Zmiana lidera wśród krajów z największym prześladowaniem chrześcijan

Zmiana lidera wśród krajów z największym prześladowaniem chrześcijan

sobota, 22 styczeń 2022 16:49
Zmiana lidera wśród krajów z największym prześladowaniem chrześcijan fot. Pixabay.com

Korea Północna po raz pierwszy od ponad 20 lat nie została uznana za kraj z największymi prześladowaniami chrześcijan. Nową listę opublikowała organizacja Open Doors monitorująca te prześladowania.

Na niechlubnym pierwszym miejscu Koreę Płn. zmienił Afganistan. Ten kraj zajął tę lokatę po raz pierwszy w historii. Korea Północna spadła na drugie miejsce.

Jak wyjaśnił David Curry, szef Open Doors, nie jest to wynikiem tego, jakoby w Korei Płn. działo się lepiej, ale tego, że w Afganistanie sytuacja jest obecnie jeszcze gorsza niż w kraju rządzonym przez Kim Dzong Una.

Taka ocena to skutek kilku miesięcy rządów talibów, którzy przejęli kontrolę nad Afganistanem, podczas gdy z tego kraju wycofały się siły amerykańskie.

Z Afganistanu dochodzą wieści o chrześcijanach bojących się o swoje życie, uciekających przed prześladowcami, a nawet torturowanych i zabijanych.

Co więcej, według Curry'ego, przejęcie władzy przez Talibów przyczyniło się do globalnego wzrostu islamskiego ekstremizmu.

Jak mówi, obecnie praktycznie każdy chrześcijanin pozostający w Afganistanie albo ucieka albo się ukrywa.

Spośród 10 krajów z największymi prześladowaniami wyznawców Chrystusa w dziewięciu wpływ mają radykalni islamiści lub hinduiści. Jedynym wyjątkiem jest Korea Północna, w której rządzi dyktator, a kraj jest przesiąknięty ideologią komunistyczną.

Wspomniana pierwsza niechlubna dziesiątka to:

1. Afganistan

2. Korea Północna

3. Somalia

4. Libia

5. Jemen

6. Erytrea

7. Nigeria

8. Pakistan

9. Iran

10. Indie

Zgodnie z raportem, z powodu prześladowań i dyskryminacji cierpi obecnie 360 milionów osób wierzących w Chrystusa.

Na podstawie: Christian Post, Open Doors

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Ameryka upada. Ale przede wszystkim duchowo. Widzieliście ten film o Bennym Hinnie?: https://youtu.be/d-kIsQ3QKGE?si=sgCqW8o9I6VLtKwx
Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.