Premier Morawiecki o "nowym ładzie"

Premier Morawiecki o "nowym ładzie"

czwartek, 24 grudzień 2020 10:33
premier Mateusz Morawiecki premier Mateusz Morawiecki fot. Wikimedia

Premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat "nowego ładu". To hasło, jak zauważa "Rzeczpospolita", pojawia się ostatnio w obozie władzy.

W odpowiedzi na pytanie o "nowy ład", której szef rządu udzielił temu dziennikowi, stwierdził, że wchodzimy w czas przebudowy świata, najgłębszej od 30, a nawet 80 lat.

Jak zauważył, pandemia niektórym paradoksalnie pod względem finansowym pomogła.

"Niektóre branże znakomicie rosną nawet mimo epidemii, a może nawet na skutek epidemii, a inne są bardzo mocno poturbowane. Przemysł w Polsce rozwija się nadal w dobrym tempie. Apple, Amazon czy Microsoft notują gigantyczne dochody i wyceny" - zwrócił uwagę.

Premier przewiduje nadejście głębokich zmian w architekturze społecznej i gospodarczej.

- Trzeba pomyśleć o tym, jak świat może wyglądać za dwa, pięć, dziesięć lat i przystosować procesy legislacyjne i inwestycyjne do tego świata. Cel to sprawić, by Polska odnalazła się w tym świecie jak najlepiej - oświadczył.

Jak mówi, rząd przez "nowy ład" zamierza "odpowiedzieć na potrzeby, które wyłaniają się z pocovidowego obrazu, jak potężne wydatki na usprawnienie służby zdrowia i służb sanitarnych, przebudowa systemu edukacyjnego, tak by lepiej odpowiadał na wyzwania gospodarcze, nie tracąc przy tym nic z polskiej tradycji". Wszystko to ma przełożyć się na "satysfakcję i bezpieczeństwo finansowe zwykłych Polaków".

- Zależy nam na skumulowaniu jak największych zasobów kapitału, inwestowaniu w kapitał społeczny, państwowy, ale także wzmocnieniu kapitału prywatnego przedsiębiorców - zadeklarował.

Kompleksowy plan społeczno-gospodarczy ma zostać przedstawiony przez rząd w styczniu. 

- Teraz koncentrujemy się na programie szczepień - wyjaśnił premier.

Wielu internautów zaczęło podejrzewać, że użycie przez Morawieckiego sformułowania "nowy ład" sugeruje nadejście przewidywanego przez niektórych tzw. nowego porządku świata, o którym zresztą premier również wcześniej wspominał.

- Na naszych oczach wykuwa się nowy porządek świata, świata po koronawirusie - oświadczył, występując przed Sejmem jeszcze w czerwcu tego roku.

Należy nadmienić, że światowi przywódcy, opisując nadchodzące zmiany, mówią o nadchodzącym "Wielkim Resecie". Więcej na ten temat w artykule: Globalne elity o nadchodzącym Wielkim Resecie

Na podstawie: Rp.pl

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 luty 2021 18:00
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.