Do Polski przyleci dron aborcyjny. Jest reakcja

Do Polski przyleci dron aborcyjny. Jest reakcja

wtorek, 23 czerwiec 2015 15:35
dron aborcyjny dron aborcyjny fot. Women on Waves

Do Polski przyleci dron aborcyjny. Inicjatywa budzi ogromne emocje.

Drona wysyła organizacja "Women on Waves" (Kobiety na falach), która zapewnia pigułki poronne na całym świecie. Współpracuje ona z berlińską grupą wsparcia dla Polek - Ciocia Basia, kolektywem feministycznym Feminoteka i Porozumieniem Kobiet 8 Marca.

Zazwyczaj pocztą przesyła swój towar kobietom, które złożyły zamówienie w Internecie. Tym razem zdecydowała się na nietypową metodę. Ma to zwrócić uwagę na niedostępność aborcji w naszym kraju.

Dron przyleci w sobotę z Frankfurtu nad Odrą do przygranicznych Słubic. Na miejscu organizatorzy za darmo przekażą kobietom, które wyraziły zainteresowanie, pigułki (misoprostol) wywołujące poronienie. Są one akceptowane przez Światową Organizację Zdrowia i dozwolone do 9 tygodnia ciąży.

Według inicjatorów, dron będzie ważył mniej niż 5 kg, nie będzie wykorzystywany do celów komercyjnych, będzie w zasięgu wzroku pilota i nie naruszy kontrolowanej przestrzeni powietrznej. Dlatego, zgodnie z prawem polskim i niemieckim, do jego podróży nie jest wymagane specjalne zezwolenie.

Akcja wywołuje protesty środowisk katolickich.

Prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Człowieka, dr Antoni Zięba powiedział "Naszemu Dziennikowi", że przypomina mu ona "najczarniejsze elementy relacji polsko-niemieckich z czasów II Wojny Światowej, kiedy to podczas okupacji hitlerowskiej Niemcy planowali zniszczenie Polski przez promocję aborcji i antykoncepcji".

W tym kontekście Zięba cytuje wypowiedź hitlerowskiego zbrodniarza wojennego Martina Bormana, że "płodność Słowian jest niepożądana. Niech używają prezerwatyw albo robią skrobanki - im więcej, tym lepiej. Oświata jest niebezpieczna".

Należy przy tym zauważyć, że organizacja "Women on Waves" jest organizacją międzynarodową, a jako swój adres kontaktowy podaje lokalizację w Amsterdamie.

Na plany przysłania drona ostro zareagował także redaktor naczelny Telewizji Republika, Tomasz Terlikowski. Napisał na Twitterze: "Dron aborcyjny dostarczy do Polski pigułki poronne. Co z tym zrobić? Odpowiedź prosta: zestrzelić!"

Czytaj także: Mało brakowało, by ich nie było. Zobacz, jak uniknęli aborcji (WIDEO)

Źródło: Women on Waves, gazeta.pl

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 23 czerwiec 2015 15:53
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.