Soros chce wpłynąć na pogodę, by powstrzymać zmiany klimatu

Soros chce wpłynąć na pogodę, by powstrzymać zmiany klimatu

niedziela, 23 kwiecień 2023 07:10
George Soros George Soros fot. Open Society Foundations/YouTube/Fox News

Lewicowy miliarder i lobbysta George Soros podczas swojego niedawnego wystąpienia w Niemczech zaproponował, by zastosować eksperymentalną technologię kontroli pogody, aby złagodzić rzekome globalne ocieplenie.

Soros już do tej pory przekazał miliony dolarów grupom aktywistów klimatycznych poprzez swoją fundację Open Society.

W ostatnim czasie skupił się na wpływaniu na... pogodę. Jak stwierdził, zaczął poznawać proces sztucznego tworzenia białych chmur, by odbijać światło słoneczne ze stref, którym ma grozić ocieplenie.

W ten sposób chce powstrzymać topnienie pokrywy lodowej, w szczególności na Grenlandii, co, według niego, stanowi poważne zagrożenie dla ludzkości.

- Naszej cywilizacji grozi upadek z powodu nieubłaganych postępów zmian klimatycznych - stwierdził podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

Miliarder odbył konsultacje z Davidem Kingiem - byłym specjalnym wysłannikiem Wielkiej Brytanii ds. zmian klimatu, który popiera "naprawę globalnych ekosystemów".

King jest orędownikiem propozycji, zgodnie z którą naukowcy użyliby stworzonych przez człowieka chmur, by w lecie odbijać światło słoneczne znad Bieguna Północnego, Bieguna Południowego i Himalajów.

Zdaniem Sorosa, dotychczasowe działania ludzkości, by walczyć ze zmianami klimatu, były niewystarczające.

- Jeśli nie zmienimy sposobu, w jaki walczymy ze zmianą klimatu, nasza cywilizacja napotka na przeszkody w postaci rosnących temperatur, które uczynią znaczne części świata niezdatnymi do zamieszkania - powiedział.

Wcześniejsza koncepcja solarnej geoinżynierii polegająca na odbijaniu promieni słonecznych, proponowana przez innego miliardera Billa Gatesa, była krytykowana.

Powód jest oczywisty - konsekwencje ingerowania w pogodę na dużą skalę są trudne do przewidzenia.

"Ryzyko solarnej geoinżynierii jest słabo rozpoznane i nie da się go przewidzieć. Konsekwencje będą różnić się w zależności od regionu. Istnieją wątpliwości dotyczące skutków dla funkcjonowania pogody, rolnictwa i zapewnienia podstawowych potrzeb żywności i wody" - napisały dziesiątki naukowców w liście otwartym do rządów, wzywając je do zakazania tego rodzaju technologii.

Na podstawie: Fox News

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  oburzony wierny uczeń Jezusa · 9 miesiecy temu
  Nie ładnie się bawić w Pana Boga! Naukowcom się wydaje, że wszystko już wiedzą? Ale nawet wszystkich chorób nie potrafią wyleczyć!
 • This commment is unpublished.
  Clandestino · 9 miesiecy temu
  Z żydami nic dobrego na tym świecie.
 • This commment is unpublished.
  Jegorr · 7 miesiecy temu
  Soros to typowy lewak. A  lewak to ktoś, kto uważa, że nie da się kontrolować granic, ale można kontrolować globalny klimat. 

Ostatnie komentarze

Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...
@liberał w kościele zielono?Biblijnie jest udowodnione, że praktykowanie homoseksualizmu jest grzechem. Poczytaj trochę Biblii, a może Bóg ci otworzy oczy i rozjaśni umysł. Boże chroń nas od ludzi ...
@ale co ja tam wiem..doszło do tragedii a ty plujesz jadem?
nie przepadam za discopolo ale jeśli głosi Pana Jezusa to ok

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.