Warszawa

1°C

  P. Jaki: nigdy nie podpiszę samorządowej karty LGBT

  P. Jaki: nigdy nie podpiszę samorządowej karty LGBT

  środa, 17 październik 2018 14:00
  Patryk Jaki w programie "Graffiti" w Polsat News Patryk Jaki w programie "Graffiti" w Polsat News

  Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, odpowiedział w Polsat News na pytanie czy myśli, żeby podpisać samorządową kartę LGBT.

  "Nie myślę i nigdy nie podpiszę" - oświadczył.

  „To jest tak, że po pierwsze, mam w tej sprawie silne przekonania, jestem osobą o poglądach liberalno-konserwatywnych. To są moje silne poglądy. Jeżeli chodzi o gospodarkę - liberalne, jeżeli chodzi o obyczajowe (sprawy) - konserwatywne” – wyjaśnił.

  Zaznaczył, że chce prezydentury pragmatycznej, która skupi się na komunikacji i rozwiązaniu innych problemów, a nie prezydentury ideologicznej.

  Odmienne stanowisko w sprawie karty LGBT+, która zakłada między innymi wsparcie dla osób mniejszości seksualnych i tzw. Parady Równości, zajął Rafał Trzaskowski. Zapowiedział, że podpisze ją po pierwszej turze wyborów.

  „Zawsze deklarowałem i podtrzymuję moje zobowiązanie, że podpiszę samorządową kartę LGBT. Część jej postulatów ogłaszałem już wcześniej w moim programie (edukacja, bezpieczeństwo, wsparcie Parady Równości, podpisanie Karty Różnorodności)” – oświadczył wczoraj kandydat Koalicji Obywatelskiej na Twitterze.

  Trzaskowskiemu nie do końca ufają jednak organizacje gejowskie. Członek zarządu stowarzyszenia "Miłość Nie Wyklucza" Oktawiusz Chrzanowski deklarację polityka nieraz uczestniczącego w homoseksualnych paradach określił jako "ściemę".

  W poniedziałek stowarzyszenie oświadczyło:

  "Od czerwca Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Lambda Warszawa i Kampania Przeciw Homofobii prowadziły rozmowy z Koalicją Obywatelską w Warszawie w sprawie włączenia do programu wyborczego Rafała Trzaskowskiego postulatów dotyczących społeczności LGBT+. Niestety mimo zapowiedzi Rafał Trzaskowski nie podpisał deklaracji programowej. Po raz kolejny politycy Platformy Obywatelskiej nie dotrzymują słowa wobec społeczności LGBT+".

  Wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę 21 października.

  Przypomnijmy, że Pismo Święte określa akty homoseksualne jako "obrzydliwość", "zboczenie" i "sromotę". Ostrzega także, że osoby się ich dopuszczające nie odziedziczą Królestwa Bożego. Jednocześnie, warto podkreślić, że osoby takie, podobnie jak inne, mają możliwość odwrócenia się od grzechu i przyjęcia uwolnienia od Jezusa Chrystusa.

  Na podstawie: tvp.info, Polsat News, TVN Warszawa

  REKLAMA

  Ostatnio zmieniany środa, 17 październik 2018 14:39

  Please publish modules in offcanvas position.