Nożownicy zaatakowali ewangelistów

Nożownicy zaatakowali ewangelistów

niedziela, 09 październik 2022 20:47
Nożownicy zaatakowali ewangelistów fot. Pixabay.com

Przyprowadzanie ludzi do Chrystusa potrafi być niebezpieczne. Przekonali się o tym dwaj ewangeliści, którzy doprowadzili do nawrócenia kilku muzułmanów. Zostali zaatakowani przez nożowników - radykalnych islamistów.

35-letni Andrew Dikusooka i 26-letni Ronald Musasizi dyskutowali z islamskimi uczonymi w rejonie Iganga w Ugandzie. Po serii debat pod koniec września zostali zaatakowani.

- Dwóch ewangelistów leczy poważne rany w mieście Iganga po tym, jak zostali zaatakowani i pobici przez radykalnych muzułmanów - przekazał lider miejscowej chrześcijańskiej służby.

Wśród muzułmanów, którzy oddali wcześniej życie Jezusowi, były osoby znane w lokalnej społeczności.

- Wielu ludzi nawróciło się do Chrystusa. Wśród nich muzułmanie, czarownicy i sprzedawcy uliczni. Nawrócenie rozzłościło muzułmanów, którzy zaczęli krzyczeć, żeby przeszkodzić w wydarzeniu. Kiedy spotkanie się skończyło, wzięliśmy osoby, które się nawróciły na bok. Mieliśmy parę minut, by wyjaśnić im znaczenie nowego życia w Chrystusie i poświęcenia, by za nim podążać - mówi Andrew Dikusooka.

Następnie ewangeliści pojechali do domu. Gdy byli w połowie drogi, grupa muzułmanów zablokowała im drogę.

"To oni, bijcie ich!" - zaczęli krzyczeć.

- Zaczęli nas bić tępymi przedmiotami, ale jeden z nich uderzył mnie ostrym nożem w głowę. Inny uderzył mojego przyjaciela w brzuch i ręce - opowiada Dikusooka.

Znał napastników, bo wcześniej kilkakrotnie prowadził z nimi dyskusje.

- Obaj upadliśmy i zobaczyliśmy światła samochodu nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku. Od tego momentu nie wiemy, co się działo. Wiemy tylko, że znaleźliśmy się w szpitalu z głębokimi ranami - tłumaczy.

Jak się okazało, kierowca samochodu uratował ich, zawiózł do szpitala.

Dikusooka zapowiedział, że złoży doniesienie na napastników. Poprosił o modlitwę o szybkie wyzdrowienie.

Wspomniana napaść to jeden z wielu przypadków prześladowań chrześcijan w Ugandzie.

Prawo w tym kraju pozwala na propagowanie wiary i nawracanie innowierców. Muzułmanie stanowią nie więcej niż 12 procent miejscowej populacji. Ich skupiska znajdują się w szczegołnośći we wschodniej części kraju.

Na podstawie: Christian Post/Morning Star News

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    misyjny · 1 lata temu
    Te informacje to nie nowość, w krajach afrykańskich codziennie od dawna dochodzi do takich ataków, czy chrześcijanie z Europy modlą się jeszcze o prześladowanych chrześcijan? 

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.