Nowe ustalenia w sprawie strzelaniny w kościele Joela Osteena

Nowe ustalenia w sprawie strzelaniny w kościele Joela Osteena

poniedziałek, 12 luty 2024 18:06
kościół Lakewood Church w momencie strzelaniny kościół Lakewood Church w momencie strzelaniny fot. Daily Mail

Wierni w kościele Lakewood Church w Houston, którego pastorem jest Joel Osteen, przeżyli szok, gdy do ich budynku weszła uzbrojona w karabin typu AR-15 kobieta i od razu zaczęła strzelać.

Kobieta w płaszczu i z plecakiem weszła do kościoła wczoraj - w niedzielę - po godz. 14 czasu lokalnego tuż przed rozpoczęciem hiszpańskojęzycznego nabożeństwa. Towarzyszyło jej 5-letnie dziecko.

W reakcji na atak kobiety dwóch funkcjonariuszy w cywilu pracujących w kościele oddało w jej kierunku strzały. Napastniczka zginęła. Niestety ciężko ranny został także 5-letni chłopiec. Przetransportowano go do szpitala dziecięcego.

Ranny w nogę został również 57-letni przechodzień. Jego stan jest stabilny.

Szef policji wskazał, że gdyby nie szybka reakcja funkcjonariuszy, sytuacja mogła potoczyć się znacznie gorzej.

Ujawnił też, że kobieta po tym, jak została postrzelona, twierdziła, że ma bombę. Funkcjonariusze postanowili więc przeszukać jej plecak i samochód, ale nie znaleźli tam ładunków wybuchowych. Przeszukali także kościół, w tym salę na 16 tysięcy miejsc.

Napastniczka miała też być widziana, jak rozpryskiwała niezidentyfikowaną substancję. To również później sprawdzono i nie znaleziono niczego niepokojącego.

Pastor Osteen po strzelaninie oświadczył:

"Nasza społeczność jest wstrząśnięta tymi wydarzeniami i wdzięczna za szybkie działania funkcjonariuszy. Niech uzdrowieńcze ręce Boga dotkną życia wszystkich, którzy uczestniczyli w tym zdarzeniu i niech zapewnią im pocieszenie w tym trudnym czasie".

Podkreślił, że będzie modlił się za rannego chłopca, rodzinę sprawczyni, a także za rannego 57-latka.

- Są siły zła, ale siły Boga są silniejsze. Będziemy robić to, do czego Bóg nas powołał - podnosić ludzi i dawać nadzieję światu - zadeklarował.

Na strzelaninę zareagował także gubernator Teksasu - Greg Abbott. Podkreślił, że jego serce jest z tymi, którzy ucierpieli.

Wciąż nie jest jasne, dlaczego kobieta postanowiła wejść do kościoła i otworzyć ogień. Trwa śledztwo.

Według telewizji ABC, na broni, której użyła, znajdowało się propalestyńskie przesłanie. Detektywi ustalili też, że podczas strzelaniny padło 12 strzałów.

Słychać było je podczas transmisji internetowej:

Tu widać panikę, jaka wybuchła w kościele:

Nie jest jasne, od czyich strzałów ranne zostało dziecko.

morenoŚledczy badają historię aresztowań, jaką miała mieć podejrzana aż od 2005 roku.

Agencji FBI i lokalni funkcjonariusze przeszukali dom powiązany z napastniczką. Serwis Houston Chronicle, którego dziennikarze widzieli kopię nakazu przeszukania, podaje, że napastniczkę zidentyfikowano jako 36-letnią Genesse Ivonne Moreno. Serwis Fox26 ujawnia więcej danych, z których wynika, że urodziła się w Salwadorze. Brytyjski Daily Mail podaje z kolei, że dopuszczała się w przeszłości napaści i fałszerstw, była też w posiadaniu marihuany. Używała imienia Jeffrey. Niektóre serwisy przypuszczają, że mogła być zatem transseksualistką, wcześniej mężczyzną. 

Źródło: Christian Post, ABC13.com, Houston Chronicle, Fox26, Daily Mail

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    ale co ja tam wiem.. · 5 miesiecy temu
    "kościół Joela Osteena.." -  dobrze powiedziane!  W sumie ma prawo jak każdy założyć swój kościół i mieć swoich wyznawców. Pan Jezus Chrystus też powiedział, że zbuduje swój kościół  Mat. 16.18"..Ja ci też mówię, że ty jesteś Piotr, a na tej skale zbuduję mój kościół, a bramy piekła go nie przemogą".Widać więc, że każdy buduje coś swojego - Osteen też  ;-)Nawiasem szkoda bezbronnych ofiar tej zabójczyni.

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.