Szaleństwo na Jasnej Górze! Jedni zgorszeni, inni zachwyceni (WIDEO)

Szaleństwo na Jasnej Górze! Jedni zgorszeni, inni zachwyceni (WIDEO)

czwartek, 31 sierpień 2017 16:02
Szaleństwo na Jasnej Górze! Jedni zgorszeni, inni zachwyceni (WIDEO)

"Zniewaga Najświętszego Sakramentu w Bazylice Jasnogórskiej" - nagranie o tym tytule z Jasnej Góry wywołało kontrowersje.

Na nagraniu widać, jak w bazylice wierni, w tym księża, głośno śpiewają, machają chustami, tańczą, a nawet skaczą w uwielbieniu Jezusa w rytm przerobionej na chrześcijańską piosenki Iggy'ego Popa "The Passenger".

Wykonywano także "falę dla Jezusa". W nabożeństwie wzięli udział uczestnicy Salezjańskiej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej.

Na profilu "Msza Trydencka we Włocławku" czytamy, że miało to miejsce 14 sierpnia, a więc w przededniu święta wniebowzięcia NMP.

Twórcy profilu są oburzeni takim zachowaniem w takim miejscu.

"Uczestnicząc w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę byliśmy świadkami wstrząsających dla każdego świadomego katolika wydarzeń. (...) Niestety to, co miało tam miejsce, dalekim było od oddawania należnego hołdu i czci Jezusowi Chrystusowi" - czytamy.

Według profilu, uczestnicy pielgrzymki wydawali z siebie "małpie okrzyki" podczas piosenki "Niebiańskie dzieci", a atmosfera przypominała zabawę na dyskotece i fetę kibiców na stadionie. Tu powołano się na okrzyki "oficjalni chuligani Jezusa".

Zgorszenie ma być tym większe, że grupa kilkudziesięciu osób pląsała na schodach tuż przed tabernakulum, a mężczyźni wymachiwali flagami wokół ołtarza zarówno przed, jak i w trakcie mszy.

"Dzikie pląsy uniemożliwiały modlitewne skupienie pielgrzymom w Kaplicy Cudownego Obrazu. Niestety, bardzo ciężko o powagę, gdy zza ściany docierają dźwięki piosenek znanych z radia, połączone z jednym wielkim krzykiem" - czytamy.

Te wydarzenia mają być "szczególnie bolesne" ze względu na "modlitewne trwanie przy Naszej Pani, Niepokalanej, Pogromczyni szatana w przeddzień Jej Wniebowzięcia", a także miejsce, gdzie wszystko się odbyło.

Z tych powodów profil Msza Trydencka we Włocławku zwrócił się do "wszystkich pobożnych, wrażliwych katolików" o podjęcie modlitwy przebłagalnej i postu za, jak to ujęto, "odrażające znieważenie Najświętszego Sakramentu".

Pod filmem znalazły się różne komentarze - tych oburzonych tańcami, ale i tych, którzy je pochwalili.

"Salezjańskiej mlodzieży Maryja wybaczy uwielbienie w stylu raczej stadionowym", "Sakrum jest sakrum" - pisali oburzeni.

Więcej było jednak osób zachwyconych takim zachowaniem.

"Tak powinno się chwalić Pana", "Ci dopiero potrafią wielbić Pana. Chwała Ci Panie za tyle pięknych, młodych czystych, szczerych serc" - brzmiały wpisy popierających szalone uwielbienie.

O sprawie stało się głośno. Do tego stopnia, że w swoim internetowym serwisie napisała o niej "Gazeta Wyborcza".

Przypomnijmy, że podobne uwielbienie jest praktykowane od wielu lat w kościołach ewangelicznych także w Polsce. Jednak i w denominacjach protestanckich są krytycy tak żywiołowej modlitwy jakby nie było praktykowanej choćby przez króla Dawida.

"Dawid zaś i cały dom Izraela tańczyli i grali z całej siły przed Panem na różnego rodzaju instrumentach z cyprysowego drzewa, na cytrach, harfach, fletach, bębnach, dzwonkach i cymbałach" (2 Sam. 6,5) - podobnych wersetów znajdziemy w Biblii bez liku.

Czyżby więc podobne uwielbienie było po prostu... biblijne?

Wspomniany filmik z Jasnej Góry poniżej.

Zobacz także: Tańce, skakanie, głośnie śpiewy, rockowe uwielbienie Boga? Pastor z Warszawy zabrał głos

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 01 wrzesień 2017 09:43
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Na wybory NA KONFEDERACJĘ 9.06.24 tam sa jeszcze normalne Boze wartosci,mozemy jeszcze stanac za wsrtosciami naszego Ojca w niebie,idz na wybory
"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.