Warszawa

0°C

  Czy abp Hoser pytał ks. Lemańskiego o obrzezanie?

  Czy abp Hoser pytał ks. Lemańskiego o obrzezanie?

  sobota, 13 lipiec 2013 13:56
  ks. Wojciech Lemański ks. Wojciech Lemański kadr z programu "Tomasz Lis na żywo"

  Kuria Warszawsko-Praska po raz pierwszy zajęła stanowisko w sporze abp. Hosera z ks. Lemańskim.

  W TOK FM ks. Lemański wyjawił, że arcybiskup tak mocno sprzeciwiał się prowadzeniu przez niego dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, że w pewnym momencie rozmowy między nimi nie wytrzymał.

  - Abp Hoser sugerował, że nie powinienem prowadzić dialogu chrześcijańsko-żydowskiego. W pewnym momencie dość emocjonalnie zapytał, czy jestem obrzezany. Zatkało mnie. Spytałem wtedy: "Ale o co ksiądz arcybiskup pyta? Jak można? - mówił w TOK FM proboszcz z Jasienicy.

  Kuria Warszawsko-Praska zaprzecza jednak informacjom księdza.

  "Imputowanie Księdzu Arcybiskupowi, że miałby dopytywać ks. Lemańskiego o znak obrzezania i o przynależność do Narodu Żydowskiego, jest bezsensowne z powodu braku motywów i celu" - czytamy w oświadczeniu.

  Dodano również: "Podczas tej rozmowy ani nigdy potem abp Hoser nie ograniczał i nie zakazywał ks. Lemańskiemu działalności na rzecz dialogu chrześcijańsko-żydowskiego".

  Spór na linii ks. Wojciech Lemański - abp Henryk Hoser jest szeroko omawiany przez polskie media. Ten pierwszy został odwołany przez Hosera z urzędu proboszcza parafii w Jasienicy.

  Oficjalnym powodem tej decyzji był "brak szacunku i posłuszeństwa biskupowi diecezjalnemu oraz nauczaniu biskupów w Polsce w kwestiach bioetycznych".


  Opracowanie: ChnNews.pl
  Źródło: gazeta.pl

  Ostatnio zmieniany środa, 24 lipiec 2013 11:41

  Please publish modules in offcanvas position.