Trzaskowski: wtedy ruszy edukacja seksualna wg zaleceń WHO

Trzaskowski: wtedy ruszy edukacja seksualna wg zaleceń WHO

środa, 17 kwiecień 2019 18:11
Trzaskowski: wtedy ruszy edukacja seksualna wg zaleceń WHO fot. University of Oregon

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zamierza spełnić swoje zapowiedzi i podaje termin, kiedy w szkołach ruszą zajęcia edukacji seksualne według ostro krytykowanych w naszym kraju standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Poinformował również, że obejmie swoim patronatem tegoroczną, czerwcową tzw. Parada Równości i sam weźmie w niej udział.

Jak poinformował w Radiu Zet, zajęcia edukacji seksualnej rozpoczną się w stolicy po wakacjach.

"Ostateczny program opracują nasi eksperci. Zobaczymy czy będziemy gotowi od września. Przygotowujemy te zajęcia, chcemy je zaprezentować, (…) chcemy, żeby wszyscy wiedzieli, że te lekcje są absolutnie dobrowolne i nie ma w tych lekcjach nic takiego, na co światły Polak mógłby się nie zgodzić" - stwierdził.

Miasto przygotowuje już kursy dla nauczycieli, by wiedzieli, jak zajęcia prowadzić.

W standardach WHO między innymi czytamy o "pozytywnym nastawieniu w stosunku do własnej płci biologicznej i społecznokulturowej" - w wieku 0-4 lat. Następnie w wieku 4-6 lat czytamy o "pozytywnym podejściu do własnej tożsamości płciowej" i "związkach osób tej samej płci" oraz "różnych rodzajach związków", "dobrych i złych doświadczeniach związanych z własnym ciałem/co sprawia, że czujesz się dobrze? (słuchaj swego ciała)".

W wieku 9-12 o "rozumieniu, że antykoncepcja to odpowiedzialność obu płci" zamiast o wstrzemięźliwości seksualnej. Czytamy o "akceptacji, szacunku i rozumieniu różnorodności dotyczącej seksualności i orientacji seksualnych" (zamiast o pomocy osobom mającym zaburzenia, problemy).

Jest także mowa o prawach seksualnych zdefiniowanych przez International Planned Parenthood Federation (to między innymi dostęp do aborcji). W wieku 15 i więcej o "dokonaniu „coming outu” (czyli ujawniania wobec innych uczuć homoseksualnych
lub biseksualnych)".

Standardy WHO mówią też, że w USA "niestety" prowadzone są "programy, które przede wszystkim lub wyłącznie ukierunkowane są na zachowanie abstynencji seksualnej przed zawarciem związku małżeńskiego".

Na podstawie: wPolityce.pl, standardy edukacji seksualnej w Europie wg WHO

Ostatnio zmieniany środa, 17 kwiecień 2019 18:36
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.