Warszawa

5°C

  Korea Północna: USA wypowiedziały nam wojnę

  Korea Północna: USA wypowiedziały nam wojnę

  poniedziałek, 25 wrzesień 2017 16:18
  kadr propagandowego filmu Korei Północnej kadr propagandowego filmu Korei Północnej fot. YouTube

  Tym oświadczeniem Pjongjang poważnie zaostrzył napięcie wokół Półwyspu Koreańskiego.

  Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Yong-ho powiedział dziennikarzom w Nowym Jorku, że jego kraj zastrzega sobie prawo do zestrzelenia amerykańskich bombowców i to nawet, gdyby nie naruszyły północnokoreańskiej przestrzeni powietrznej.

  Według niego, to prezydent USA Donald Trump swoimi ostrymi oświadczeniami wobec Korei Północnej wypowiedział jej wojnę.

  - Świat powinien wyraźnie zapamiętać, że to Stany Zjednoczone wypowiedziały wojnę naszemu narodowi. Karta Narodów Zjednoczonych zapewnia prawo do obrony - stwierdził Ri.

  Donald Trump określił ostatnio przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una mianem "człowieka rakiety na misji samobójczej dla siebie i swojego reżimu".

  - Stany Zjednoczone mają wielką siłę i cierpliwość, ale zmuszone do obrony siebie i swoich sojuszników nie będą miały wyboru, jak całkowicie zniszczyć Koreę Północną - oznajmił, przemawiając na forum ONZ.

  Kim Dzong Un słowa Trumpa określił jako „najdzikszy sposób wypowiedzenia wojny, jaki znamy z dziejów”. Zapowiedział też, że KRLD rozważy „najostrzejszą w dziejach reakcję na groźbę totalnego zniszczenia kraju”.

  Amerykańskie bombowce ostatnio coraz częściej latają w pobliżu Korei Północnej. Niewątpliwie ma to na celu pokaz siły w razie kolejnych prowokacji Pjongjangu, który regularnie dokonuje prób balistycznych i jądrowych.

  Najnowszy północnokoreański film propagandowy ukazuje zniszczenie amerykańskich samolotów i lotniskowca.

  Biblia zapowiada wojnę w czasach ostatecznych. Na podstawie proroctw trudno jednak wywnioskować czy konflikt koreański mógłby ją zapoczątkować.

  Niektórzy, jak pastor i autor książek Carl Gallups, sądzą że tak - ze względu na to, że jedynym sojusznikiem Pjongjangu są Chiny, a te wielu badaczom pasują do ostatecznej proroczej układanki.

  - Obecnie po raz pierwszy w dziejach Chiny posiadają bazę wojskową na wschodzie Afryki, która obsługuje Bliski Wschód. To nastąpiło dosłownie dwa lata temu. Wysyłają żołnierzy do Syrii, współpracując z Rosją, a Rosja ma związki z Iranem. To być może Gog i Magog i Persja z 38. rozdziału Księgi Ezechiela - powiedział Gallups.

  Na podstawie: BBC, Fox News, Wprost, Charisma News

  Zobacz także: Już nie tylko podskórne czipy. Zobacz to! (WIDEO)

  REKLAMA

  Dodaj komentarz

  Please publish modules in offcanvas position.