Warsztaty gospel w Warszawie. Dowiedz się więcej...

Warsztaty gospel w Warszawie. Dowiedz się więcej...

niedziela, 09 marzec 2014 18:59
Warsztaty gospel w Warszawie. Dowiedz się więcej... fot. gospeljoy.pl

Muzyka gospel zabrzmi w majowy weekend w Warszawie.

Organizatorzy warsztatów informują:

Gospel daje nadzieję na lepsze jutro, wnosi powiew świeżości do naszych serc, rozgrzewa je radością i spełnieniem. Tak właśnie działa ta muzyka, a jej głównym przekazem jest radosna Dobra Nowina o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa - Syna Bożego. Niektórzy nazywają warsztaty muzyczną ucztą, inni zaś pełnymi energii rekolekcjami i rzeczywiście jest to czas, w którym każdy znajdzie coś dla siebie! Kto nie spróbuje, nigdy się nie dowie....

Ciekawostką jest fakt, że twórcy muzyki gospel, czarnoskórzy niewolnicy, żyli w trudnych warunkach, wiedli ciężkie życie, a jednak muzyka, którą tworzyli, była radosna i wychwalała Boga. Może właśnie ekspresja w tej muzyce pociąga najbardziej. Tak pozytywna treść utworów nie pozwala trwać w smutku i braku nadziei. Człowiekowi po prostu chce się żyć!

Warsztaty trwać będą w dniach 17-18 maja 2014 r. na terenie Sali Widowiskowo-Teatralnej im. bp.  Jana Chrapka na Bemowie przy ul. Ks. Markiewicza (Ośrodek Michael). Do Warszawy przyjedzie  w roli instruktora fenomenalny muzyk David Daniel (Wielka Brytania), laureat nagrody Stevie'go Wondera Award dla najlepszego męskiego lead-wokalisty i nagrody DMI Award dla wokalisty roku gospel. Poprowadzi  warsztaty i podzieli się z uczestnikami swoim doświadczeniem i pasją. Gościnnie wystąpią: Joseph Herbert Kraft (USA, trąbka), Richard Rose (USA, gitara basowa, perkusja) oraz Beverly Minor (USA, solo).

Warsztaty muzyki gospel to wydarzenie absolutnie niecodzienne. Już od 11 lat są organizowane w całej Polsce przez Fundację Pro Novis z Poznania. W jednym miejscu i o jednym czasie, bez względu na wiek oraz umiejętności w śpiewaniu, zbiera się kilkaset osób, które chcą miło spędzić czas. Bywa, że zgłaszają się całe rodziny. Podczas zajęć warsztatowicze uczą się piosenek gospel w układzie trzy- lub czterogłosowym. Całemu wydarzeniu zawsze towarzyszą zarówno chwile refleksji związane z istotną dla chrześcijan treścią pieśni, jak i wspaniała, radosna atmosfera. Warsztaty to oderwanie się od zwykłej, często monotonnej pracy za biurkiem, nauki w szkolnej ławce, czy codziennej rutyny.

Dla dzieci do 13. roku życia, które niekoniecznie umieją ale lubią śpiewać, organizatorzy proponują udział w jednodniowych niedzielnych warsztatach gospel.  Instruktorką będzie Agnieszka Górska-Tomaszewska z Poznania. Gospel to wielka pasja i styl jej życia. Prowadzi chór Gospel Joy, który jako jedyny w Polsce pobierał lekcje od rdzennych, czarnoskórych chrześcijan, w czasie pobytu w USA w 2009 roku.  Podczas ostatniej edycji programu "Mam talent", chór doszedł do półfinału. Baca, bo taki jest pseudonim dyrygentki, znana jest jako wulkan energii, osoba ciepła i pełna entuzjazmu.  Bez trudu porywa ludzi do śpiewu i tańca. W jej towarzystwie po prostu „nie można wysiedzieć”. W 2010 roku jej miłość do dzieci i niezwykła pasja do muzyki gospel zaowocowały stworzeniem dziecięcego chóru „Kids Gospel Joy”, a później także „Teens Gospel Joy” w Poznaniu.

Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert finałowy 18 maja o godz. 17. W pierwszej kolejności wystąpią dzieci, a po nich dorośli. Podczas koncertu każdy uczestnik warsztatów stanie się członkiem wielkiego chóru gospel. Jest to z pewnością niezapomniane wydarzenie. Uczestnicy pod okiem instruktorów zaprezentują poznane wcześniej utwory. Towarzyszyć temu będzie wspaniała, podniosła i radosna atmosfera.

Koszt warsztatów to 90 zł. od osoby. W przypadku grup min. 5-osobowych koszt wyniesie 80 zł. za osobę. Koszt dziecięcych warsztatów to 45 zł. od dziecka. W przypadku grup 5-osobowych proponujemy zniżkę czyli 35 zł. od każdego dziecka. W tej cenie zawarty jest również jeden bilet na koncert finałowy dla rodzica lub opiekuna dziecka.

Na koncercie finałowym można być tylko widzem - bez konieczności uczestniczenia w warsztatach! Organizatorzy zapraszają do nabycia biletów w cenie: 20 zł. oraz ulgowych dla dzieci do 13. roku życia – 10 zł. Dla maluchów do 6. roku życia – gratis. Bilety będą dostępne w trakcie trwania warsztatów lub bezpośrednio przed koncertem finałowym.

Udostępnij

Zapisy i więcej informacji na:  http://www.gospeljoy.pl

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Ameryka upada. Ale przede wszystkim duchowo. Widzieliście ten film o Bennym Hinnie?: https://youtu.be/d-kIsQ3QKGE?si=sgCqW8o9I6VLtKwx
Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.