Bezpłatne bilety na spotkanie z Nickiem Vujicicem w Polsce

Bezpłatne bilety na spotkanie z Nickiem Vujicicem w Polsce

wtorek, 16 kwiecień 2019 06:13
Nick Vujicic Nick Vujicic fot. odnfest.pl

Spotkanie z Nickiem Vujicicem odbędzie się 2 czerwca na Stadionie Wrocław. Trwa dystrybucja darmowych biletów.

Vujicic to znany na całym świecie mówca, który pomimo braku rąk i nóg zachęca ludzi do pokonywania swoich życiowych ograniczeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a organizatorzy przygotowali około 40 tysięcy wejściówek, których dystrybucja ruszyła na stronie Odnfest.pl.

Spotkanie z Nickiem Vujiciciem będzie zwieńczeniem trzeciej edycji Odnowienie Festivalu, który rozpocznie się we Wrocławiu w czwartek 30 maja.

Jak czytamy w komunikacie organizatorów, celem festiwalu jest "budowanie porozumienia ponad wszelkimi podziałami w oparciu o wartości chrześcijańskie oraz umacnianie w mieście jedności bez barier:.

Podobnie jak w ubiegłym roku, wydarzenie otrzymało patronat honorowy prezydenta Wrocławia. Organizatorami festiwalu są wspólnoty, kościoły i organizacje chrześcijańskie reprezentowane przez Wrocławskie Przymierze Pastorów. Jednym z głównych celów tegorocznego festiwalu jest wsparcie finansowe osób niepełnosprawnych we Wrocławiu.

– Chcemy zwrócić większą uwagę na niepełnosprawnych mieszkańców naszego miasta. Podczas finału festiwalu będziemy zbierać fundusze na rzecz tych osób – mówi Adam Piątkowski, pastor wspólnoty „Wrocław dla Jezusa”, pomysłodawca i przewodniczący komitetu organizacyjnego Odnfest.

Finał Odnowienie Festivalu z Nickiem Vujiciciem jest całkowicie bezpłatny, podobnie jak wszystkie pozostałe wydarzenia w ramach wydarzenia. Jednak aby wejść na stadion, należy mieć wejściówkę.

– Wychodząc naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu, jakim cieszyły się poprzednie wystąpienia Nicka Vujicicia w naszym kraju, przygotowaliśmy 40 tysięcy wejściówek. Szczególną wagę przywiązaliśmy do tego, by w wydarzeniu mogły wziąć udział osoby niepełnosprawne. Dlatego na Stadionie Wrocław przygotowanych zostanie dla nich około tysiąca miejsc – mówi Maciej Klóska, dyrektor ds. sprzedaży ze Stadionu Wrocław. – Na płycie stadionu będzie dostępny specjalny sektor dla tych osób dostosowany do ich potrzeb, z bardzo dobrą widocznością – dodaje Mirosław Walczak, producent wydarzenia i pastor przełożony Społeczności Chrześcijańskiej we Wrocławiu.

Dystrybucja bezpłatnych biletów odbywa się za pośrednictwem portalu eBilet, a jedna osoba może pobrać maksymalnie 5 sztuk. Grupy zorganizowane powyżej 25 osób mogą uzyskać bilety po kontakcie mailowym z organizatorami pod adresem bilety@odnfest.pl.

O Nicku:

Nick Vujicic urodził się bez rąk i bez nóg w rodzinie Borisa i Duški Vujiciców w 1982 roku w Melbourne w  Australii. Trzy badania USG wykonane w czasie ciąży nie wykryły żadnych komplikacji. Mimo to jego rodzina stanęła przed wyzwaniem, które okazało się jednocześnie błogosławieństwem - musiała wychowywać syna, który nie zgodził się, by ograniczenia jego ciała przeszkadzały mu żyć pełnią życia.

W dzieciństwie Nick nie tylko zmagał się z typowymi problemami wieku dorastania, ale początkowo nie mógł nawet chodzić do zwykłej szkoły, ponieważ prawo stanu Wiktoria zakazywało tego dzieciom niepełnosprawnym fizycznie. Gdy jednak prawo się zmieniło i jako jeden z pierwszych niepełnosprawnych uczniów rozpoczął naukę w szkole publicznej, był poniżany przez kolegów, co wywołało u niego depresję. Już w wieku 8  lat chciał popełnić samobójstwo, próbując się utopić.

Gdy pewnego dnia mama pokazała mu artykuł w gazecie o mężczyźnie, który radzi sobie w codziennym życiu mimo niepełnosprawności, Nick uświadomił sobie, że nie jest jedyny i  postanowił, że będzie radzić sobie niezależnie od choroby. Nauczył się samodzielnie wykonywać codzienne czynności: pisać, używając palców u stopy, używać komputera, czesać się, golić, myć zęby, odbierać telefon, pić wodę ze szklanki, jeździć na deskorolce, a nawet grać w piłkę nożną, golfa, koszykówkę, surfować czy grać na perkusji.

Nick podkreśla, że zwycięstwo nad wszystkimi ograniczeniami, a także jego dzisiejsza siła i pasja do życia, są wynikiem wiary w Boga. Do podążania tą drogą inspirowała go także rodzina, przyjaciele oraz wielu innych przychylnych ludzi, których spotykał na każdym kroku. W końcu uświadomił sobie również swoją misję, jaką stało się wykorzystywanie niepełnosprawności do nawiązywania rozmów, które zmieniają życie.

Od jego pierwszego przemówienia motywacyjnego, które wygłosił w wieku 19  lat, wiele się zmieniło. Od tamtej pory opowiadał historię swojego życia już tysiące razy w kilkudziesięciu krajach świata, zapełniając stadiony, hale widowiskowe, kościoły i  szkolne aule. Bez względu na to, gdzie jedzie i do kogo mówi, dzieli się zawsze jednym podstawowym przesłaniem: okoliczności nie mają znaczenia, zawsze możesz je pokonać!

Mimo swoich ograniczeń i młodego wieku, Nick osiągnął więcej niż inni są w stanie zrobić w ciągu całego życia. Jest muzykiem, aktorem, wędkuje, maluje i pływa. Napisał również wiele książek, które cieszą się ogromną popularnością także w Polsce –„Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!”, „Nie daj się gnębić!”, „Bez granic!” czy „Niezwyciężony!”.

W 2007  roku przeprowadził się do Kalifornii, gdzie prowadzi międzynarodową organizację non-profit Life Without Limbs (Życie bez Kończyn), której misją jest: „przekraczanie granic, przełamywanie barier i budowanie mostów, co przynosi ludziom miłość i nadzieję w Jezusie Chrystusie”.

Nick ma żonę, Kanae, z pochodzenia Japonkę, i czworo dzieci – dwóch synów, Kiyoshiego i  Dejana, oraz dwie córki bliźniaczki - Olivię i Ellie.

Poniżej zaproszenie Nicka na Odnowienie Festival we Wrocławiu.

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 16 kwiecień 2019 06:42
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.