Bezpłatne bilety na spotkanie z Nickiem Vujicicem w Polsce

Bezpłatne bilety na spotkanie z Nickiem Vujicicem w Polsce

wtorek, 16 kwiecień 2019 06:13
Nick Vujicic Nick Vujicic fot. odnfest.pl

Spotkanie z Nickiem Vujicicem odbędzie się 2 czerwca na Stadionie Wrocław. Trwa dystrybucja darmowych biletów.

Vujicic to znany na całym świecie mówca, który pomimo braku rąk i nóg zachęca ludzi do pokonywania swoich życiowych ograniczeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a organizatorzy przygotowali około 40 tysięcy wejściówek, których dystrybucja ruszyła na stronie Odnfest.pl.

Spotkanie z Nickiem Vujiciciem będzie zwieńczeniem trzeciej edycji Odnowienie Festivalu, który rozpocznie się we Wrocławiu w czwartek 30 maja.

Jak czytamy w komunikacie organizatorów, celem festiwalu jest "budowanie porozumienia ponad wszelkimi podziałami w oparciu o wartości chrześcijańskie oraz umacnianie w mieście jedności bez barier:.

Podobnie jak w ubiegłym roku, wydarzenie otrzymało patronat honorowy prezydenta Wrocławia. Organizatorami festiwalu są wspólnoty, kościoły i organizacje chrześcijańskie reprezentowane przez Wrocławskie Przymierze Pastorów. Jednym z głównych celów tegorocznego festiwalu jest wsparcie finansowe osób niepełnosprawnych we Wrocławiu.

– Chcemy zwrócić większą uwagę na niepełnosprawnych mieszkańców naszego miasta. Podczas finału festiwalu będziemy zbierać fundusze na rzecz tych osób – mówi Adam Piątkowski, pastor wspólnoty „Wrocław dla Jezusa”, pomysłodawca i przewodniczący komitetu organizacyjnego Odnfest.

Finał Odnowienie Festivalu z Nickiem Vujiciciem jest całkowicie bezpłatny, podobnie jak wszystkie pozostałe wydarzenia w ramach wydarzenia. Jednak aby wejść na stadion, należy mieć wejściówkę.

– Wychodząc naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu, jakim cieszyły się poprzednie wystąpienia Nicka Vujicicia w naszym kraju, przygotowaliśmy 40 tysięcy wejściówek. Szczególną wagę przywiązaliśmy do tego, by w wydarzeniu mogły wziąć udział osoby niepełnosprawne. Dlatego na Stadionie Wrocław przygotowanych zostanie dla nich około tysiąca miejsc – mówi Maciej Klóska, dyrektor ds. sprzedaży ze Stadionu Wrocław. – Na płycie stadionu będzie dostępny specjalny sektor dla tych osób dostosowany do ich potrzeb, z bardzo dobrą widocznością – dodaje Mirosław Walczak, producent wydarzenia i pastor przełożony Społeczności Chrześcijańskiej we Wrocławiu.

Dystrybucja bezpłatnych biletów odbywa się za pośrednictwem portalu eBilet, a jedna osoba może pobrać maksymalnie 5 sztuk. Grupy zorganizowane powyżej 25 osób mogą uzyskać bilety po kontakcie mailowym z organizatorami pod adresem bilety@odnfest.pl.

O Nicku:

Nick Vujicic urodził się bez rąk i bez nóg w rodzinie Borisa i Duški Vujiciców w 1982 roku w Melbourne w  Australii. Trzy badania USG wykonane w czasie ciąży nie wykryły żadnych komplikacji. Mimo to jego rodzina stanęła przed wyzwaniem, które okazało się jednocześnie błogosławieństwem - musiała wychowywać syna, który nie zgodził się, by ograniczenia jego ciała przeszkadzały mu żyć pełnią życia.

W dzieciństwie Nick nie tylko zmagał się z typowymi problemami wieku dorastania, ale początkowo nie mógł nawet chodzić do zwykłej szkoły, ponieważ prawo stanu Wiktoria zakazywało tego dzieciom niepełnosprawnym fizycznie. Gdy jednak prawo się zmieniło i jako jeden z pierwszych niepełnosprawnych uczniów rozpoczął naukę w szkole publicznej, był poniżany przez kolegów, co wywołało u niego depresję. Już w wieku 8  lat chciał popełnić samobójstwo, próbując się utopić.

Gdy pewnego dnia mama pokazała mu artykuł w gazecie o mężczyźnie, który radzi sobie w codziennym życiu mimo niepełnosprawności, Nick uświadomił sobie, że nie jest jedyny i  postanowił, że będzie radzić sobie niezależnie od choroby. Nauczył się samodzielnie wykonywać codzienne czynności: pisać, używając palców u stopy, używać komputera, czesać się, golić, myć zęby, odbierać telefon, pić wodę ze szklanki, jeździć na deskorolce, a nawet grać w piłkę nożną, golfa, koszykówkę, surfować czy grać na perkusji.

Nick podkreśla, że zwycięstwo nad wszystkimi ograniczeniami, a także jego dzisiejsza siła i pasja do życia, są wynikiem wiary w Boga. Do podążania tą drogą inspirowała go także rodzina, przyjaciele oraz wielu innych przychylnych ludzi, których spotykał na każdym kroku. W końcu uświadomił sobie również swoją misję, jaką stało się wykorzystywanie niepełnosprawności do nawiązywania rozmów, które zmieniają życie.

Od jego pierwszego przemówienia motywacyjnego, które wygłosił w wieku 19  lat, wiele się zmieniło. Od tamtej pory opowiadał historię swojego życia już tysiące razy w kilkudziesięciu krajach świata, zapełniając stadiony, hale widowiskowe, kościoły i  szkolne aule. Bez względu na to, gdzie jedzie i do kogo mówi, dzieli się zawsze jednym podstawowym przesłaniem: okoliczności nie mają znaczenia, zawsze możesz je pokonać!

Mimo swoich ograniczeń i młodego wieku, Nick osiągnął więcej niż inni są w stanie zrobić w ciągu całego życia. Jest muzykiem, aktorem, wędkuje, maluje i pływa. Napisał również wiele książek, które cieszą się ogromną popularnością także w Polsce –„Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!”, „Nie daj się gnębić!”, „Bez granic!” czy „Niezwyciężony!”.

W 2007  roku przeprowadził się do Kalifornii, gdzie prowadzi międzynarodową organizację non-profit Life Without Limbs (Życie bez Kończyn), której misją jest: „przekraczanie granic, przełamywanie barier i budowanie mostów, co przynosi ludziom miłość i nadzieję w Jezusie Chrystusie”.

Nick ma żonę, Kanae, z pochodzenia Japonkę, i czworo dzieci – dwóch synów, Kiyoshiego i  Dejana, oraz dwie córki bliźniaczki - Olivię i Ellie.

Poniżej zaproszenie Nicka na Odnowienie Festival we Wrocławiu.

Reklama

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 16 kwiecień 2019 06:42
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@liberał w kościele zielono?Biblijnie jest udowodnione, że praktykowanie homoseksualizmu jest grzechem. Poczytaj trochę Biblii, a może Bóg ci otworzy oczy i rozjaśni umysł. Boże chroń nas od ludzi ...
@ale co ja tam wiem..doszło do tragedii a ty plujesz jadem?
nie przepadam za discopolo ale jeśli głosi Pana Jezusa to ok
ja też wspieram LGBT nareszcie mamy właściwy rząd
a co komu gey zawinił? Skoro taki się urodził niech mu Bóg błogosławi ! 
Jestem za rozdziałem kościoła od Państwa!
liberał w kościele zielono? Szatańskie show w TVN. Promują transwestytyzm
@ImieOd czego chroń? LGBT jest naukowo udowodnione poczytaj trochę posłuchaj seksuologów
chcę widzieć owoce nawrócenia a nie szoł! Czy Pan Jezus się przyzna do takich jak do łotra na krzyżu?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.