Warszawa

9°C

  Polski ksiądz: modlimy się do Jana Pawła II

  Polski ksiądz: modlimy się do Jana Pawła II

  poniedziałek, 02 kwiecień 2018 16:04
  Jan Paweł II Jan Paweł II fot. Pixabay.com

  Mija 13 lat od śmierci Jana Pawła II. Dziś dla katolików jest on kimś więcej niż papieżem. Wierni modlą się do niego, co przyznaje ksiądz Grzegorz Adamski z parafii św. Rodziny w Szczecinie.

  - Dzień śmierci dla chrześcijan jest zawsze dniem narodzin dla nieba. Dlatego gromadzimy się na Jasnych Błoniach, aby modlić się do Jana Pawła II, dziękować mu. A i przez jego wstawiennictwo wypraszać łaski - powiedział.

  Słowa księdza wybija Katolicka Agencja Informacyjna, która ogłasza: "Szczecin modli się do św. Jana Pawła II".

  Zastrzeżenia do takiej formy religijności często wyrażają ewangeliczni chrześcijanie, a także protestanci.

  Wskazują, że sam Chrystus mówił, aby modlitwy kierować do Boga. W Ewangelii Łukasza 11 czytamy bowiem:

  "Ktoś z jego (Jezusa) uczniów rzekł do niego: Panie, naucz nas modlić się, jak i Jan nauczył uczniów swoich. Wtedy rzekł do nich: Gdy się modlicie, mówcie: Ojcze nasz...".

  A w Ewangelii Jana 16: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, da wam."

  Katolicy tłumaczą, że chodzi o prośby kierowane do braci i sióstr. Takich próśb kierowanych do osób zmarłych przez żywych chrześcijan w Piśmie Świętym jednak nie znajdujemy. Pytanie więc czy jest to w tym przypadku wciąż prośba czy już modlitwa, jak powiedział ks. Adamski.

  Na podstawie: RadioSzczecin.pl

  REKLAMA

  Ostatnio zmieniany wtorek, 03 kwiecień 2018 04:27

  Dodaj komentarz

  Komentarze  

  +6 # RE: Polski ksiądz: modlimy się do Jana Pawła IITomek 2018-04-02 19:46
  Nie doczytali i nikt im nie powiedział że umarli ich nie słyszą bo nie są wszechobecni ani wszechwidzący ani wszechsłyszący, takim jest tylko Bóg-Duch Święty, ich modły trafiają raczej do demonów które objawiają im się jako matka boska lub inni świeci
  Odpowiedz
  -1 # RE: Polski ksiądz: modlimy się do Jana Pawła IISarthois 2018-07-10 11:14
  Wierzymy w świętych obcowanie (Credo) a wiec możemy mieć "kontakt" ze Świętymi Pańskimi, a zatem możemy ich prosić o pośrednictwo. Tego nie uznają protestanci. Problem jednak jest z rozpoznaniem osób świętych. Święty to znaczy na wskroś czysty - bez żadnych obciążeń z tytułu Bożej sprawiedliwości - żadnych grzechów... Takich santo subito, którzy nie musieliby przejść przez Czyściec jest mało - jeśli w ogóle jest to możliwe???? I dlatego lepiej dla duszy osoby zmarłej żyjącej w bogobojności modlić się ZA niego niż DO niego... Przykład? - JPII w przeciwieństwie do Piusa X, którego uważano za świętego chodzącego po ziemi a jednak po śmierci jeszcze bardzo długo Kościół modlił się za jego dusze..
  Odpowiedz
  +6 # aletheiadominik 2018-04-02 18:31
  Odstępczy Izrel też zwracał się do zmarłych, do martwych bałwananów i zawsze to było grzechem, odstępstwem - tak samo jest w tym przypadku. Modlitwy kierować należy bezpośrednio do BOGA a nie przez stworzenie. Jeden jest pośrednik i nie jest to marwy pan Wojtyła, ale Zmartwychwstały Zbawiciel. To że PAN i BÓG JEZUS milczy na odstępcze, grzeszne zachowania, praktyki to nie znaczy że je akceptuje. Przed potopem też milczał, cierpliwie napominał i okazywał łaskę, ale przyszedł w końcu kres czasu łaski a nadszedł sąd. Co brakuje katolickiemu Bogu, że potrzebuje on armii tzw świętych. Ja wierzę w BOGA Wszechmogącego, Wszechwiedzącego i Wszechobecnego który nie ustanowił żadnego stworzenia, żadnego zmarłego jakimś pośrednikiem. Miliony zadziwią się gdy staną przed Bogiem i zobaczą że prawda o HP2 jest inna niż mówiły mass media i Watykan. Porzućcie bożków, kult stworzenia - nadal trwa czas łaski i można przyjść z tymi grzechami do JEZUSA [ wprost a nie do konfesjonału ] i poprosić GO o przebaczenie i uwolnienie od tych grzesznych katolickich praktyk .......... Wyszukiwarka : " Bogowie Rzymskokatoliccy : patroni, wstawiennicy, kult Marii i innych stworzeń "
  Odpowiedz

  Please publish modules in offcanvas position.