Soros chce wpłynąć na pogodę, by powstrzymać zmiany klimatu

Soros chce wpłynąć na pogodę, by powstrzymać zmiany klimatu

niedziela, 23 kwiecień 2023 07:10
George Soros George Soros fot. Open Society Foundations/YouTube/Fox News

Lewicowy miliarder i lobbysta George Soros podczas swojego niedawnego wystąpienia w Niemczech zaproponował, by zastosować eksperymentalną technologię kontroli pogody, aby złagodzić rzekome globalne ocieplenie.

Soros już do tej pory przekazał miliony dolarów grupom aktywistów klimatycznych poprzez swoją fundację Open Society.

W ostatnim czasie skupił się na wpływaniu na... pogodę. Jak stwierdził, zaczął poznawać proces sztucznego tworzenia białych chmur, by odbijać światło słoneczne ze stref, którym ma grozić ocieplenie.

W ten sposób chce powstrzymać topnienie pokrywy lodowej, w szczególności na Grenlandii, co, według niego, stanowi poważne zagrożenie dla ludzkości.

- Naszej cywilizacji grozi upadek z powodu nieubłaganych postępów zmian klimatycznych - stwierdził podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

Miliarder odbył konsultacje z Davidem Kingiem - byłym specjalnym wysłannikiem Wielkiej Brytanii ds. zmian klimatu, który popiera "naprawę globalnych ekosystemów".

King jest orędownikiem propozycji, zgodnie z którą naukowcy użyliby stworzonych przez człowieka chmur, by w lecie odbijać światło słoneczne znad Bieguna Północnego, Bieguna Południowego i Himalajów.

Zdaniem Sorosa, dotychczasowe działania ludzkości, by walczyć ze zmianami klimatu, były niewystarczające.

- Jeśli nie zmienimy sposobu, w jaki walczymy ze zmianą klimatu, nasza cywilizacja napotka na przeszkody w postaci rosnących temperatur, które uczynią znaczne części świata niezdatnymi do zamieszkania - powiedział.

Wcześniejsza koncepcja solarnej geoinżynierii polegająca na odbijaniu promieni słonecznych, proponowana przez innego miliardera Billa Gatesa, była krytykowana.

Powód jest oczywisty - konsekwencje ingerowania w pogodę na dużą skalę są trudne do przewidzenia.

"Ryzyko solarnej geoinżynierii jest słabo rozpoznane i nie da się go przewidzieć. Konsekwencje będą różnić się w zależności od regionu. Istnieją wątpliwości dotyczące skutków dla funkcjonowania pogody, rolnictwa i zapewnienia podstawowych potrzeb żywności i wody" - napisały dziesiątki naukowców w liście otwartym do rządów, wzywając je do zakazania tego rodzaju technologii.

Na podstawie: Fox News

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  oburzony wierny uczeń Jezusa · 1 lata temu
  Nie ładnie się bawić w Pana Boga! Naukowcom się wydaje, że wszystko już wiedzą? Ale nawet wszystkich chorób nie potrafią wyleczyć!
 • This commment is unpublished.
  Clandestino · 1 lata temu
  Z żydami nic dobrego na tym świecie.
 • This commment is unpublished.
  Jegorr · 11 miesiecy temu
  Soros to typowy lewak. A  lewak to ktoś, kto uważa, że nie da się kontrolować granic, ale można kontrolować globalny klimat. 

Ostatnie komentarze

Część 2 .
Gdyby zbawienie było utracalne, to powinnismy głosić tylko na OIOMach, i to po upewnieniu się, że już nie ma ratunku, bo inaczej narażalibyśmy ...
Część 1Należy odróżnić usprawiedliwienie z grzechów (raz na zawsze na krzyżu Wykonało się, doskonale wykonane, bez potrzeby poprawiania, bo należna mi, zgodnie ze sprawiedliwością Bożą, ...
Łał łał łał  --- ależ sensacja! i co z tych "proroczych" spotkań wynika?  Wystarczy zobaczyć na owoce np wielu konferencji proroczych w zamierzchłych czasach organizowanych przez ...
@andwhenidieNiestety z łap szatana trudno się wyzwolić ale Bóg uzdrawia z grzechu ,tak właśnie  stało się z Matthew. Szukajcie a znajdziecie ,pukajcie a otworzą wam,proście ...
Chwała Bogu że wiele dusz ocalonych od piekła,ale nie cieszmy się i spoczywajmy na laurach. Modlitwa różańcowa,Koronka do Miłosierdzia Bożego ,Koronka za konających. Jest jeszcze specjalna ...
Brawo Słowacja ,nie pozwoliła na propagowanie grzechu .
@liberał w kościele zielono?Ta różnica od nauki a może nawet pseudonauki która jest głupotą w oczach Boga,  że trzeba takich ludzi upominać a nie propagować ich grzech . ...
@zielonoświątkowiecRząd szatański  ,  który doprowadzi do całkowitego upadku a konsekwencją będzie rewolucja w Warszawie która doprowadzi do pustyni ,tylko ma zostać jeden kościół . Sodoma ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.