Warszawa

-1°C

  Doradca Donalda Trumpa w Onet.pl: przede wszystkim chodzi o Biblię (WIDEO)

  Doradca Donalda Trumpa w Onet.pl: przede wszystkim chodzi o Biblię (WIDEO)

  wtorek, 21 marzec 2017 17:05
  od lewej: Ralph Reed i Bartosz Węglarczyk od lewej: Ralph Reed i Bartosz Węglarczyk kadr programu Onet.pl

  Ralph Reed, doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, w wywiadzie dla Onet.pl odwołał się do Biblii.

  Reed wyjaśnił, dlaczego "amerykańska prawica", jak to określił dziennikarz Onetu Bartosz Węglarczyk, wspiera Izrael. Okazuje się, że chodzi przede wszystkim o Biblię i względy historyczne.

  - Uważamy, że ziemie, na których znajduje się współczesny Izrael, to mniej więcej te same, które ofiarował Żydom sam Bóg w czasach, gdy sprowadzili się do starożytnej Kany. Naszym zdaniem ten biblijny przekaz jest bardzo czytelny - stwierdził.

  Dodał, że patrząc na karty historii, zarówno tej starożytnej, jak i tej po II Wojnie Światowej czyli wiążącej się z powrotem Żydów na te ziemie, można stwierdzić, że były one w głównej mierze zamieszkiwane przez naród żydowski.

  Jak stwierdził, amerykańska prawica jest także przekonana, że naród żydowski "potrzebuje ojczyzny i miejsca schronienia".

  Zwłaszcza po tym, co wyrządzono Żydom w faszystowskich Niemczech, podczas pogromów, między innymi na terenach Rosji czy w wyniku innych aktów antysemityzmu.

  - Faktem jest, że Żydzi doświadczali prześladowań i byli zabijani przez wieki i potrzebują miejsca, które mogą nazwać swoim i w którym mogą być bezpieczni - zaznaczył Reed.

  Wreszcie, według niego, powodem poparcia amerykańskiej prawicy dla Izraela jest to, że jest on od dawna jednym z najważniejszych sojuszników Stanów Zjednoczonych, a także to, że jest to państwo "demokratyczne, szanujące wolność i prawa człowieka".

  Choć w regionie sojusznikami USA są także Arabia Saudyjska, Egipt czy Jordania, to jednak "najlepszym i najsilniejszym sojusznikiem w tym najbardziej krwawym i niebezpiecznym zakątku świata i to już od 50 lat jest Izrael - podkreślił Ralph Reed.

  Jego wypowiedź można obejrzeć tutaj

  Doradca Donalda Trumpa przyznaje, że jest nowonarodzonym ewangelicznym chrześcijaninem. Jest też szefem Koalicji Wiara i Wolność skupiającej środowiska konserwatywnych protestantów.

  Do Polski przyleciał wraz z innym doradcą Donalda Trumpa - Kenem Blackwellem - byłym burmistrzem miasta Cincinnati i byłym ambasadorem USA przy Radzie Praw Człowieka ONZ, a także z kilkunastoma chrześcijańskimi działaczami.

  Wizyta ma na celu poprawienie wizerunku Polski wśród wpływowych Amerykanów. Jest współorganizowana przez polskie MSZ i fundację izraelskiego piarowca Jonny'ego Danielsa - "From the Depths".

  "Wizyta służy przełamywaniu negatywnych stereotypów, pokazaniu najnowszej historii Żydów w Polsce i zasług polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, a także prezentacji oraz promowaniu nowoczesnej Polski" - mówi biuro prasowe MSZ.

  Reed spotkał się już z ministrem spraw zagranicznych - Witoldem Waszczykowskim.

  Wśród spotkań, które mają się jeszcze odbyć, jest także to z ojcem Tadeuszem Rydzykiem w klasztorze Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Żelaznej w Warszawie, w miejscu, gdzie zakonnice ukrywały Żydów.

  - O. Tadeusz Rydzyk upamiętnia Polaków pomagających Żydom w Kaplicy Pamięci w Toruniu. Obszary naszej działalności się pokrywają. Chodzi też o pokazanie pracy dokumentacyjnej, którą prowadził o. Rydzyk - wyjaśnia Lena Klaudel z fundacji "From the Depths".

  Na podstawie: Onet.pl, Wp.pl, Gazeta.pl

  Zobacz także: Wyborne wieści dla ewangelicznych chrześcijan

  REKLAMA

  Ostatnio zmieniany wtorek, 21 marzec 2017 17:20

  Please publish modules in offcanvas position.