Warszawa

0°C

  Oświadczenie w związku z modlitwą księdza o śmierć papieża

  Oświadczenie w związku z modlitwą księdza o śmierć papieża

  sobota, 17 marzec 2018 16:55
  papież Franciszek papież Franciszek fot. Vatican News

  Arcybiskup Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski wydał oświadczenie po wypowiedzi ks. prof. Edwarda Stańka, w której mówił on o swojej modlitwie o śmierć papieża Franciszka.

  "Z ogromnym bólem i żalem przyjąłem wiadomość o słowach, jakie pod adresem Ojca Świętego Franciszka wypowiedział niedawno ks. prof. Edward Staniek podczas homilii w kościele sióstr felicjanek w Krakowie. Tę sprawę poruszyłem podczas osobistej z nim rozmowy" - oświadczył Jędraszewski na oficjalnej stronie Archidiecezji Krakowskiej.

  Zapewnił, że "w intencjach Ojca Świętego Franciszka" modli się "codziennie i żarliwie cały Kościół krakowski".

  Jak stwierdził, Kościół ten "uprasza u Pana Boga dla Niego (papieża) łaski w pełnieniu Urzędu Piotrowego w jednym, świętym, katolickim i apostolskim Kościele".

  Słowa ks. prof. Stańka, teologa i byłego rektora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, obiły się w mediach szerokim echem.

  Powiedział on podczas homilii, że Franciszek "błędnie interpretuje miłosierdzie Jezusa".

  Skrytykował otwarcie się Kościoła katolickiego na muzułmanów i "otwieranie drzwi do Eucharystii dla ludzi, którzy wybierają grzech jako swój świat".

  Najostrzejsze były jednak te jego słowa:

  "Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni - modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca. O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska".

  Widać więc rozdźwięk w opiniach duchownych. A teologia i poglądy głoszone przez papieża Franciszka wywołują mieszane uczucia także wśród zwykłych wiernych.

  REKLAMA

  Ostatnio zmieniany sobota, 17 marzec 2018 17:16

  Please publish modules in offcanvas position.