głoszę ludziom  w  mojej pracy,w moim domu,sąsiadom,znajomym,przyjaciołom.Muszę panu powiedzieć,że z tego powodu jestem postrzegany jako dziwak,człowiek zdewociały,prawie nienormalny.Chciałbym tez panu powiedzieć,że nie ma na świecie bardziej niewdzięcznej czynności ,jak głoszenie Ewangelii według Jezusa.Nie będę wspominać o ogromnym stresie,o niezrozumieniu, o rozterkach,nieprzespanych nocach. Miecz ducha,którym walczę z całych sił,,działa dla  nieprzemijającego dobra tego świata  o wiele mocniej, niż pan jest  w stanie to pojąć,ale niewielu go dostrzega.
  • This commment is unpublished.
   Daniel · 1 lata temu
   @Jurek Ok
  • This commment is unpublished.
   Zbyszek Fijałkowski · 1 lata temu
   @Jurek Aż ciepło mi się zrobiło na sercu,  jak przeczytałem Twoje słowa.  Tak,  Bóg ma swoich aniołów, którymi opowiada swoją chwałę.  Bóg jest naprawdę niesamowity - w dobie skostniałych, skorumpowanych kościołów powołuje sobie apostołów, misjonarzy,  ludzi którzy robią swoją robotę w tym,  co najbardziej kochają.  Chwała Mu. 

Ostatnie komentarze

Na wybory NA KONFEDERACJĘ 9.06.24 tam sa jeszcze normalne Boze wartosci,mozemy jeszcze stanac za wsrtosciami naszego Ojca w niebie,idz na wybory
"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.