Nie tylko zaćmienie. Wyjątkowe nagromadzenie zjawisk na niebie. Prorocze wskazówki?

Nie tylko zaćmienie. Wyjątkowe nagromadzenie zjawisk na niebie. Prorocze wskazówki?

piątek, 20 marzec 2015 12:24
zaćmienie Słońca zaćmienie Słońca fot. NASA

Świat obserwuje zaćmienie Słońca. W niektórych rejonach ściemniło się całkowicie. Tymczasem niektórzy mówią o proroczym wymiarze tego wydarzenia.

Zwraca się uwagę, że do zaćmienia doszło w równonoc wiosenną, a jednocześnie na początku miesiąca nisan - pierwszego w żydowskim kalendarzu religijnym.

- Ta zbieżność i rzadkość tego zjawiska naturalnego w połączeniu z czasami, w których żyjemy, to palec Boży - mówi serwisowi Breaking Israel News ortodoksyjny Żyd Gidon Ariel. Jest on współzałożycielem platformy internetowej, dzięki której chrześcijanie mogą głębiej zrozumieć korzenie wiary judeochrześcijańskiej.

Z kolei Bob O'Dell, amerykański chrześcijanin, zwraca uwagę, że do całkowitego zaćmienia doszło na dwie minuty nad biegunem północnym. Według niego, ma to wymiar historyczny i symboliczny.

- Podczas gdy każdy fragment lądu na świecie należy do kogoś albo jakiegoś kraju, biegun północny to miejsce międzynarodowe. Jeżeli Bóg ma przekazać coś ludzkości, całemu światu, to nie ma bardziej symbolicznego miejsca jak właśnie Biegun Północny - uważa O'Dell, który razem z Gidonem Arielem wydał ebooka poświęconego tajemniczym zjawiskom na niebie.

Breaking News Israel zauważa, że całkowite zaćmienie Słońca na biegunie północnym w pierwszy dzień wiosny występuje raz na 100 tys. lat. A pojawienie się go w pierwszym dniu pierwszego miesiąca biblijnego roku kalendarzowego jest zupełnie bez precedensu.

Serwis wskazuje, że, zgodnie z biblijną Księgą Wyjścia, to właśnie w miesiącu nisan Bóg uratował Izraelitów od niewoli w Egipcie.

Według żydowskiej tradycji, przyszłe wybawienie świata nadejdzie, podobnie jak pierwsze, w miesiącu nisan.

Dziś występuje także tzw. superksiężyc. Satelita Ziemi jest w tej chwili w najbliższym punkcie na swojej orbicie w stosunku do naszej planety.

Ostatnio można było także podziwiać zorzę polarną, w tym nad Polską.

Breaking Israel News przypomina też, że wkrótce czeka nas jeszcze inny znak uznawany za proroczy.

W Paschę (4 kwietnia) będzie można obserwować już trzeci z przewidzianych czterech tak zwanych "krwawych księżyców" występujących w żydowskie święta.

Ewangeliczny pastor John Hagee zauważył, że taka seria w dziejach bywa zazwyczaj zwiastunem ważnych wydarzeń w historii państwa żydowskiego.

W przeszłości były to następujące wydarzenia:

W 1492 r. Hiszpania wydaliła Żydów. Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę, która stała się dla nich bezpieczną przystanią.

W 1948 r. Izrael odzyskał państwowość.

W 1967 r. Izrael zwyciężył w Wojnie Sześciodniowej i odzyskał Jerozolimę.

Na nagromadzenie tylu zjawisk w jednym okresie zwracają uwagę także inne media. Serwis USA Today wystąpienie zaćmienia i superksiężyca w wiosenną równonoc nazwał "szalonym".

Chrześcijanie przypominają tymczasem znane biblijne wersety:

Ks. Joela 2,3-4:

"I ukażę znaki na niebie i na ziemi, krew, ogień i słupy dymu. Słońce przemieni się w ciemność, a księżyc w krew, zanim przyjdzie ów wielki, straszny dzień Pana."

Dzieje Apostolskie 2,19-21:

"I uczynię cuda w górze na niebie, I znaki na dole na ziemi, Krew i ogień, i kłęby dymu. Słońce przemieni się w ciemność, A księżyc w krew, Zanim przyjdzie dzień Pański wielki i wspaniały. Wszakże każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie."

Ew. Łukasza 21,25-28:

"I będą znaki na słońcu, księżycu i na gwiazdach, a na ziemi lęk bezradnych narodów, gdy zahuczy morze i fale. Ludzie omdlewać będą z trwogi w oczekiwaniu tych rzeczy, które przyjdą na świat, bo moce niebios poruszą się. I wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą. A gdy się to zacznie dziać, wyprostujcie się i podnieście głowy swoje, gdyż zbliża się odkupienie wasze."

Czytaj także: Żyjemy w czasach ostatecznych? Popularny pastor wskazał rok, w którym się zaczęły

Źródło: Breaking News Israel, Charisma News

Informacja dla portali internetowych:

Kopiowanie całości artykułu niedozwolone. Przy użyciu większości tekstu wymagana informacja: "Pełna treść artykułu TUTAJ" (obowiązkowe podlinkowanie artykułu). W razie wykorzystania pojedynczych fragmentów, prosimy o wzmiankę o źródle (jak podaje portal chnnews.pl...)

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@MajkelZapytaj Ryszarda Krzywego. Jego dane znajdziesz w internecie albo jedz do zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Nysie i tam z nim porozmawiasz.
ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.