Tragedia podczas imprezy z okazji Halloween. Nie żyje ponad 150 osób

Tragedia podczas imprezy z okazji Halloween. Nie żyje ponad 150 osób

niedziela, 30 październik 2022 08:31
tłum w Seulu tłum w Seulu fot. Twitter/Jay C

Przybyli na zabawę z okazji Halloween. Zginęli na miejscu. Nie wiadomo wciąż, co dokładnie spowodowało wybuch paniki.

Do tragedii doszło w Seulu. Już teraz wiadomo, że zginęło co najmniej 151 osób. To jedna z największych tragedii w historii kraju.

Reklama

Dziesiątki tysięcy przebierańców, w większości nastolatków i młodych dorosłych, przybyło do popularnej dzielnicy Itaewon, w której toczy się życie nocne. Jak zauważa CNN, to także miejsce pobytu społeczności gejowskich i muzułmańskich.
Były to pierwsze obchody Halloween od czasu zniesienia restrykcji covidowych.

Obchody zamieniły się jednak w chaos. Tłumy ścieśniły się w wąskiej alejce. Według świadków, było tam tak ciasno, że trudno było się ruszyć, a nawet oddychać.

W pewnym momencie ludzie zaczęli się przepychać i krzyczeć.

- To była po prostu panika. Niektórzy szli do przodu, a inni do tyłu - mówi świadek zdarzenia - 23-letnia Suah Cho.

Udało się jej uciec do pobliskiego budynku. Tam obserwowała, jak dochodziło do tragedii. Niektórzy starali się wspinać na budynek, by przetrwać.

Wszczęto śledztwo w sprawie przyczyn tragedii. Zakłada się, że był to wybuch paniki. Wśród ofiar oprócz Korańczyków byli także obywatele innych państw.

Władze koreańskie ogłosiły żałobę narodową.

Na podstawie: CNN

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Luki2902 · 1 lata temu
  Macie co chcieliście głupota ludzka tradycje podąrzanie za światem powiedział pa  do kobiety którą chcieli żydzi ukamieniować idź I nie grzesz więcej żeby ci sie coś złego nie przytrafiło dzieci diabelskie wielbią demony dzieci boże wielbią ducha ojca syna pan szuka takich żeby mu część oddawali w duchu I w prawdzie a komu oddali demonom więc otrzymali zapłate od demonów głupota I tradycje ludzkie nie znają granic ja jestem prawda droga I życie mówi jeszua 
 • This commment is unpublished.
  Marrysia · 1 lata temu
  To było święto diabła obchodzone.Ze szatanem nie ma żartów,dowód namacalny.
  • This commment is unpublished.
   Biblista · 1 lata temu
   @Marrysia Diabeł diabłem, ale zawsze znajdzie się na to racjonalne wytłumaczenie, nie dajmy się zwariować dziwną wiarą w duchy.Każdy dobry i doświadczony śledczy na Policji zna takie przypadki, że nigdy duchy zmarłych, ani demony nie powodują zabójstw! Zawsze tylko człowiek za nie był, jest i będzie odpowiedzialny! Nawet w Biblii nie znajdujemy ani jednego przypadku jakoby demon kogoś zabił. Bóg im nie pozwala na to.
  • This commment is unpublished.
   Mat · 1 lata temu
   @Biblista Nie opowiadaj, bo zabijają ludzi, np. poprzez choroby, narkotyki, wiarę w słowo medium. Faktem jest, że człowiek, jeśli nie odrzuca tego wpływu to jest w głównej mierze odpowiedzialny jego efekt i tu jest sens modlitwy wstawienniczej. Nauka nazywa to chorobą (psychiczną, lub inną), fatalnym zbiegiem okoliczności itp.
  • This commment is unpublished.
   racjonalista · 1 lata temu
   @Mat Mamy XXI wiek i czas odrzucić wiarę w moc duchów zmarłych i demonów!  To ludzie dokonują przestępstw, mordują ćpają i sami są sprawcami chorób choćby przez złe odżywianie, a nie żadne diabły. 
  • This commment is unpublished.
   koleś · 1 lata temu
   @Mat Tak najłatwiej zwalić winę na duchy! Ale mamy przecież XXI wiek i wszystko się da racjonalnie wyjaśnić! A jeśli chodzi o teologa, to wg Augustyna mamy 1000 letnie królestwo i szatan jest związany na 1000 lat, więc jedynie nie odrodzony na nowo człowiek dziś potrafi krzywdzić! 
 • This commment is unpublished.
  Adam · 1 lata temu
  Jakim to trzeba być idiotą aby brać udział w takim plugastwie i być nieświadom co za tym idzie!
 • This commment is unpublished.
  Natasza · 1 lata temu
  Ludzie, nie gadajcie głupot, Koreańczycy po prostu urządzili sobie disco w halloween, a wy od razu robicie z nich diabły, które dostały to, na co zasłużyły. Oni powielają u siebie dużo zwyczajów z Europy czy USA, nie wiedząc dokładnie o co w nich chodzi. 
  • This commment is unpublished.
   pleban · 1 lata temu
   @Natasza Dokładnie, ale fanatyków dorabiających różne teorie spiskowe nigdy brakować nie będzie.
 • This commment is unpublished.
  Ktuś · 1 lata temu
  Typowe dla chrześcijan - obwinić ofiary. Byli na halloween - diabeł, jechali do sanktuarium - Czarna Madonna. A jak będą na nabożeństwie ewangelicznym, to kto będzie winien? Zdaje się, że jak Spuergen głosił w to wybuchł pożar, panika i ludzie zginęli. Nie śmiej się bratku z cudzego przypadku.

Ostatnie komentarze

@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...
@liberał w kościele zielono?Biblijnie jest udowodnione, że praktykowanie homoseksualizmu jest grzechem. Poczytaj trochę Biblii, a może Bóg ci otworzy oczy i rozjaśni umysł. Boże chroń nas od ludzi ...
@ale co ja tam wiem..doszło do tragedii a ty plujesz jadem?
nie przepadam za discopolo ale jeśli głosi Pana Jezusa to ok
ja też wspieram LGBT nareszcie mamy właściwy rząd
a co komu gey zawinił? Skoro taki się urodził niech mu Bóg błogosławi ! 
Jestem za rozdziałem kościoła od Państwa!

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.