Warszawa

-1°C

  Gejowska prowokacja przed kościołem w Poznaniu. Zrobili coś obrzydliwego

  Gejowska prowokacja przed kościołem w Poznaniu. Zrobili coś obrzydliwego

  niedziela, 21 sierpień 2016 21:29
  spot reklamujący "paradę równości" w Poznaniu spot reklamujący "paradę równości" w Poznaniu fot. YouTube / Grupa Stonewall

  Środowiska LGBT przekraczają kolejne granice. Ten wyraźnie prowokacyjny spot wywołał oburzenie.

  W spocie promującym wrześniową tzw. "paradę równości" w Poznaniu mężczyzna przebrany za kobietę trzyma w ręku lizaka w kształcie męskiego członka, a następnie... wpycha go sobie do ust.

  Nagranie, którego celem jest zbiórka pieniędzy na wspomnianą imprezę, stanowi prowokację wymierzoną także bezpośrednio w katolików. Film nagrano bowiem na tle wejścia do kościoła. Z tyłu widnieje napis: "Jubileuszowa brama miłosierdzia".

  Oburzenia spotem nie kryją katolickie media. "Szambo wybiło w Poznaniu" - tytułuje swój komentarz do spotu portal Fronda.pl. Z kolei "Gazeta Polska Codziennie" pisze o "obrzydliwej prowokacji".

  Zniesmaczony nagraniem jest także Marek Sternalski - szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej.

  W rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" zapowiedział, że choć brał udział w poprzedniej "paradzie równości", to teraz "nie wyobraża sobie w niej udziału".

  - To infantylna, słabiutka prowokacja na bardzo żenującym poziomie. Jeśli organizatorzy chcieli pokazać się w dobrym świetle, to tym nagraniem odnieśli odwrotny skutek. I nikt racjonalnie myślący tego nie kupi - powiedział.

  Rzecznik Grupy Stonewall, organizatora parady, dla Radia Merkury tak wyjaśnił swój pomysł na spot:

  "Przyznam się, że to był mój pomysł. Wyjąłem lizaka w kształcie penisa z szuflady. Nikt z nas nie pomyślał, że ludzki penis jest w stanie cokolwiek sprowokować".

  Ostrzegamy, że zamieszczony poniżej spot zawiera niestosowne treści.

  REKLAMA

  Zobacz także: Przez 27 lat prowadził gejowski styl życia, aż stało się coś niesamowitego

  Ostatnio zmieniany piątek, 26 sierpień 2016 21:21

  Please publish modules in offcanvas position.