Warszawa

0°C

  Profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego: Bóg i nauka nie walczą ze sobą

  Profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego: Bóg i nauka nie walczą ze sobą

  wtorek, 30 lipiec 2013 06:35
  prof. John Lennox prof. John Lennox fot. Keswick Convention

  Naukowcy są po obu stronach sporu o stworzenie świata - mówi prof. John Lennox - matematyk z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

  W przemówieniu do 3,5 tys. osób zgromadzonych na konferencji Keswick Convention naukowiec podkreślił, że, zgodnie z Biblią, to Bóg jest stwórcą wszechświata. Kontrastuje to z innymi starożytnymi koncepcjami, które mówią, że bogowie zostali stworzeni przez ziemię.

  - Bóg i nauka nie prowadzą ze sobą bitwy. Toczy się ona pomiędzy światopoglądami - teizmem i ateizmem. Naukowcy są po obu stronach tego sporu. Richard Dawkins (autor książki "Bóg urojony") i ci którzy mają podobne poglądy do niego mówią wszystkim, że tylko ateizm jest racjonalny. Ja uważam dokładnie na odwrót - powiedział prof. John Lennox.

  Oksfordzki naukowiec przypomniał, że zgodnie z rezultatami badań, religia ma pozytywny wpływ na zdrowie umysłowe człowieka i że prawa człowieka, opieka zdrowotna i edukacja mają chrześcijańskie fundamenty.

  Według Lennoxa, obecnie ateizm "wyrządza społeczeństwu wielkie szkody", a chrześcijanie powinni dokładać starań, by wywierać wpływ na świat.

  Udostępnij


  Źródło: Christian Today

  Please publish modules in offcanvas position.