Warszawa

2°C

  Profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego: ateizm to bajka dla tych, którzy boją się światła

  Profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego: ateizm to bajka dla tych, którzy boją się światła

  piątek, 28 czerwiec 2013 09:09
  prof. John Lennox prof. John Lennox fot. Bible Society/Clare Kendall

  Profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego, John Lennox, nie jest przekonany do ateizmu.

  W przemówieniu do ponad 600 osób zgromadzonych w Londynie na Narodowym Śniadaniu Modlitewnym sponsorowanym przez Towarzystwo Biblijne powiedział, że ateizm to "iluzja" i "bajka dla tych, którzy boją się światła".

  Wezwał chrześcijan, by mieli odwagę do "tworzenia przestrzeni publicznej na dyskusje na temat biblijnego światopoglądu".

  Profesor matematyki obwinił ateistów o odejście społeczeństwa od zasad moralnych. Odrzucił też tezę, że nauka i religia są nie do pogodzenia.

  - Nie ma konfliktu pomiędzy nauką i Bogiem. Rzeczywisty konflikt istnieje pomiędzy światopoglądami - ateizmem i teizmem. Bóg jest wyjaśnieniem tego, dlaczego wszechświat istnieje. A w tym wszechświecie prowadzone są badania naukowe - powiedział.

  Uczony wyraził również żal z powodu obecnego stanu brytyjskiego społeczeństwa.

  - Jeżeli będziemy uczyć ludzi, że moralność jest iluzją, to zaczną w to wierzyć. Już teraz mamy tego efekty w postaci skandali w różnych instytucjach, rozbicia rodzin, samotności i braku zaufania. Zasialiśmy wiatr, a zbieramy trąbę powietrzną - mówił Lennox.

  - Zdaje się, że nikt w tym kraju nie ma problemu z obnoszeniem się z ateizmem. Nie wstydźmy się więc pokazywać Boga - zakończył.

  W Narodowym Śniadaniu Modlitewnym w siedzibie brytyjskiego parlamentu wzięli udział między innymi deputowani: Fiona Bruce, Gary Streeter i Tim Farron.

  Źródło: Christian Today

  Please publish modules in offcanvas position.