Iran: więziony amerykański pastor przyprowadził za kratkami ponad 30 osób do Chrystusa

Iran: więziony amerykański pastor przyprowadził za kratkami ponad 30 osób do Chrystusa

poniedziałek, 23 wrzesień 2013 16:52
Saeed Abedini Saeed Abedini fot. Charisma News

Pastor Saeed Abedini przechodzi trudne chwile w irańskim więzieniu, ale nie przestaje głosić ewangelię.

Żona duchownego, Naghmeh, przemawiała na amerykańskiej uczelni Liberty University. Wyjawiła, że choć jej mąż jest poddawany torturom, przymuszany do wyrzeczenia się wiary w Jezusa i powrotu do islamu, wciąż stara się być Bożym światłem.

- Wielokrotnie mówiono mu, że uwolnią go i pozwolą mu powrócić do rodziny, jeżeli wyrzeknie się swojej chrześcijańskiej wiary. On jednak stoi w wierze. Przyprowadził już w więzieniu ponad 30 osób do Chrystusa - powiedziała Naghmeh.

Amerykański pastor irańskiego pochodzenia Saaed Abedini odbywa karę ośmiu lat pozbawienia wolności. Został skazany przez sąd w Teheranie, ponieważ spotykał się z miejscowymi chrześcijanami i zakładał kościoły domowe.

W czwartek odbędzie się ogólnoświatowe czuwanie modlitewne w intencji pastora Saeeda. Będzie to pierwsza rocznica jego pobytu w więzieniu, a także dzień wizyty prezydenta Iranu, Hasana Rowhaniego w Nowym Jorku. Irański przywódca wygłosi przemówienie na forum ONZ.

Udostępnij


Źródło: Charisma News

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Wygląda na to, że pastor zapomniał , że , zanim Bóg powołał go do służby także od tysiącleci działał Duch Święty w wiernych Kościoła Chrystusa, ...
A tu następne rewelacje na temat Clarka i jego poglądów - oczywiście fałszywych i zwodniczych. Przerażające, że nasi rodzimi "przywódcy" tak ochoczo i bezkrytycznie zapraszali ...
Ciąg dalszy ujawniania zgorszeń, obrzydliwości i fałszywców, którzy niestety zasiali kłamstwa w głowach Polskich chrześcijan i nieststy te kłamstwa już nawet wydały owoce. Warto jednak ...
jak można podawać rękę tej gn*dzie lukaszence?! 
Nie istnieje tekst w Nowym Testamencie mówiący "Po śmierci apostołów będzie tylko Biblia jako jedyne żródlo wiary".🤷‍♂️
Brawo,Pan Ziobro!

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.