Kaznodzieja zabrał głos po wywiadzie Natalii Niemen

Kaznodzieja zabrał głos po wywiadzie Natalii Niemen

sobota, 29 lipiec 2023 11:01
Natalia Niemen Natalia Niemen kadr Salve TV (zdj. archiwalne)

Jako przedstawiciel ewangelicznego chrześcijaństwa nie mogę przejść obojętnie obok tego wywiadu - pisze kaznodzieja i były pastor na swoim blogu.

Chodzi o wywiad Natalii Niemen dla "Wysokich Obcasów", w którym skrytykowała ona środowisko protestanckie i oświadczyła, że chrześcijanie "dali jej w kość".

Reklama

Pani Natalia powiedziała między innymi, że "dawała się różnym ludziom krzywdzić". Stwierdziła, że w kościołach jest "masa narcystycznych osób", a te, zwłaszcza gdy mają role przywódcze we wspólnocie, mają "parcie, by kontrolować innych".

Niemen stwierdziła, że przebywała w "toksycznym" środowisku, na czym cierpiały również jej dzieci.

Oświadczyła, że dziś najlepsze relacje ma z byłymi chrześcijanami, ateistami, gejami, lesbijkami i feministkami.

Więcej o treści wywiadu tutaj

hukiszDo rozmowy Niemen z "Wysokimi Obcasami" odniósł się teraz na swoim blogu Henryk Hukisz - były wieloletni pastor w Poznaniu i Chicago, założyciel duszpasterstwa rodzin w Kościele Zielonoświątkowym "Misja Chrześcijańska Rodzina". Dziś wciąż kaznodzieja.

Reklama

Jak wspomniał, miał okazję spotkać panią Natalię 15 lat temu w Chicago podczas jej gościnnego występu, gdy śpiewała pieśni o Jezusie.

"Po koncercie rozmawiałem z nią przez chwilę i do dziś pamiętam jej rozpromienioną twarz, gdy mówiła o tym, jak wielkim szczęściem dla niej stała się żywa relacja z Jezusem" - opowiada.

Tamtej rozmowy nie zapomniał.

Dziś po jej głośnym wywiadzie podkreśla, że dla ludzi wierzących słowa znanej wokalistki stanowią ogromne zasmucenie.

Jego zdaniem, wiele wypowiedzi Natalii Niemen jest "bardzo nieuczciwych", gdyż "wyrażają jedynie jej osobiste rozczarowanie i nie dotyczą całego chrześcijaństwa".

Duchowny nie może zrozumieć, że osoba, która zaakceptowała Bożą miłość okazaną w śmierci Chrystusa, teraz po kilkunastu latach wyrzeka się tego i podsumowuje ten etap życia słowami: „religia i modlitwa sprowadza cię do roli robaka, który nic nie może”.

Reklama

Hukisz przyznaje, że nie zna bliżej ewangelicznego środowiska, w jakim Natalia doświadczała Boga. Według niego, coś musiało jednak w nim "szwankować".

On sam podkreśla, że zna inne środowisko protestanckie - w Poznaniu, gdzie przebywa. To środowisko, jak pisze, tworzą ludzie szanujący siebie nawzajem, pomagający sobie w potrzebach i gotowi poświęcić się dla bliźnich.

Choć nie jest w stanie ręczyć za wszystkie wspólnoty, to jednak wyraża zdziwienie odsądzaniem przez Niemen "od czci i wiary wszystkich protestantów".

Zastanawia się - a może w przypadku pani Natalii nie wyjaśniono jej, na czym polega prawdziwe chrześcijaństwo, to, które zaczyna się narodzeniem się na nowo?

"Bez tego doświadczenia, które jest dziełem Bożej łaski, wszystko, co robimy jest jedynie religią", a nie relacją - zauważa.

Reklama

Były pastor zwraca uwagę na słowa "już nie robię w religii", które artystka wypowiedziała odnośnie występów na koncertach papieskich czy innych tego rodzaju wydarzeniach.

Według niego, mogą one wskazywać na "niewłaściwe motywy".

"Gdyby życie z Bogiem było oparte na wdzięczności za wejście w osobistą relację, jaką zapewnia Chrystus, oddając swoje życie za nasze grzechy, to nie starczyłoby nam życia, aby okazywać Mu wdzięczność" - podkreśla kaznodzieja.

Henryk Hukisz, kończąc, apeluje o modlitwę za Natalię Niemen, nawet, jeśli w modlitwę już ona nie wierzy.

Źródło: Hukisz.blogspot.com

Ostatnio zmieniany sobota, 29 lipiec 2023 11:26
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Jurek. · 1 miesiecy temu
  Amen.
 • This commment is unpublished.
  Blogger · 1 miesiecy temu
  Serdecznie Zapraszam do artykułu pt.: "NIE ZRAŻAJ SIĘ - IDŹ DALEJ Z JEZUSEM PRZEZ ŻYCIE" , który znajduje się tutaj: https://jedynadroga.blogspot.com/2023/07/nie-zrazaj-sie-idz-dalej-z-jezusem.html
 • This commment is unpublished.
  Antosia · 1 miesiecy temu
  Kościół zielonoświątkowy w Krakowie gdzie pastorem był k. sosulski zniszczył życie mnie i mojemu dziecku. Od kościołów lepiej jest trzymać się z daleka. Od Boga nie. Trzeba pamiętać że bardzo często a moze zawsze kościół nie ma nic wspólnego z Bogiem. Zgadzam się z tym co Pani powiedziała. Inwigilacja w też ewangelicznych kościołach bez skrupułów. Bez żadnych norm moralnych i etycznych. Mnie nawet psa zabili...Dużo złego mogę o nich powiedzieć ale nic dobrego
  • This commment is unpublished.
   Łukasz · 1 miesiecy temu
   @Antosia Kościół to Ciało Jezusa .... jeśli sugeruje Pani by od kościołów trzymać się jak najdalej tzn. Że sugeruje Pani by od Jezusa trzymać się jak najdalej.
  • This commment is unpublished.
   GregVneck · 1 miesiecy temu
   @Łukasz Jeśli we wspólnocie dochodzi do takich drastycznych rzeczy to to nie jest Kościół ale sekta.Kościół Jezusa Chrystusa to nie zbiorowisko ludzi w danym miejscu ale wszyscy święci na całym świecie połączeni Jego Duchem w jeden organizm gdzie głową jest sam Jezus. Jeżeli człowiek odchodzi ze wspólnoty to nie zawsze znaczy, że odchodzi od Kościoła.
  • This commment is unpublished.
   Kazimierz · 1 miesiecy temu
   @Antosia Hej, Hej, ostrożnie z tym  anonimowym ogólnikiem o Zniszczeniu życia i podaniem czyjegoś nazwiska, bo to już  trąci zniesławieniem  później podam kilka Faktów i łatwiej będzie to ocenić, a   jako wstęp zapoznajmy się z Ew  wg Mateusza 16, ,21 nn gdzie, Jezus nazwany jest kamieniem zgorszenia ggdy czasem o Niego nasze życie się roztrzaskuje a czasem On nas miażdży.
  • This commment is unpublished.
   Barnaba · 1 miesiecy temu
   @Kazimierz Czekamy Kazimierzu, już jest później.
  • This commment is unpublished.
   aneta · 1 miesiecy temu
   @Antosia Część, zastanawiam się czy to nieTy jesteś yą koleżsnką z naszej grupy studenckiej na Miasteczku w Bronowicach mieliśmy wtedy kilkanaście grup bijblijnych w ramach zboru z kaplicy betlejem. Pamiętam, że raz wybichła afera,bo jedna ze studentek usłyszała od animatora grupy, że jej orientacja seksualna przez Biblię określana jest jako zboczenie koleżanka ta była w związku z inną kobietą i zamierzały wspólnie wychowywać dziecko nie było to możliwe od strony religijnej ani administracyjnej, bo wg prawa małżeństwo to mężczyzna i kobieta dziewczyna tą była zrozpaczona i wkrótce opuściła naszą grupę
  • This commment is unpublished.
   Witek · 1 miesiecy temu
   @GregVneck Czy dochodzi? Oczerniać można dowolnie więc wyciąganie wniosków też jest dowolne
  • This commment is unpublished.
   Witek · 1 miesiecy temu
   @aneta  No tak, teraz widać jak wyglądać .mogło to zniszczenie życia. Grzesznik chce wejść do królestwa Bożego bez opamiętania się i  zerwania z grzechem i takie roztrzaskanie się o Jezusa. aby narodził się nowy człowiek w Chrystusie dla. kogoś jest nie do przyjęcia i wtedy kościół jest odsądzony od czci i wiary ... dobre sobie 
  • This commment is unpublished.
   Kamil · 1 miesiecy temu
   @GregVneck Poczekaj z wnioskiem, bo znasz tylko oczernianie a nie wiesz wszystko kobieta ta była lesbijką i zraziło ją stanowisko Biblii i zboru, że to grzech i zboczenie. 
  • This commment is unpublished.
   Gracjan · 1 miesiecy temu
   @Antosia Gracjan, co się tutaj użalacie? Moi pradziadziadowie byli członkami pierwszego zboru w Jerozolimie zobaczcie dzieje apostolskie 5 rozdział. Nie dość, że majątek swój oddali na potrzeby wspólnoty to jeszcze zostali uśmierceni przez biskupa, czyli apostoła Piotra.
  • This commment is unpublished.
   będziecie jako bogowie · 1 miesiecy temu
   @Kazimierz Po swoich przodkach dziedziczymy nie tylko nazwisko i majątek, ale też w jakimś stopniu ich grzechy, a przynajmniej niesiemy ich skutki. Tatuś pani Natalii Niemen był "pieszczochem PRL=u", podczas gdy miliony chrześcijan w PRL było traktowanych jak podludzie. Nie przypominam sobie, aby tatuś pani Natalii zaśpiewał jakąś piosenkę ku czci ks. Popiełuszki, albo chociaż tak jak Klenczon w Opolu "Biały Krzyż" ku czci Żołnierzy Wyklętych.
   Niektórzy ludzie czują się "wybrańcami", którym wszystko się w życiu należy "jak psu buda", a przy okazji depczą innych, którzy im nie służą jak pies.
 • This commment is unpublished.
  święty sieradzki · 1 miesiecy temu
  Jak łatwo zauważyć, wszystkie wspólnoty, nawet te, które mają najbardziej biblijną teologię składają się z niedoskonałych ludzi o różnym poziomie dojrzałości, uświęcenia, poznania Słowa, wejścia w powołanie, funkcjonowania w talentach, życia w mocy Ducha Świętego, w charyzmatach. Także  pastorzy w kościołach ewangelicznych mają różny poziom dojrzałości... Ale i do tej świadomości należy dorosnąć i trwać w Chrystusie pomimo zauważalnych niedoskonałości ludzi. Najważniejsze, aby teologia danego zgromadzenia była wynikającą w zdrowy sposób ze Słowa, a ludzie będą wzrastać. I dobrze, gdy mój wkład jest budujący.
 • This commment is unpublished.
  Henryk · 1 miesiecy temu
  Nie kojarzyłem Natalii Niemen. Z nazwiskiem Niemen jednoznacznie kojarzy mi się nieżyjacy już piosenkarz, a pani Natalia to jego córka.  Zrobiło się o niej głośno, więc postanowiłem sprawdzić kim jest ta kobieta. Związana była z muzyczną sceną chrześcijańską (sic!). Pani Natalia stwierdziła, że była fundamentalistką religijną. Problem jest taki, że fundamentaliści protestanccy nie akceptują środowisk muzycznych wykonujących tzw. muzykę chrześcijańską. Odeszła kobieta od religii, którą przez lata praktykowała. Codziennie ludzie odchodzą od praktyk religijnych, mniej znani albo w ogóle nie znani, więc nie rozumiem tego nagłaśniania sprawy. Dziś ona, jutro ktoś inny i tak już zawsze będzie.
 • This commment is unpublished.
  Aga · 1 miesiecy temu
  Dziękuję Pastorowi Hukisz za odniesienie się do wypowiedzi Natalii Niemen na temat Chrześcijaństwa.Słyszy się, że wiele gwiazd Show biznesu mówi o sobie jako ludziach wierzących, dla mnie Pani Niemen po prostu nie zna prawdziwego Boga i Jego bezwarunkowej miłości, na pewno nie jest now*narodzoną chrześcijanką.Ja doświadczyłam osobiście wielkiej Łaski, jestem now*narodzona i kocham Jezusa.W Biblii jest napisane, że człowiek, który polega na drugim człowieku jest przeklęty.Jak widać pani Niemen nie polegała na Bogu, a człowieku, stąd jej postawa k tak negatywny wynik.Przykre, mimo to błogosławię ją wszystkimi błogosławieństwami Królestwa Bożego
  • This commment is unpublished.
   GregVneck · 1 miesiecy temu
   @Aga Pani wierzącą, kim Pani jest żeby wydawać osąd czy ktoś jest prawdziwym chrześcijaninem czy nie? 
  • This commment is unpublished.
   Alicja · 1 miesiecy temu
   @GregVneck Po owocach ich poznacie
  • This commment is unpublished.
   Suav · 1 miesiecy temu
   @GregVneck Chrześcijanina poznaje się po owocach i wypowiadanych słowach, które idą w parze z uczynkami. Natalia zanegowała istnienie Boga opisanego przez Biblię.
 • This commment is unpublished.
  Krótka refleksja · 1 miesiecy temu
  Ciekawe czy i kiedy wreszcie pastuchy najemne Z NIEKTÓRYCH zborów czy kościołów wyciągną wnioski z masowych odejść ludzi wierzących z ich firm i korporacji?! Owszem uogólnianie bardzo zaszkodziło całemu środowisku chrześcijańskiemu lecz pytanie czy nie ma powodów, że ludzie uciekają z takich miejsc?! Że są poranieni, zgorszeni i odreagowują tak radykalnie?A może to tzw palec Boży, Jego sąd nad tzw kościołem?!
 • This commment is unpublished.
  Daniel · 1 miesiecy temu
  Jeśli mowa o religii to sama denominacja jest religia, jeśli ktos jest pastorem to już jest religijnym człowiekiem dlatego ze nie ma pastora w Biblii, nie ma również struktury babilonu w NT, która występuje w całym protestanckim kościele, piramidy nie ma w NT, to wszystko religia. To jest fundament problemu współczesnego antykosciola, kościół to ludzie a cała ta otoczka to religia, to należy rozdzielić jak używamy słowa kościół, to są dwie różne rzeczy. 
 • This commment is unpublished.
  Ted · 1 miesiecy temu
  Ojciec tej Pani zasłynął super śpiewem i muzyką, niestety córka chwyta się czego może by zabłysnąć, to jej artyzm.....
  • This commment is unpublished.
   Witek · 1 miesiecy temu
   @Ted Ciekawe, że w rozterkach tej Pani nie pomógł jej mąż znany  muzyk baptystyczny, ani teść również znany i ceniony pastor baptystów Czyżby aż tak bardzo ją zawiódł kościół baptystów? Trudno uwierzyć, od lat znam to środowisko i mam bardzo dobre zdanie.
 • This commment is unpublished.
  Poszukiwacze · 1 miesiecy temu
  Ktoś "coś" powie, napisze... bo musi. Ktoś inny musi znaleźć "coś". A kiedy już znajdzie "coś", to musi... bo inaczej się udusi. 
 • This commment is unpublished.
  Andrzej Dąbek · 1 miesiecy temu
  Zgadzam się całkowicie z autorem. Wydaje się, że Natalia Niemen nigdy nie doświadczyła nowego narodzenia. Świadczą o tym jej słowa.I dlatego nie widzi różnicy pomiędzy religią( zakazy, nakazy, obrzędy, ceremoniały itp) a osobistą relacją , jaką mamy z Jezusem po nowym narodzeniu.
 • This commment is unpublished.
  Zimny prysznic · 1 miesiecy temu
  No cóż prawda jest iż pastorzy czy starsi których poznałem to faktycznie zarozumiali ego narcyzi megalomani kochający pieniądze sukces siebie na piedestale a z drugiej strony to tchórze cwaniaki, kompletnie prawdziwie nie interesują się człowiekiem lecz podchodzą typowo interesancko jak w korporacjach by dla swojej egoistycznej prywatnej chwały wykorzystywać ludzi  tych których poznałem ani trochę nie są uczniami Jezusa Chrystusa z miłością prawda nie maja nic wspólnego wiec nie dziwi ze ci którzy prawdziwie kochają Jezusa Chrystusa i polegają na Nim odchodzą z takich sekt !!!! Zdecydowana większość protestanckich zbirów czy kościołów jest w ekumenii których szaraczki o tym nie wiedzą 
 • This commment is unpublished.
  IHS · 19 dni temu
  Pamiętajmy że Jedynym Prawdziwym Kościołem jest Kościół Rzymskokatolicki
  • This commment is unpublished.
   Sławek · 11 dni temu
   @IHS Amen 
  • This commment is unpublished.
   kijek w mrowisko · 8 dni temu
   @IHS "..Pamiętajmy że Jedynym Prawdziwym Kościołem jest Kościół Rzymskokatolicki.." założony w 4 w n e przez polityka i poganina niejakiego Konstantyna Wielkiego nie mający nic wspólnego ze Słowem Bożym  ;-)
Czy cenisz sobie ludzi ze swojego kościoła?
 • Głosów: (0%)
 • Głosów: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Ostatnie komentarze

uwielbienie, koncert uwielbienia, zróbmy uwielbionko, my wielbimy a Pan nas uwalnia,.. itp itd..  z tego uwielbionka zrobiono już religię! Niektórzy nawet twierdzą,że  że ono jest ...
@...Wiesz Apostoł Paweł też mówił wiele razy  aby pilnować czytania i zdrowej nauki, Berejczykow pochwalił. Pan Jezus w Objawieniu zobacz co mówi do kościołów co ...
@KasiaTak tylko czym jest uwielbienie, Bogu bardziej zależy na Twoim śpiewie czy na Twoim postępowaniu, które będzie wyrazem uwielbienia dla Niego ?
@JanPrzypadki zmartwychwstania osób uznanych za zmarłe są znane także w dzisiejszych czasach.Jak powiedział pastor Korzeniewski przywrócenie pewnych funkcji życiowych nie jest wielkim dla Boga, ci ...
@IHS"..Pamiętajmy że Jedynym Prawdziwym Kościołem jest Kościół Rzymskokatolicki.." założony w 4 w n e przez polityka i poganina niejakiego Konstantyna Wielkiego nie mający nic wspólnego ...
Były pastor, były poseł...były mąż Anety. Godson, lepiej już się nie wychylaj i pomilcz.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.

Zachowaj
Preferencje użytkownika
Używamy plików cookies, byś mógł jak najlepiej korzystać z naszej strony internetowej. Jeśli odmówisz ich użycia, to strona może nie funkcjonować odpowiednio.
Akceptuj wszystkie
Odmów wszystkich
Więcej
Essential
Te pliki cookies są potrzebne, by strona internetowa działała poprawnie. Nie można ich wyłączyć
chnnews.pl
Akceptuję
Funkcjonalne
Narzędzia wykorzystywane, by zapewnić Ci więcej opcji podczas przeglądania strony internetowej. W tym może zawierać się dzielenie się w mediach społecznościowych.
PHP.net
Akceptuję
Odmów
Analityczne
Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony. Pomagają nam też dowiedzieć się, które strony są najbardziej popularne lub jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Jeśli zablokujesz ten rodzaj cookies nie będziemy mogli zbierać informacji o korzystaniu z witryny oraz nie będziemy w stanie monitorować jej wydajności.
addthis.com
Akceptuję
Odmów
quantserve.com
Akceptuję
Odmów
Google Analytics
Akceptuję
Odmów
Reklamowe
W celu promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń, możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Ten rodzaj cookies służy do tego, aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej polityce prywatności.
Double Click/Google Marketing
Akceptuję
Odmów
Casale Media
Akceptuję
Odmów
PubMatic
Akceptuję
Odmów
Quantserve.com
Akceptuję
Odmów
mookie1.com
Akceptuję
Odmów
innovid.com
Akceptuję
Odmów
hit.gemius.pl
Akceptuję
Odmów
Marketing
Techniki, których celem jest strategia komercyjna, a w szczególności badanie rynku.
DoubleClick/Google Marketing
Akceptuję
Odmów
Facebook
Akceptuję
Odmów
Nieznany
jcmGuestEmail
Akceptuję
Odmów