Nowy premier Australii to ewangeliczny chrześcijanin

Nowy premier Australii to ewangeliczny chrześcijanin

sobota, 08 wrzesień 2018 11:16
Scott Morrison, premier Australii Scott Morrison, premier Australii fot. Wikimedia

Scott Morrison jest człowiekiem, który otwarcie przyznaje się do swojej wiary.

Uczęszcza do kościoła Horizon Church w Sydney - jednego z największych kościołów zielonoświątkowych w Australii. Jego żona i córki są zaangażowane w działalność wspólnoty.

"Wierzymy, że gdy będziemy pozwalać Duchowi Świętemu przekazywać cele i objawiać się pośród Jego Kościoła, życie ludzi będzie się zmieniało. Nasi liderzy są pełni Ducha, a nasze aktywności i programy są przez Ducha prowadzone" - można przeczytać na stronie internetowej tego kościoła.

Na to, że premierem Australii został ewangeliczny chrześcijanin, zwrócono uwagę także w Stanach Zjednoczonych.

Dziennik "New York Times" pisze, że kościół od lat był częścią życia Morrisona i jego "duchowym domem".

"Morrison i jego wiara to zerwanie z tradycją w Australii, gdzie polityka długo była zdecydowanie świecka. Jest pierwszym premierem pochodzącym z jednego z rosnących ruchów ewangelicznych w kraju" - czytamy.

Gazeta zauważa, że podobnie jak ewangeliczni politycy w USA, potępił rosnący brak szacunku dla chrześcijańskich przekonań i był przeciwny tzw. małżeństwom homoseksualnym. Apelował też o to, aby ustawa zawierała zapisy chroniące wspólnoty religijne. Podczas głosowania w parlamencie w 2017 roku nie poparł legalizacji, lecz wstrzymał się od głosu. Jak wielokrotnie podkreślał, decyzję w tej sprawie powinni podjąć obywatele a nie politycy. A legalizację poparło w referendum 61 proc. obywateli. 

W swoim pierwszym przemówieniu w parlamencie w 2008 roku Morrison określił chrześcijaństwo jako jeden ze swoich głównych motywów do działania.

- Dla mnie wiara jest osobista, ale jej konsekwencje są społeczne, bo osobista i społeczna odpowiedzialność znajdują się w sercu chrześcijańskiego przesłania - powiedział.

Dodał wówczas, że Australia nie jest świeckim państwem, lecz państwem "wolnym".

- To kraj, w którym możesz żyć zgodnie z takim systemem przekonań, jakim chcesz - wyjaśnił.

"New York Times" wskazuje, że choć liczba Australijczyków uznających się za chrześcijan spadła w ostatnich latach, to jednak kościoły ewangeliczne jak Horizon czy Hillsong, przyciągnęły nowych członków, zwłaszcza poprzez dotarcie do młodych ludzi ze współczesną muzyką uwielbieniową.

Na podstawie: Charisma News, New York Times

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.