List bp. Marka Kamińskiego w sprawie uchodźców

List bp. Marka Kamińskiego w sprawie uchodźców

niedziela, 24 październik 2021 14:02
bp Marek Kamiński bp Marek Kamiński fot. kosciolwnysie.pl

Biskup Kościoła zielonoświątkowego w Polsce Marek Kamiński opublikował treść listu w sprawie pomocy uchodźcom. Z listem tym zwrócił się do pastorów.

Biskup przypomniał słowa z Ewangelii Łukasza 6,9:

„Jezus natomiast zwrócił się do nich: Pytam was, czy (…) wolno wyświadczać dobro, czy zło, uratować człowieka, czy go zgubić?”

Nawiązując do tego fragmentu, oświadczył, że nie ma wątpliwości, iż Chrystus "przyszedłby, by ich ratować".

Przyznał, że zadaniem chrześcijan nie jest zajmowanie się polityką, ale jest nim "być człowiekiem, naśladowcą Chrystusa dla tych, którzy cierpią, chorują, których życie jest zagrożone".

Biskup oświadczył, że docierają do niego informacje, iż sytuacja związana z uchodźcami jest "dramatyczna" i podkreślił, że potrzebują oni naszej pomocy.

"Są wycieńczeni, przemarznięci, niedożywieni, w beznadziejnym stanie" - wskazał.

Marek Kamiński zdaje sobie sprawę, że "nie jesteśmy w stanie rozwiązać globalnie ich problemów". Zachęca jednak do tego, by "dać im kromkę chleba i zapewnić podstawy przetrwania".

Jak poinformował, zaopatrzenie w podstawowe produkty jest gotowy zorganizować pastor Krzysztof Flasza z Białegostoku. Wezwał do zebrania środków finansowych.

"Twoja hojność może komuś uratować życie, nakarmić lub ogrzać. Okażmy się uczniami Chrystusa. Wiem, że mogę na Was liczyć" - oświadczył.

Jak wiadomo, na granicy polsko-białoruskiej koczują migranci, w dużej części z Iraku, którzy zostali zachęceni do przedostania się do naszego kraju przez władze Białorusi.

Praktycznie codziennie w mediach pojawiają się informacje o podejmowanych przez nich próbach przejścia przez granicę, a także o trudnych warunkach, w jakich się znajdują.

Według niektórych doniesień, migranci ci nie mają możliwości wrócić do ojczyzny, ponieważ władzom w Mińsku zależy na destabilizacji sytuacji w naszym kraju i regionie właśnie za pomocą nielegalnej migracji.

Części migrantów udało się już przedostać do Polski. Następnie wielu z nich dotarło do Niemiec, o czym poinformowały tamtejsze służby.

Na podstawie: Facebook/Biskup Marek Kamiński

Reklama

Ostatnio zmieniany niedziela, 24 październik 2021 14:16
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    Dalida · 2 lata temu
    Kaminski tez nie biedny. Taki sam nierob jak Rydzyk, bluznierca i odstepca. Nie jest mloim biskupem i  nie bedzie za te wszystkie czary ktore uprawial z Rzymem i jego kaplanami.

Ostatnie komentarze

A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 
@nie rozumiemCzłowiek, już skrzywdzony przez sposób w jaki "dano mu życie" ma być z tego powodu zabity?  Zabić dziecko, bo "ojciec" to przestępca? Takie uzasadnienie decyzji o odebraniu ...
@Artur Są filmy jak to Rosjanie strzelają w plecy ....
@Gitara2) (ciąg dalszy poprzedniego komentarza)
... Strzeżcie więc pilnie swoich dusz, gdyż nie widzieliście żadnej postaci w dniu, w którym PAN przemówił do was na ...
@Gitara1) "Nie zapominaj o dniu, w którym stałeś przed PANEM, swoim Bogiem, na Horebie, gdy PAN powiedział do mnie: Zgromadź mi lud, abym im przekazał ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.