Diabeł w kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka (WIDEO)

Diabeł w kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka (WIDEO)

piątek, 17 październik 2014 09:31
"diabeł" w filmie przeciwko biciu dzieci "diabeł" w filmie przeciwko biciu dzieci fot. YouTube

Rzecznik Praw Dziecka przygotował kampanię społeczną, która ma skłonić rodziców i opiekunów, by przestali bić dzieci.

Kampania zwraca uwagę nie tylko ze względu na jej cel, ale i treść. Jej głównym bohaterem jest diabeł, w którego roli wystąpił Jerzy Radziwiłowicz. Reżyserem - Jan Komasa, który ostatnio przygotowywał między innymi film "Miasto 44". Spot będzie emitowany w telewizji i kinach. W planach są także spoty radiowe i materiały internetowe.

Hasło kampanii to: "Bicie uczy, ale tylko złych rzeczy".

Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak, podkreśla, że kampania jest skierowana do dorosłych.

- Bicie faktycznie uczy, tylko nie tego, czego byśmy chcieli. Nie jest trwałą metodą wychowawczą. Działa tylko w chwili obecnej. Bici biją częściej, agresja rodzi agresję, prowadzi często do przemocy rówieśniczej - twierdzi Michalak.

Tymczasem na jego zlecenie wśród Polaków przeprowadzono sondaż na temat kar cielesnych wobec dzieci.

Okazało się, że ponad połowa naszego społeczeństwa (61 proc.) akceptuje klapsy. Co czwarty badany nie wie, że w Polsce obowiązuje zakaz bicia dzieci.

Jednocześnie poziom społecznej aprobaty bicia dzieci powoli spada zarówno jeśli chodzi o lżejsze formy karania (klapsy), jak i mocniejsze (lanie).

A co Biblia mówi na temat kar wobec dzieci? Oto niektóre jej fragmenty:

"Kto żałuje swojej rózgi, nienawidzi swojego syna, lecz kto go kocha, karci go zawczasu." (Prz. 13,24)"

"Ćwicz swego syna, póki jeszcze jest nadzieja; lecz nie unoś się przy tym, aby nie spowodować jego śmierci." (Prz. 19,18)

"Głupota tkwi w sercu młodzieńca, lecz rózga karności wypędza ją stamtąd." (Prz. 22,15)

"Nie szczędź chłopcu karcenia; jeżeli go uderzysz rózgą, nie umrze. Ty go uderzysz rózgą, a jego duszę wyrwiesz z krainy umarłych." (Prz. 23,13-14).

"Rózga i karcenie dają mądrość, lecz nieposłuszny chłopiec przynosi wstyd swojej matce. Gdy występni stają się potężni, wtedy i grzech się wzmaga; lecz sprawiedliwi oglądać będą ich upadek. (Karć swojego syna, a oszczędzi ci niepokoju i sprawi rozkosz twojej duszy." (Prz. 29,15-17).

"Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom swoim w Panu, bo to rzecz słuszna. Czcij ojca swego i matkę, to jest pierwsze przykazanie z obietnicą: Aby ci się dobrze działo i abyś długo żył na ziemi. A wy, ojcowie, nie pobudzajcie do gniewu dzieci swoich, lecz napominajcie i wychowujcie je w karności, dla Pana." (Ef. 6,1-4)

"Wy nie opieraliście się jeszcze aż do krwi w walce przeciw grzechowi i zapomnieliście o napomnieniu, które się zwraca do was jak do synów: Synu mój, nie lekceważ karania Pańskiego ani nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza; bo kogo Pan miłuje, tego karze, i chłoszcze każdego syna, którego przyjmuje. Jeśli znosicie karanie, to Bóg obchodzi się z wami jak z synami; bo gdzie jest syn, którego by ojciec nie karał?" (Hbr. 12,4-7).

Poniżej wspomniane wideo w ramach kampanii Rzecznika Praw Dziecka.

Udostępnij
 

Źródło: natemat.pl, TVP, Pismo Święte

Ostatnio zmieniany czwartek, 09 kwiecień 2015 11:11
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...
@liberał w kościele zielono?Biblijnie jest udowodnione, że praktykowanie homoseksualizmu jest grzechem. Poczytaj trochę Biblii, a może Bóg ci otworzy oczy i rozjaśni umysł. Boże chroń nas od ludzi ...
@ale co ja tam wiem..doszło do tragedii a ty plujesz jadem?
nie przepadam za discopolo ale jeśli głosi Pana Jezusa to ok
ja też wspieram LGBT nareszcie mamy właściwy rząd
a co komu gey zawinił? Skoro taki się urodził niech mu Bóg błogosławi ! 
Jestem za rozdziałem kościoła od Państwa!

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.