Padły mocne słowa ws. krytyki przejawów duchowości: hektolitry jadu, chrześcijańscy hejterzy...

Padły mocne słowa ws. krytyki przejawów duchowości: hektolitry jadu, chrześcijańscy hejterzy...

środa, 22 kwiecień 2015 18:06
kadr z charyzmatycznej konferencji w Niemczech kadr z charyzmatycznej konferencji w Niemczech fot. YouTube

Faryzeizm 2.0 - to tytuł nowej opinii na temat krytyki jaskrawych przejawów duchowości we współczesnych charyzmatycznych wspólnotach.

W artykule Marcel Płoszczyński, prowadzący programu "Na poddaszu" poświęconego ponadnaturalnym przejawom Bożej mocy, ubolewa, gdy ludzie "zamiast dzielić się swoimi przeżyciami z Bogiem, zajmują się Marcel Płoszczyńskiweryfikowaniem i osądzaniem cudzych".

Fałszywi prorocy, zwodziciele

Zwraca uwagę, że najczęściej to właśnie charyzmatyczni usługujący są nazywani "fałszywymi prorokami, zwodzicielami, wilkami w owczych skórach".

"Takie atrakcje zarezerwowane są dla tych wszystkich, którzy doświadczają Boga w sposób nadprzyrodzony. Ilość jadu skierowanego w ich stronę można mierzyć w hektolitrach. Gdyby chrześcijańscy hejterzy całą energię poświęcaną na oczernianie innych przeznaczyli na szukanie Boga, świat byłby lepszym miejscem" - pisze Płoszczyński.

Następnie wskazuje, że "tropiciele herezji działanie Ducha Świętego przypisują mocom demonicznym".

Jako przejawy duchowości podaje padanie na ziemię, chwianie się na nogach w Bożej obecności czy modlitwę "różnymi językami".

Jest przekonany, że "gdy modlimy się do Boga, by Ten wypełnił nas swoim duchem, to w odpowiedzi nie ześle nam demona kundalini". (Posądzenia o związki z duchem kundalini padały w Internecie w związku z duchowymi manifestacjami we wspólnotach charyzmatycznych, red.)

Marcel Płoszczyński cytuje też 1 List do Koryntian 12 rozdział, 3 werset:

"Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym."

I komentuje ten fragment:

"Apostoł Paweł zapewnia nas, że jeśli Jezus jest naszym Panem, to działa w nas Duch Święty. Gdy głosimy ewangelię, a Bóg potwierdza ją znakami i cudami, to dzieje się to pod wpływem tego samego Ducha."

Ponadnaturalne przeżycie

Prowadzący "Na poddaszu" wyznaje, że sam doświadczył ponadnaturalnego przeżycia, fali Bożej mocy. Stało się to Anglii w baptystycznym kościele.

"Pastor podszedł do mnie, położył dłoń na moim brzuchu i spokojnym głosem powiedział: „przyjmij od Ducha Świętego”.

Wtedy wydarzyło się coś, czego nigdy nie zapomnę. Poczułem się tak, jakby kopnął mnie prąd o gigantycznej mocy. Trzęsąc się, poleciałem 2 metry do tyłu i przewracając statywy z mikrofonami, wylądowałem na ziemi. Ogarnęło mnie poczucie wszechogarniającej bożej miłości. Wody życie wypływały z mojego wnętrza. Zniknął smutek, który wcześniej mi towarzyszył. Bóg był tak blisko. Wszystko to wydarzyło się niespodziewanie" - opisuje tamto przeżycie autor artykułu.

Ostrzeżenie

Płoszczyński, cytuje jeszcze jeden biblijny fragment, w którym znajduje się bardzo poważne ostrzeżenie. Oto on:

"Wtedy przyniesiono do niego opętanego, który był ślepy i niemy; i uzdrowił go, tak że odzyskał mowę i wzrok. I zdumiony był cały lud, i mówił: Czy nie jest to Syn Dawida? A gdy to usłyszeli faryzeusze, rzekli: Ten nie wygania demonów inaczej jak tylko przez Belzebuba, księcia demonów. A Jezus, znając ich myśli, rzekł im: Każde królestwo, rozdwojone samo w sobie, pustoszeje, i żadne miasto czy dom, rozdwojony sam w sobie, nie ostoi się. (...) Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom odpuszczone, ale bluźnierstwo przeciw Duchowi nie będzie odpuszczone" (Mt. 12,22-31)

Prowadzący "Na poddaszu" zauważa, że w powyższym fragmencie zawarte są "dwie bardzo ważne myśli".

"Po pierwsze, Jezus tłumaczy, że diabeł nie ma żadnego interesu w tym, by dokonywać cudów na chwałę Boga. (...) Po drugie, Jezus ostrzega osoby nazywające działanie Ducha Świętego demonicznym. Jego zdaniem popełniają one bluźnierstwo - grzech niepodlegający przebaczeniu. Słowa naszego Pana powinny być przestrogą dla tych wszystkich, którzy w oparciu o zmysłowe teorie pochopnie formułują tego typu osądy" - wskazuje Płoszczyński.

I zachęca: "szukajmy Boga, a nie herezji."

Cały artykuł przeczytasz TUTAJ

Czytaj także: Oburzenie duchowością charyzmatyków. Są zwiedzeni? Jest reakcja (WIDEO)


 

Ostatnio zmieniany czwartek, 09 lipiec 2015 05:11
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 
@nie rozumiemCzłowiek, już skrzywdzony przez sposób w jaki "dano mu życie" ma być z tego powodu zabity?  Zabić dziecko, bo "ojciec" to przestępca? Takie uzasadnienie decyzji o odebraniu ...
@Artur Są filmy jak to Rosjanie strzelają w plecy ....
@Gitara2) (ciąg dalszy poprzedniego komentarza)
... Strzeżcie więc pilnie swoich dusz, gdyż nie widzieliście żadnej postaci w dniu, w którym PAN przemówił do was na ...
@Gitara1) "Nie zapominaj o dniu, w którym stałeś przed PANEM, swoim Bogiem, na Horebie, gdy PAN powiedział do mnie: Zgromadź mi lud, abym im przekazał ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.