Podano, kto jest największym prześladowcą chrześcijan

Podano, kto jest największym prześladowcą chrześcijan

środa, 07 styczeń 2015 16:29
Podano, kto jest największym prześladowcą chrześcijan fot. pxfuel.com

Zabijają chrześcijan tysiącami. Nikt inny nie jest aż tak wrogi wobec wierzących jak oni.

Według Open Doors, międzynarodowej organizacji wspierającej prześladowanych chrześcijan na świecie, to radykalni islamiści są największym zagrożeniem dla wierzących.

Tak jest w 18 z 20 krajów wymienionych jako najtrudniejsze do życia dla wyznawców Chrystusa.

Ranking ten oparto na analizie przemocy przeciwko wiernym, a także oficjalnym i nieformalnym restrykcjom, jeśli chodzi o prawo do praktykowania wiary, nawracania innych i cieszenia się tymi samymi swobodami obywatelskimi, co pozostali.

Na czele listy krajów, w których potwierdzono śmierć chrześcijan na tle wyznaniowym, znajduje się Nigeria (2484). Za nią jest Republika Środkowoafrykańska (1088), Syria (271) i Irak (60). Należy dodać, że w tych ostatnich krajach dziesiątki tysięcy chrześcijan zostały wypędzone z zamieszkanych przez nie terenów właśnie przez islamskich radykałów.

bojownicy Państwa Islamskiego  fot. CBN"Islamski ekstremizm ma dwa globalne środki ciężkości. Jeden na arabskim Bliskim Wschodzie, a drugi w subsaharyjskiej Afryce" - napisał badacz Ron Boyd-MacMillan w raporcie towarzyszącym tej analizie.

Jednocześnie na czele krajów najbardziej wrogich chrześcijaństwu po raz 13. z rzędu znalazła się nieislamska Korea Północna. Za nią Somalia, Irak, Syria, Afganistan, Sudan, Iran, Pakistan, Erytrea i Nigeria.

Raport stwierdza, że w ubiegłym roku do 31 października zabito 4344 chrześcijan. To dwa razy tyle, ile w roku 2013  - 2123.

Boyd-MacMillan zwraca też uwagę na pozytywy. Według niego, na Bliskim Wschodzie oddzielne grupy chrześcijan "zgromadziły się w niesamowitej nowej jedności" - zwłaszcza w Syrii. Z kolei muzułmańscy przywódcy sprzeciwiający się terrorystycznemu ugrupowaniu Państwo Islamskie okazali pewne wsparcie dla chrześcijańskich mniejszości.

Szacuje się, że na świecie jest 2,2 mld chrześcijan i 1,6 mld muzułmanów.

Źródło: Charisma News

Informacja dla portali internetowych:

Kopiowanie całości artykułu niedozwolone. Przy skopiowaniu większości tekstu wymagana informacja: "Pełna treść artykułu TUTAJ" (link do artykułu). W razie wykorzystania pojedynczych fragmentów, prosimy o wzmiankę o ich źródle: chnnews.pl

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

warto zobaczyć film dokumentalny na platformie HBO MAX
@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.