Kara śmierci za niektóre akty homoseksualne. Parlament zdecydował

Kara śmierci za niektóre akty homoseksualne. Parlament zdecydował

czwartek, 23 marzec 2023 14:59
Kara śmierci za niektóre akty homoseksualne. Parlament zdecydował fot. Pixabay.com

To jedno z najostrzejszych praw antygejowskich na świecie. Na jego podstawie do 20 lat w więzieniu będą mogły spędzić osoby identyfikujące się jako LGBT. Za niektóre czyny będzie groziła kara śmierci.

Reklama

W Ugandzie, bo o niej mowa, stosunki homoseksualne były nielegalne już wcześniej i karane dożywociem.

Nowa ustawa roztacza się na szereg aktywności i zawiera zakaz promowania homoseksualizmu czy potajemnych działań mających na celu angażowanie się w homoseksualizm.

Kara śmierci może zostać zastosowana w przypadkach aktów jednopłciowych dokonanych przez "seryjnego przestępcę" bez zgody partnera, z dziećmi czy osobami niepełnosprawnymi, a także aktów kazirodczych.

Reklama

Inicjatorem ustawy jest opozycyjny polityk Asuman Basalirwa. Podkreśla on, że jej celem jest "ochrona kościelnej kultury, legalnych, religijnych, tradycyjnych rodzinnych wartości Ugandyjczyków przed aktami, które mogą promować rozwiązłość seksualną w kraju".

Ugandyjski obrońca praw LGBT Frank Mugisha spodziewa się, że ustawa może doprowadzić do masowych aresztowań homoseksualistów.

Wysoki Komisarz ONZ Volker Türk wezwał prezydenta Ugandy Yoweriego Museveniego, by nie podpisywał ustawy uchwalonej przez parlament.

Reklama

Z kolei sekretarz stanu USA Antony Blinken potępił ustawę jako naruszającą "fundamentalne prawa człowieka wszystkich Ugandyjczyków".

Na podstawie: CNN

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  TD · 6 miesiecy temu
  Chwała Bogu wreszcie jakiś mądry rząd który ustanawia dobre prawa i trzyma się ustalonych zasad. Niestety u nas w kraju coraz większa liczba polityków skłania się ku korzyścią które daje Unia Europejska tym którzy legalizują jej prawa.
  Homoseksualizm może być traktowany jak zabójstwo ponieważ ludzie którzy jemu ulegają bardzo często popełniają samobójstwa a ulegają mu z powodu innych którzy do tego namawiają.
  • This commment is unpublished.
   Natasza · 6 miesiecy temu
   @TD I czego się cieszysz? Kara śmierci w tamtym kraju będzie dotyczyła 'przestępstw homoseksualnych z użyciem przemocy'. Jesli chodzi o Polskę to powinno być zaostrzone prawo w kategorii przestępstw z udziałem dzieci. Bo z tego, co widzę to 'gejem' straszy się społeczeństwo, a poklepywanie po pośladkach nieletniej siostrzenicy wielu jegomosciom uchodzi na sucho. Takie są fakty, nie znam żadnej kobiety, łącznie ze mną, która jako nastolatka czy dziewczynka  nie była celem przynajmniej molestowania słownego od znajomych, tak, tak, znajomych panów, wujka, sąsiada, kolegi z pracy rodziców. Po kilku latach z reguły dopiero rozumiała, o co mu chodziło. A z drugiej strony jak się mają wskaźniki gospodarcze i społeczne Ugandy... Odporność na korupcję na przykład. 
  • This commment is unpublished.
   dzieciak Boży · 6 miesiecy temu
   @Natasza Zostaw go, nie warto się zdenerwować! W 100 % się z tobą zgadzam! Ruskie trole od Putina, znów nas atakują!
  • This commment is unpublished.
   Łukasz · 5 miesiecy temu
   @dzieciak Boży Powinieneś się leczyć
  • This commment is unpublished.
   Tylko Jezus! · 5 miesiecy temu
   @Natasza Zarówno homoseksualizm jak i molestowanie dzieci jest grzechem, krótko mówiąc grzech jest grzechem! W liście do Rzymian (6:23) jest zapisane „Zapłatą za grzech jest śmierć...” dlatego potrzebujemy Zbawiciela Jezusa Chrystusa, bez niego wszyscy znaleźlibyśmy się w piekle, a potem w jeziorze ognistym i to na wieki wieków i to bez względu na to jaki grzech popełniliśmy. Jeżeli wyznaliśmy Jezusa Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela i korzystamy z Jego łaski to nie znaczy, że możemy grzeszyć - musimy odwrócić się od grzechu i dążyć do uświęcania swojego życia!   
  • This commment is unpublished.
   Natasza · 5 miesiecy temu
   @Tylko Jezus! Oczywiście, grzech jest grzechem, natomiast we wszystkich chyba społeczeństwach molestowanie siostrzenicy nie jest tak piętnujące jak homoseksualizm. Jeśli chodzi o ten konkretny kontekst Ugandy, to  miałem na myśli fakt, że bardzo często skupianie się na sprawach obyczajowych odwraca uwagę od gangreny korupcji niszczącej państwo czy od problemu głodu. Taka zasłona dymna. Jeśli nie zobaczę wyników gospodarczych i przejrzystości w biznesach, poszanowania prawa, czyli że nie znika bez wieści, to takie państwo jest dla mnie niewiarygodne. 
  • This commment is unpublished.
   tęczowy chrześcijanin · 4 miesiecy temu
   @Łukasz I ty się nazywasz chrześcijaninem? Zal mi ciebie. Duch Święty i Biblia przekonały mnie w moich modlitwach że należy akceptować. Jako okazało się wszelkie teorie jakoby lgbt nakazywało się dzieciom masturbować są niesprawdzone i fałszywe to są nikt nikt nikomu tak nie kazał to są fanaberie i fobie jakiś fanatyków religijnych sprawdziłem w sztucznej inteligencji że nie ma dowodów na to jakoby lgbt nakazywało dzieciom masturbować się to są fanatyczne fobie. A Pan Jezus nakazał tolerancję powiedział jeśli nie chodzą z nami nie zabraniajcie im też chodzić z nami kto nie jest przeciwko nam ten jest. A więc uwaga chrześcijanie homoseksualiści też są kochani przez Jezusa Chrystusa trzeba im pomóc bo Bóg wszystkich kocha. Czyżbyś zaprzeczał faktem biblijnym człowieku?
  • This commment is unpublished.
   Jezus chodził z celnikami · 4 miesiecy temu
   @TD takie wkrótce rządzy zdelegalizuje większość demokratycznych narodów! Jezus jadał i chodził z grzesznikami i celnikami to jestem przekonany , że dziś też przebywał by z ludźmi z LGBT ! 
  • This commment is unpublished.
   Apo · 4 miesiecy temu
   @tęczowy chrześcijanin ty nie masz problemu z chodzeniem, tylko z leżeniem - nie wciskaj czytelnikom tego wątku ciemnoty, przypisując Panu Jezusowi tolerancję dla grzechu sodomityzmu  
  • This commment is unpublished.
   Ap · 4 miesiecy temu
   @Jezus chodził z celnikami Nie! To oni przychodzili do Niego. I nie po to był ten kontakt, żeby tolerować TRWANIE w grzechu, jak sugerujesz, lecz by grzeszenie  PORZUCIĆ. 
  • This commment is unpublished.
   obiektywny historyk · 3 miesiecy temu
   @Apo Jak tylko demokracja się rozwinie w Polsce jak USA zabiorą się za ksenofobię w tym kraju! Demokrację uważam za dar od Boga dzięki reformacji. Bez reformacji nie ma demokracji ! 
  • This commment is unpublished.
   TD-kutas · 2 miesiecy temu
   @TD pokaz mi te staytystyki
 • This commment is unpublished.
  dziecko Boże · 6 miesiecy temu
  a kiedy będzie kara za pedofilię w kościele? 
 • This commment is unpublished.
  gwareck · 5 miesiecy temu
  Ciekaw jestem, jak się tam żyje z naszej emeryturkie.
 • This commment is unpublished.
  Apologeta · 4 miesiecy temu
  Sam Bóg ustami dwóch mężów Bożych: Izajasz 53:6 i św.Paweł; List do Rzymian 1: 27 nazwał zachowania z gatunku LGBT i wszelkie inne grzeszne, zboczeniami. Czy mamy kłócić się z Bogiem?
  • This commment is unpublished.
   tolerancyjny dla ludzi odmien · 4 miesiecy temu
   @Apologeta Nie wyrywaj z kontekstu! Chociaż Biblia zabrania homoseksualnych praktyk, to nie pochwala homofobii, czyli nienawiści do homoseksualistów. Przeciwnie, nakazuje chrześcijanom ‛szanować wszystkich’ (1 Piotra 2:17, Biblia poznańska) Czy mogę ci podsunąć jak masz kochać ludzi o innych orientacjach? Podam Ci przykład , ok? Kochasz Ekscentryków? Zapewne tak zapewne jest to u ciebie jako chrześcijanina ponad wszelką dyskusję aby kochać każdego człowieka nawet Ekscentryka. A czemu homoseksualisty miałbyś nie pokochać? A czy nie ugościł być go w swoim domu nawet jakbyś miał jedno łóżko? Nie nakarmił być go z jednej nawet z jednej miski i kubka? W czasach Jezusa to nawet całowano na powitanie, nawet mężczyźni, Jezus do Judasza nawet nie miał o to pretensji.
  • This commment is unpublished.
   ateista · 2 miesiecy temu
   @tolerancyjny dla ludzi odmien prawda jest taka, ze w biblii najdziesz wszystko - cokolwiek co poprze twoje poglądy i przeciwnie. Ludzie sobie selekcjonują co z niej wyciągnąć tak zeby było wygodnie i pokrywało się z ich poglądami. 
 • This commment is unpublished.
  Adam Chrystianin · 1 miesiecy temu
  i dobrze, Bóg nienawidzi takich aktów, po to stworzył mężczyznę i kobietę aby byli jednym , wszelkie akty jednopłciowe powinny być surowo zabronione , zresztą , Bóg sam potępi takie osoby i pośle do jeziora ,chyba,że te osoby sie na prawdę nawrócą ,zresztą o czym my tutaj piszemy ? przecież te prawa ludzkie mają sie nijak do prawdy,obrony itd , gdyby było prawo Boże ,byłoby super życie , a te prawa to z jednej strony was chronią,zaś dziwnym trafem przeczą obronie , bo atakują , ci sekretarze stanów czy obrońcy praw tego i tamtego , sami czynią zło na ziemi , Sąd Boży nadchodzi ,ponownie Sodoma i Gomora zostanie zniszczona , takie zachowania lgbt nalezy tępić , choć pod jednym warunkiem dopuszczać dalej takich ludzi,jeśli okaża skruchę , bo Bóg czeka na każdego ,nikogo nie skreśla od razu 
Czy cenisz sobie ludzi ze swojego kościoła?
 • Głosów: (0%)
 • Głosów: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Ostatnie komentarze

uwielbienie, koncert uwielbienia, zróbmy uwielbionko, my wielbimy a Pan nas uwalnia,.. itp itd..  z tego uwielbionka zrobiono już religię! Niektórzy nawet twierdzą,że  że ono jest ...
@...Wiesz Apostoł Paweł też mówił wiele razy  aby pilnować czytania i zdrowej nauki, Berejczykow pochwalił. Pan Jezus w Objawieniu zobacz co mówi do kościołów co ...
@KasiaTak tylko czym jest uwielbienie, Bogu bardziej zależy na Twoim śpiewie czy na Twoim postępowaniu, które będzie wyrazem uwielbienia dla Niego ?
@JanPrzypadki zmartwychwstania osób uznanych za zmarłe są znane także w dzisiejszych czasach.Jak powiedział pastor Korzeniewski przywrócenie pewnych funkcji życiowych nie jest wielkim dla Boga, ci ...
@IHS"..Pamiętajmy że Jedynym Prawdziwym Kościołem jest Kościół Rzymskokatolicki.." założony w 4 w n e przez polityka i poganina niejakiego Konstantyna Wielkiego nie mający nic wspólnego ...
Były pastor, były poseł...były mąż Anety. Godson, lepiej już się nie wychylaj i pomilcz.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.

Zachowaj
Preferencje użytkownika
Używamy plików cookies, byś mógł jak najlepiej korzystać z naszej strony internetowej. Jeśli odmówisz ich użycia, to strona może nie funkcjonować odpowiednio.
Akceptuj wszystkie
Odmów wszystkich
Więcej
Essential
Te pliki cookies są potrzebne, by strona internetowa działała poprawnie. Nie można ich wyłączyć
chnnews.pl
Akceptuję
Funkcjonalne
Narzędzia wykorzystywane, by zapewnić Ci więcej opcji podczas przeglądania strony internetowej. W tym może zawierać się dzielenie się w mediach społecznościowych.
PHP.net
Akceptuję
Odmów
Analityczne
Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony. Pomagają nam też dowiedzieć się, które strony są najbardziej popularne lub jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Jeśli zablokujesz ten rodzaj cookies nie będziemy mogli zbierać informacji o korzystaniu z witryny oraz nie będziemy w stanie monitorować jej wydajności.
addthis.com
Akceptuję
Odmów
quantserve.com
Akceptuję
Odmów
Google Analytics
Akceptuję
Odmów
Reklamowe
W celu promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń, możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Ten rodzaj cookies służy do tego, aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej polityce prywatności.
Double Click/Google Marketing
Akceptuję
Odmów
Casale Media
Akceptuję
Odmów
PubMatic
Akceptuję
Odmów
Quantserve.com
Akceptuję
Odmów
mookie1.com
Akceptuję
Odmów
innovid.com
Akceptuję
Odmów
hit.gemius.pl
Akceptuję
Odmów
Marketing
Techniki, których celem jest strategia komercyjna, a w szczególności badanie rynku.
DoubleClick/Google Marketing
Akceptuję
Odmów
Facebook
Akceptuję
Odmów
Nieznany
jcmGuestEmail
Akceptuję
Odmów