Alina Wieja odeszła do wieczności

Alina Wieja odeszła do wieczności

czwartek, 27 grudzień 2018 17:46
Alina Wieja Alina Wieja fot. Facebook/Alina Wieja

"Po długim cierpieniu odeszła do wieczności siostra w Chrystusie, autorka książek, prelegentka Alina Wieja z Ustronia" - poinformował na Facebooku Kościół Ewangelicznych Chrześcijan w Polsce.

"Bratu Henrykowi oraz całej rodzinie składamy serdeczne kondolencje i życzenia Bożego pocieszenia" - brzmi komunikat.

Pogrążony w bólu mąż pani Aliny, Henryk Wieja, napisał później: "Moja kochana Alinka jest już w objęciach Pana Jezusa. Jeszcze miesiąc temu świętowaliśmy w Jerozolimie naszą 39 rocznicę ślubu..." i zamieścił to zdjęcie:

W bólu pogrążeni są także jej przyjaciele. Poruszający wpis zamieścił Bogdan Olechnowicz - pastor wspólnoty Górna Izba w Gorzowie Wielkopolskim.

"Wiadomość od Henryka, męża Alinki, była jak wybuch bomby. Przez moment niedowierzasz, próbujesz to wyprzeć albo wydaje Ci się, że to jakiś koszmar, że to się naprawdę nie wydarzyło. A jednak! Stało się coś, co jest niewyobrażalne, niesprawiedliwe i niezrozumiałe. To są takie momenty, gdzie wszystko legnie w gruzach naszych oczekiwań, naszego zrozumienia, naszych pragnień i marzeń" - napisał.

W tym trudnym momencie przypomniał, że jest "jedna prawda, jedna myśl, której można się uchwycić niczym koła ratunkowego". Ta myśl to: "Bóg jest dobry, a Jego łaska trwa na wieki".

Wspominając Wieję, przyznał, że każde spotkanie z nią i każda rozmowa były jak "zastrzyk podany z pokoju miłości, łagodności i dobroci".

"Jeszcze raz przyjdzie mi się boleśnie przekonać, że to nieprawda, że nie ma ludzi niezastąpionych. Są! Alinka była jedną z nich. Błagam, śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" - zakończył.

Jej wspaniałą służbę uhonorował także Kościół Zielonoświątkowy, który oświadczył:

"Siostra Alina Wieja odeszła już od nas do Pana. Zostawiła po sobie piękne dziedzictwo w życiu wielu chrześcijan, szczególnie kobiet. Jakże jesteśmy za to wdzięczni. Będziemy za nią tęsknić, za jej wykładami, mądrością, wzorem, zachętą. Pan Jezus - Bóg wszelkiej pociechy, niech utuli smutek jej najbliższych".

Pani Alina była założycielką i redaktor naczelną chrześcijańskiego magazynu "Nasze Inspiracje" oraz dyrektorką Instytutu Poradnictwa Chrześcijańskiego.

Napisała książki: „Być mądrą mamą” „Miłość, która zmienia wszystko“; „Pokonać zniechęcenie”; „Kobieta kobiecie”; „Powrót kobiety do harmonii ze Stwórcą”; „Kobieta w ramionach Stwórcy”; „Siedem słupów Mądrości”; „Odbudowanie życia w obfitości” oraz serię podręczników „Jak skutecznie pomagać innym”. Jest współautorką książki „Małżeństwo, o jakim marzymy” i „Rzeka uzdrowienia”.

Jej pasją było pomaganie ludziom, aby odkryli cały swój potencjał i Boże powołanie dla swojego życia oraz umieli je wypełnić. Jej pragnieniem było, by marzenia i wizje dane ludziom od Boga stawały się rzeczywistością, miały wymiar wieczności i przyniosły trwałe owoce dla Bożego Królestwa.

Ostatnio zmieniany czwartek, 27 grudzień 2018 21:07
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.
A syndrom sztokholmski w Polsce poszedl i zaglosowal na oredownikow : przyjdzta do Polski i robta co chceta,wy biedni nachodzcy
Prorocy ganili balwochwalstwo i za to byli zabijani.Jak to jest ze p.Krzywy usluguje w budynkach rzym kat.stojac wsrod figur i obrazow obwieszonych koralami itd i ...
@Jaoto jest CZAS HORUSAherezja horusa u drzwi
no i co z tego wieczoru proroczego wynikło? Jakieś spektakularne przesłanie? Ktoś coś..? 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.