Polscy księża i pastorzy po spotkaniu z papieżem. Jest relacja

Polscy księża i pastorzy po spotkaniu z papieżem. Jest relacja

czwartek, 13 październik 2022 16:36
papież Franciszek papież Franciszek fot. Christoph Wagener/Wikipedia

"Jesteśmy po pięknym, cudownym doświadczeniu spotkania z papieżem Franciszkiem" - mówi ks. Przemysław Sawa na nagraniu w mediach społecznościowych. Spotkanie miało miejsce dziś po południu z udziałem polskich księży, pastorów i liderów. W sumie miało ich być 30.

- Mówiliśmy o tym, co robimy i jakie są nasze marzenia. Ekumenizm jest dla nas wszystkich ważny. Mamy sobie towarzyszyć, być razem jako bracia, wzajemnie sobie służyć na tyle, na ile potrafimy - mówi ksiądz.

Zachęca przy tej okazji do "odważnego uwielbiania Boga" i do wspólnej służby - katolików, ewangelicznych chrześcijan, protestantów, także w ewangelizacji.

Co powiedział papież podczas spotkania?

- Papież podzielił się troską, że światowość, która do Kościoła się wkrada, jest największą chorobą i trzeba z tą chorobą walczyć, być odważnym w szukaniu jedności i być w drodze - opisuje ks. Sawa.

Dodaje:

"Chcielibyśmy może już, żeby była jedna eucharystia, ale na razie to nie ten czas. Ale nie mamy czekać aż taki czas nastąpi, tylko mamy po prostu iść razem w drobnych gestach, we wzajemnej pomocy, we wzajemnym byciu".

Ksiądz podkreśla, że "ważne jest to, żebyśmy po prostu byli jedno".

- To, czym żyjemy także we wspólnotach charyzmatycznych, to jest w sercu ojca świętego Franciszka. To jest ten sam Duch Święty. To jest ta wizja Kościoła ewangelizującego, Kościoła braterskiego, Kościoła skromnego, którym jest Jezus jako nasze bogactwo - wskazuje.

Odpowiada też, co "charyzmatycy mają robić dla Kościoła".

Otóż, jak mówi, mają "przede wszystkim dawać świeżość, polot, coś, z czego słyniemy, po prostu dawać Jezusa".

Ks. Sawa dodaje, że papież Franciszek poprosił, aby "pamiętać o nim w modlitwie każdego dnia".

- Wspierajmy ojca świętego Franciszka. Potrzebuje naszej modlitwy. Modliliśmy się też za niego także z nałożeniem rąk, także o uzdrowienie, o siły, o światło Ducha Świętego. Dobrze, że mamy Franciszka - oświadczył.

Na spotkanie z papieżem do Rzymu przyjechali oprócz ks. Sawy, między innymi: abp Grzegorz Ryś - metropolita łódzki, Karol Sobczyk - sekretarz w Sekretariacie ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, Krzysztof Demczuk - współorganizator ekumenicznej konferencji Strefa Zero, katolicki charyzmatyk Marcin Zieliński, Jacek Weigl - lider wspólnoty Syjon, Edward Ćwierz - pastor z Kielc i Michał Włodarczyk - pastor ICF Bydgoszcz.

Wspomniany Marcin Zieliński napisał na Facebooku:

"Spotkanie z Papieżem Franciszkiem było dla nas wzruszającym przeżyciem. Papież poświecił nam aż dwie godziny, aby wspólnie się modlić i rozmawiać o budowaniu jedności w Kościele. Reprezentowaliśmy różne wspólnoty, oraz Kościoły, rozmawialiśmy o trudach i wyzwaniach wynikających z pracy na rzecz jedności. Cytując Jana Pawła II - „Nie ma już drogi powrotnej od ekumenizmu”. Zachowując swoją tożsamość oraz przynależność - do czego zachęcał nas Biskup Rzymu, będziemy pracować i budować to o co modlił się Pan Jezus chwilę przed swoją męką - „Aby byli jedno!” (J 17,21)".

Na podstawie: Facebook/Przemysław Sawa

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Parafianin · 1 lata temu
  Pozdrówcie papieża ode mnie chłopaki
 • This commment is unpublished.
  Jezus Zyje · 1 lata temu
  Pojechali poddać Ducha Sw pod wielką wszetecznice i przeklętą ewangelię. 
 • This commment is unpublished.
  Wierzący · 1 lata temu
  2 List do Koryntian 6; 14- 18 "  Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? 15 Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? 16 Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg:* Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. 17 Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę 18 i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami - mówi Pan wszechmogący." 
 • This commment is unpublished.
  Tubal · 1 lata temu
  Sodoma i Gomora
 • This commment is unpublished.
  Jan · 1 lata temu
  Jesteśmy jedno i po co przy tem manipulować! O co im chodzi? Nowi guru od zarabiania pieniedzy na zwykłych pragnących Boga ludziach. Oszustwo ma krótkie nogi! Ale zgliszcza odbudowują się długo!
 • This commment is unpublished.
  łał łał łał · 1 lata temu
  Zaiste mina Bergoglio adekwatna do sytuacji
 • This commment is unpublished.
  ewangeliczny · 1 lata temu
  Nie dziwię się zachwytom księdzanad swoim zwierzchnikiem ale czekam też na zachwyty "pastorów " No Panowie..nie krępujcie się. Powiedzcie z Waszego punktu widzenia co tam robiliście i jak udało się załatwić sprawy, z którymi pojechaliście..No bo w końcu po coś tam pojechaliście, prawda? Wszyscy czekamy na relację strony protestanckiej 
  • This commment is unpublished.
   Papa · 1 lata temu
   @ewangeliczny Czyżby papież nawrócił się i uznał żeNie jest już głównym kapłanem pierwszym po Bogu? Tylko zwykłym człowiekiem jak każdy 
 • This commment is unpublished.
  Darek · 1 lata temu
  Kościół Chrystusa to  ludzie narodzeni z Bożego  Ducha a nie jakaś ekumeniczna grupa łącząca się pod płaszczykiem papieża .  W sprawach wiary SŁOWO BOŻE jest najwyższym autorytetem.
  Z Nim nie może się równać żaden człowiek ani kościół. Dzieci Boga to NARODZENI Z JEGO DUCHA i SŁOWA synowie i córki .   Biblia jasno określa  kościół odstępczy ( wszetecznicę )  więc punkt za punktem mechanizm i projekt Nowego  Ładu wdraża w ludzkie umysły fałszywą naukę lucyfera .   
 • This commment is unpublished.
  Papa · 1 lata temu
  Protestanci nie mają eucharystii tylko chleb i wino więc nigdy nie będzie wspólna Katolicy mają Matyję której oddają cześć Obcują też z duchami zmarłych co jest zakazane w Biblii jako czaryCzytając Biblię katolicy nawracają się ale nie idą za Jezusem porzucając czarną madonne i duchy świętych do których się modląNie da się pogodzić 
 • This commment is unpublished.
  bartek · 1 lata temu
  wielka nierządnica
 • This commment is unpublished.
  Helena · 1 lata temu
  To≤ż w koncu pojechali do OJCA ŚWIETEGO bis,bo ten jedyny JEDYNY panuje na swym tronie.Tak,tak,porzucą czyscce Maryje,figurki rózance setki matek boskich,modly za zmarlych i do zmarłych,choinki,jajeczka,miliony ofiar na ołtarzach KRWAWEJ OFIARY ,jak twierdzą, z Pana Jezusa,ktory nie ma czasu posiedziec koło OJCA NA TRONIE ,TYLKO CIAGLE ZBIEGA I WPADA W TE OPŁATKI cierpiac znowu i znowu.To takie piękne,ciagle patrzec jak JEZUS CIERPI NA OŁTARZU,choc jak wół stoi,ze RAZ ZŁOZYŁ Z SIEBIE OFIARĘ Pewien juz oglosil koniec protastantyzmu i jakos wkrotce zginął,jakos tak.JAK kosciół w Asyzu tez sie zawalił zabijajac gorliwych.Boze i nie grzmisz.Nie mówię o pieknych katolikach z owocem miłosci ale o bluznierczym systemie bestii,częśc systemu bestii.

Ostatnie komentarze

@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.
A syndrom sztokholmski w Polsce poszedl i zaglosowal na oredownikow : przyjdzta do Polski i robta co chceta,wy biedni nachodzcy

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.