W Marszu dla Jezusa i Festiwalu Nadziei wezmą udział katolicy. Dowiedzieliśmy się szczegółów

W Marszu dla Jezusa i Festiwalu Nadziei wezmą udział katolicy. Dowiedzieliśmy się szczegółów

czwartek, 29 maj 2014 17:41
Marsz dla Jezusa w Warszawie Marsz dla Jezusa w Warszawie

15 czerwca po Warszawie przejdą chrześcijanie różnych wyznań, by zamanifestować wiarę.

Tegoroczny pochód odbędzie się w ramach Festiwalu Nadziei. Organizatorzy na stację końcową wybrali Pepsi Arenę (stadion Legii), gdzie już w sobotę, 14 czerwca, rozpocznie się program z ewangelistą Franklinem Grahamem oraz koncertami znanych na świecie artystów sceny chrześcijańskiej.

W ogólnopolskim Marszu dla Jezusa po raz pierwszy oficjalnie wezmą udział katolicy. Przedstawicielem Kościoła katolickiego będzie ksiądz Roman Trzciński reprezentujący arcybiskupa, metropolitę warszawskiego - Kazimierza Nycza. Rozmowę, którą udało nam się przeprowadzić z ks. Trzcińskim publikujemy pod artykułem. Ksiądz szczegółowo wyjaśnia kwestię udziału katolików w Marszu dla Jezusa i Festiwalu Nadziei.

Dzięki porozumieniu i jedności polskich chrześcijan co do intencji marszu, organizatorzy spodziewają się frekwencji sięgającej nawet 10 tysięcy osób. Oznacza to, że będzie ponad dwa razy więcej uczestników niż rok wcześniej, kiedy to w przemarszu wzięło udział około 4 tys. osób - głównie protestantów.

Jak co roku, impreza będzie miała charakter pokojowy. Jej celem jest promowanie pozytywnych chrześcijańskich wartości i zwrócenie uwagi na potrzebę prowadzenia moralnego życia poświęconego Bogu. „Jest to marsz dla, a nie przeciw. Wskazuje na drogę, czyli Chrystusa i na to, że nie ma dobrych alternatyw” - mówi pastor Jerzy Przeradowski, członek komitetu organizacyjnego. Według niego, najważniejsze jest wspólne uwielbienie Boga, wykraczające poza tradycje i podziały.

Marsz ruszy z pl. Piłsudskiego o godz. 12. Na trasie zaplanowano pięć postojów, podczas których głos zabiorą przedstawiciele poszczególnych wyznań. Jednym z honorowych uczestników będzie ambasador Nigerii - Samuel Wodi Jimba. Jego wystąpienie odbędzie się pod Pałacem Prezydenckim, gdzie zaplanowano modlitwę w intencji sprawujących władzę polityków. Pochód zakończy przemówienie Artura Pawłowskiego - pastora kanadyjskiego Kościoła Ulicznego oraz pomysłodawcy i głównego organizatora ogólnopolskiego Marszu dla Jezusa.

Syn Billy'ego Grahama w Polsce

Spodziewanym gościem specjalnym marszu ma być Franklin Graham - syn słynnego ewangelisty Billy'ego Grahama. Obecnie pełni on funkcję prezesa i dyrektora generalnego Stowarzyszenia Ewangelizacyjnego Billy’ego Grahama oraz międzynarodowej chrześcijańskiej organizacji humanitarnej i ewangelizacyjnej Samaritan’s Purse. 

Zespoły muzyczne

Na Pepsi Arenie wystąpią między innymi tacy chrześcijańscy artyści jak: Michael W. Smith, Newsboys, chór TGD, Natalia Niemen czy Dennis Agajanian.

Trasa ogólnopolskiego Marszu dla Jezusa 2014:

Plac Piłsudskiego, Królewska, Ferdinanda Focha, Jana Moliera, Senatorska, Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, Wiejska, Górnośląska, Myśliwiecka, Łazienkowska.

Poniżej uzyskana przez nas wypowiedź księdza Romana Trzcińskiego, który będzie reprezentował kardynała Kazimierza Nycza na Marszu dla Jezusa w Warszawie.

Udostępnij

 

Ostatnio zmieniany piątek, 30 maj 2014 15:19
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

warto zobaczyć film dokumentalny na platformie HBO MAX
@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.